CNN Prima News Petr Benda

Petr Benda

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Benda“

Dělat profesionálně sport a být starší než Jágr? Jde to. Legenda nestačí na házenkáře

Synonymem pro dlouhověkost by mohlo být jméno Jaromír Jágr. Zatímco vrstevníci a kamarádi hokejové legendy si už mnoho let užívají sportovní důchod, kladenský rodák je na ledě stále co platný i přesto, že v únoru oslaví 50. narozeniny. Ani to ale nestačí na to, aby byl v českém elitním sportovním prostředí nejstarším stále aktivním hráčem. Premiantem je v tomto ohledu házenkář Josef Kučerka.

Za nelegální večírek s Paroubkem či Šlégrem padly tři pokuty, 11 lidí trest nedostalo

Po třičtvrtě roce od nelegální narozeninové oslavy podnikatele Petra Bendy v jeho hotelu Prince de Ligne v Teplicích teplický magistrát řízení s 11 lidmi odložil, třem udělil pokutu a v pěti případech věc zatím neukončil. Dva lidé pokutu zaplatili, informoval mluvčí radnice Robin Röhrich. Lednová oslava se konala v době, kdy byly hotely kvůli šíření covidu uzavřeny a hromadné akce omezeny. Všech 18 účastníků večírku bylo proto v podezření, že porušili vládní opatření proti šíření koronaviru.

Husák už nevede liberecké policisty. Vaz mu zlomila párty v Teplicích

Dosavadní ředitel liberecké krajské policie Vladislav Husák v pátek oficiálně skončil ve funkci. Policejní prezident Jan Švejdar ho sice odvolal k 1. únoru, Husák však kvůli svému zdravotnímu stavu dokument převzal později. Křeslo policejního šéfa stála Husáka účast na oslavě podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy v teplickém hotelu. Ta se konala v době přísných protipandemických opatření, kdy musejí mít restaurace, až na výdejová okénka, zavřeno a konat se nesmějí například ani hromadné akce.

Hnilička: Na žádném mejdanu jsem nebyl, v čele sportovní agentury chci zůstat

Donedávna byl Milan Hnilička poslancem za hnutí ANO a šéfem Národní sportovní agentury (NSA). Poté, co jej společně s dalšími prominentními hosty načapali fotografové v teplickém hotelu na oslavě podnikatele Petra Bendy v době, kdy v Česku platí přísná opatření v boji proti koronaviru, se na něj snesla lavina kritiky. Poslanecký mandát Hnilička již složil. V čele NSA však chce i nadále zůstat, řekl v pořadu Pressklub na Frekvenci 1.

Husák zůstává ředitelem liberecké policie. Nepřevzal odvolání z funkce

Vladislav Husák zatím formálně zůstává libereckým krajským policejním ředitelem. Odvolání z funkce kvůli účasti na oslavě v teplickém hotelu předminulý týden si kvůli svému zdravotnímu stavu doposud nepřevzal. Po dobu nepřítomnosti ho zastupuje jeho náměstek, sdělila v pondělí mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová. Policejní prezident Jan Švejdar odvolal Husáka k 1. únoru, zároveň s ním vede kázeňské řízení. Policista ale v pátek skončil v nemocnici.

Husák je ve vážném stavu, měl infarkt. Před pár dny se účastnil párty s Paroubkem

Aktualizováno

Končící šéf liberecké policie Vladislav Husák byl podle informací CNN Prima NEWS náhle hospitalizován. Podle webu Seznam Zprávy utrpěl infarkt a byl z Kořenova transportován do liberecké nemocnice. Je ve vážném stavu. Ani ne před týdnem se Husák účastnil oslavy podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy v teplickém hotelu Prince de Ligne společně s předsedou Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou (za ANO), místopředsedou Rady ČT Jiřím Šlégrem nebo bývalým premiérem Jiřím Paroubkem.

Další oběť Bendova večírku: Svoji funkci položil ředitel fotbalových Teplic Hynek

Ředitel fotbalových Teplic Petr Hynek rezignoval na svou funkci poté, co navštívil oslavu podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy. Informace o jeho účasti na večírku v hotelu Prince de Ligne se na veřejnosti objevila už v úterý. Stejně jako ostatní hosté tím porušil vládní nařízení proti koronaviru. Podle fanoušků zásadně poškodil mediální obraz týmu FK Teplice.