CNN Prima News oslava

oslava

Výpis příspěvků ke štítku „oslava“

Když to s oslavami nového roku přeženete. Jak předejít kocovině a zmírnit nevolnost?

1. ledna 2023 06:16

Odbije půlnoc, bouchá se šampaňské a oslavy příchodu nového roku jsou v plném proudu. Jenže radovánky se mnohdy mohou zvrtnout a skončit nepříjemnou kocovinou. Nevolnosti, kterou provází takzvaně žaludek na vodě či bolest hlavy, lze však částečně předejít. Stejně tak existují rady a tipy, jak kocovinu zmírnit. Na co byste se měli zaměřit?

Rok 2023 je tady. Jako první bouchali šampaňské na Vánočním ostrově, slavili už i v Austrálii

31. prosince 2022 11:30
Aktualizováno

Svět vstupuje do nového roku 2023. Kvůli časovému posunu ho jako první v 11:00 SEČ uvítali obyvatelé atolu Kiritimati, známého také jako Vánoční ostrov, který je součástí tichomořského státu Kiribati. Do nového roku už vstoupily také Nový Zéland a Austrálie, kde se po přestávce vynucené bojem proti covidu vrátily tradiční oslavy v centru velkých měst.

Místo kapra celé prasátko či jídlo o dvanácti chodech. Jak slaví Vánoce menšiny v ČR?

24. prosince 2022 22:42

Vánoce pro Čechy obvykle znamenají svátky klidu a míru. Lidé se z pohodlí domova dívají na pohádky, poslouchají koledy a po štědrovečerní večeři skládající se ze smaženého kapra a bramborového salátu rozbalují dárky, které naleznou pod stromečkem. Jak jsou na tom ale potomci cizinců či příslušníci národnostních menšin žijící v Česku? Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik zajímavých příběhů.

Sledujte ŽIVĚ speciál k oslavám 28. října. Koho Zeman vyznamená a kdo na Hrad nedorazí?

26. října 2022 09:20

Oslavy vzniku Československa proběhnou letos naposledy v režii prezidenta Miloše Zemana. 28. října se tradičně uskuteční slavnostní ceremoniál ve Vladislavském sále na Pražském hradě, kde Zeman bude předávat státní vyznamenání. Hned několik vysoce postavených ústavních činitelů pozvání na akci neobdrželo. Další politici ji budou zase bojkotovat. CNN Prima NEWS nabídne speciální celodenní vysílání s komentáři politiků i expertů.

Rozvášněný dav na Rudém náměstí slavil anexi. Boj se, starý světe, burcoval herec

1. října 2022 21:08

Tisíce lidí oslavily ohlášenou anexi ukrajinských území v Moskvě. Silácká gesta Vladimira Putina a dalších řečníků mohla přesto jen těžko zakrýt rostoucí napětí v ruské společnosti. Jeho tragickým ztělesněním se stal 27letý rapper a odpůrce mobilizace Ivan Petunin. V krátkém videu nejprve vysvětlil, že není připravený zabíjet lidi. Poté si sám vzal život.

Grande 100. Hrdličky Rolins a Nedvěd uspořádali velkolepou párty, pozvali hvězdné hosty

30. září 2022 22:39

Pavel Nedvěd a Dara Rolins si užili společnou oslavu 50. narozenin. Bývalý fotbalista je měl na konci srpna a Daru čekají kulatiny na začátku prosince, teď si ale u italského jezera Lago Maggiore uspořádali velkolepý mejdan nazvaný Grande100. Pár se sladil do růžových kostýmků a personál restaurace přinesl pro každého jeden dort. Hrdličky si zazpívaly happy birthday, navzájem si padly do náruče a zasypaly se polibky. Zbytek večera strávili s přáteli – tančili a zpívali v klubu a na jachtě.