CNN Prima News Kamery

Kamery

Výpis příspěvků ke štítku „Kamery“

Chytré spotřebiče myslí za vás… a občas i vidí

Velký bratr na sebe v dnešní době bere podobu ledničky, televize nebo i dětské chůvičky. Přes stále chytřejší spotřebiče se dostává do útrob českých domácností, do ložnic i dětských pokojů. Čím dál více lidí oceňuje možnost ovládat svoji domácnost a zařízení na dálku. Zajímavé funkce tak dokáží zlepšit chod domácnosti. Expert na kyberbezpečnost Karel Obluk ale varuje – chytré přístroje občas například přes vestavěné kamery otevřou bránu do nejuž?

Velký bratr, nebo užitečný pomocník při hledání zločinců? Praha se možná dočká rozpoznávání obličejů v kamerových systémech

Pražská policie by chtěla zavést do praxe automatické rozpoznávání obličejů. Vytipovala šest míst v hlavním městě a návrh předala magistrátu. Kamery se softwarem pro rozlišování tváří by policii mohly pomoci při hledání pachatelů trestných činů nebo ztracených osob. Zároveň by šlo ale o velký zásah do soukromí občanů.

VIDEO: Zloděje zachytily kamery

Alkoholem znavený jednatřicetiletý muž usnul v chladné pondělní noci na lavičce v Denisových sadech v Brně. Jeho štěstím v neštěstí bylo, že si vybral místo, které neustále sledují pracovníci dohledového centra městské policie. Stal se totiž obětí zloděje!

VIDEO: Spícího muže okradli během pár minut dvakrát, vše zachytily kamery a strážníci podezřelé dopadli

Třiatřicetiletému muži se v noci nevyplatilo pospávání v přístřešku před hlavním nádražím v Brně. Kromě čtyř mužů si ho naštěstí všimli také pracovníci dohledového centra městské policie a na skupinku se prostřednictvím kamerového systému zaměřili. Viděli tak, jak si čtyřicetiletý muž ke spícímu přisedl, z kapsy šortek mu vytáhl mobilní telefon a odešel. Obsluha kamer jeho trasu sledovala a zachytila, jak z telefonu sundal obal a vyhodil. V tu chvíli už k n

Americká armáda zavádí „Černé sršně“. Patnácticentimetrové drony pomohou s průzkumem bojového terénu

Americká armáda oznámila první použití nových dronů velikosti lidské dlaně, které jsou určeny pro rozhled ze vzduchu a téměř konstantní streamování videa. Oznámení o zařazení nových dronů do armádního arsenálu přišlo již v únoru, ale nyní byla tato technická vymoženost uvedena do praxe u 82. výsadkové divize, uvedl server Daily Mail.