CNN Prima News kardinál

kardinál

Výpis příspěvků ke štítku „kardinál“

Zhřešil jsem. Francouzský kardinál se přiznal ke zneužití 14leté dívky, čin je již promlčen

9. listopadu 2022 17:17

Prokuratura v Marseille začne kvůli podezření ze závažného sexuálního útoku vyšetřovat kardinála Jeana-Pierra Ricarda, který se v pondělním dopise francouzským biskupům přiznal, že zneužil čtrnáctiletou dívku. Čin se stal před 35 lety, takže je pravděpodobně promlčený, uvedla agentura AFP. Státní zástupci ale chtějí případ prověřit.

Plánuje papež František odstoupení? Jmenuje mladé kardinály pro volební konkláve

8. června 2022 22:38

Indicie k brzkému odstoupení papeže Františka sílí. Tou nejnovější je jmenování 21 kardinálů, které se má uskutečnit 27. srpna. Tedy v době, kdy se veřejný život ve Vatikánu i v Itálii téměř zastaví kvůli dovoleným. Pozorovatelé mají podezření, že papež spěchá nebo má alespoň dobrý důvod zvýšit počet členů kolegia, které bude volit jeho nástupce.

Zeman: Rudá armáda znásilňující vojáky střílela. Duka je přítel, ale v názoru se lišíme

30. dubna 2022 20:52

V posledních dnech vyvolal kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka velkou nevoli svým komentářem, že i ruští vojáci znásilňující ženy na Ukrajině jsou vlastně oběťmi. K jeho slovům se v Partii Terezie Tománkové vyjádřil i prezident Miloš Zeman. Kardinál podle něj asi použil nešťastnou formulaci. Znásilnění podle hlavy státu nelze nijak ospravedlnit. Kromě toho Zeman připomněl, že Rudá armáda za druhé světové války některé své vojáky, kteří znásilňovali ženy, zastřelila.

Bývalý papež Benedikt XVI. je obviňován z pochybení v kauzách zneužívání mladistvých

20. ledna 2022 13:01

Bývalý papež Benedikt XVI. je obviňován z pochybení ve čtyřech případech sexuálního zneužívání v době, kdy působil jako arcibiskup mnichovské a freisingské diecéze. Ve čtvrtek to při prezentaci znaleckého posudku v Mnichově řekl právník Martin Pusch. Ve všech případech Benedikt, tehdy kardinál Joseph Ratzinger, jakoukoli chybu striktně popřel.

Duka a Halík reagují na útok Piráta Zábranského proti církvi. Kdo odrazuje věřící?

19. ledna 2022 05:14

Pražský radní za Piráty Adam Zábranský se veřejně zaradoval nad úbytkem počtu katolických věřících v Česku a jmenovitě se pustil do pražského arcibiskupa Dominika Duky, pod jehož vedením má prý církev špatný vliv na společnost. Jak na to reagoval kardinál a co si o věci myslí jeho „vnitrocírkevní“ kritik, kněz a teolog Tomáš Halík?

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

17. ledna 2022 23:36

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Do Tetína přijely tisíce věřících. Větší oslavu Ludmila neměla, řekl kardinál Duka

18. září 2021 17:50

Národní pouť k výročí 1 100 let od smrti svaté Ludmily v Tetíně na Berounsku v sobotu pokračovala mší, kterou sloužil papežský legát Christoph Schönborn. Jde o jednu z hlavních částí programu. Přijelo několik tisíc věřících. Mše se konala na louce na kraji obce. Dopravu návštěvníků zajišťovala i kyvadlová autobusová doprava, přijeli také lidé z Moravy, někteří byli v krojích.

Večírek u kardinála Duky: Policie vyšetřuje nelegální párty na střeše arcibiskupství

29. dubna 2021 22:24

Policie prověřuje večírek, který se konal v úterý na střeše Arcibiskupského paláce na pražském Hradčanském náměstí. Upozornil na něj Blesk. Akce se účastnil například majitel společnosti Pražské Benátky Zdeněk Bergman, vedoucí sekretariátu kardinála Dominika Duky Vojtěch Mátl či vedoucí Útvaru pro ochranu prezidenta ČR Martin Baláž.

Duka: Netvrdím, že tu Číňani házeli biologické zbraně. Opatření trvají příliš dlouho

30. března 2021 20:23

Podle kardinála a arcibiskupa pražského Dominika Duky trvají současná opatření příliš dlouho. Uvedl to v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Podle Duky si musíme přiznat, že období, v němž budou platit různá omezení, je dlouhodobé. „Vyčítáme vládě i médiím, že se příliš věnují číslům a někteří lidé jsou úzkostliví a bojí se. A to není správně. Stres a strach nás zbavují imunity,“ podotkl Duka.