CNN Prima News Karel Řehka

Karel Řehka

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Řehka“

Střet Ruska a NATO by se ihned dotkl Česka. Armáda se musí chystat na válku, má jasno Řehka

22. listopadu 2022 11:26

Česká armáda si musí zachovat zkušenosti z protiteroristických operací, primárně je ale třeba chystat se na války velkého rozsahu proti vyspělému protivníkovi. Na každoročním velitelském shromáždění to řekl náčelník generálního štábu Karel Řehka. Zdůraznil, že pokud by došlo ke střetu mezi Ruskem a NATO, česká armáda by byla jeho aktivním účastníkem od první minuty.

Pryč se sovětskými vykopávkami. V čem vynikají švédské obrněnce, které chce vláda koupit?

4. srpna 2022 05:51

Obrovský technologický skok, který posune českou armádu na úroveň západních spojenců. Tak mluví mnozí experti o rozjednaném nákupu moderních švédských obrněnců CV90. Stroje mají nahradit zastaralá bojová vozidla pěchoty z dob Československa, která za svými současnými protějšky výrazně zaostávají prakticky ve všech aspektech. Nejnovější verze švédského bitevního stroje disponují účinným dělem, vysokou pohyblivostí i pokročilými zbraňovými systémy.

Nelze jen opravovat ruské tanky, varuje Černochová. Řehka má vizi bojiště budoucnosti

29. července 2022 10:43

Musíme nakupovat rychle a za co nejnižší ceny – takto uvažují členské země NATO. Ruská invaze na Ukrajinu podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) ukázala, jak křehký je mír. Česko proto musí vyřešit podobu nadzvukového letectva do roku 2027, kdy končí pronájem švédských gripenů. Šéfka resortu v rozhovoru pro CNN Prima NEWS poznamenala, že do roku 2026 chce mít v armádě také co nejvíce bojových vozidel pěchoty. Kromě toho by ČR potřebovalo i stovku tanků, dodal náčelník generálního štábu Karel Řehka.

Potvrzeno. Zeman jmenoval nového náčelníka generálního štábu, bude jím Karel Řehka

15. června 2022 15:41

Náčelníkem generálního štábu armády bude od července dosavadní ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a bývalý velitel armádních speciálních sil Karel Řehka. Do funkce ho ve středu na Pražském hradě jmenoval prezident Miloš Zeman. Řehka ve funkci vystřídá Aleše Opatu, kterého prezident ke konci června odvolal.

Šéfem generálního štábu má být Řehka. Schválila ho vláda, pro je i prezident

1. června 2022 17:33

Novým náčelníkem generálního štábu by se měl stát ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a bývalý velitel armádních speciálních sil Karel Řehka. Návrh ministryně obrany Jany Černochové (ODS) ve středu podle ní schválila vláda. Nominaci Černochová projednala s prezidentem Milošem Zemanem. Návrh vlády musí ještě projednat sněmovní výbor pro obranu. Náčelníka generálního štábu jmenuje prezident.

Zvyšuje se počet hackerských útoků. Odborníci radí, jak se proti nim bránit

26. května 2020 10:50

Česko se nachází nad světovým průměrem co do počtu kybernetických útoků na místní firmy a organizace. Zatímco české organizace registrují 530 útoků za týden, ve světě je jich průměrně jen 491. Jak se proti těmto útokům účinně bránit, radí odborníci Pavel Matějíček, manažer technické podpory ESET, a Karel Řehka, ředitel národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).