CNN Prima News Karlovarský kraj

Karlovarský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Karlovarský kraj“

Vildumetzová: Rakušan je jeden z nejhorších ministrů vnitra. Vytkla mu odmítnutí starosty Aše

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) by se především měl věnovat svému rezortu, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS stínová ministryně vnitra a místopředsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová. Podle ní je Rakušan jedním z nejhorších ministrů vnitra, kritizovala například rušení poboček pošty nebo odmítnutí nabídky na schůzku se starostou Aše. Člen sněmovního zahraničního výboru Ondřej Lochman (STAN) ministra hájil. Podle něj odvádí dobrou práci a zvládá krizové momenty, jako byla například střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Česko čelí vlně nákazy černého kašle. Hygienici hlásí strmé nárůsty, ohrožena jsou miminka

Roky bez významnějšího nárůstu případů černého či dávivého kašle skončily. Hygienické stanice napříč republikou hlásí jeho záchyt po desítkách případů, nejvíce ve Středočeském a Jihočeském kraji, Praze či na Vysočině. Na pozoru by se měly mít zejména rodiny, které očekávají příchod miminka, právě pro ně je onemocnění velmi rizikové. Dospělí by se měli přeočkovat, imunita nabytá v dětství může být nedostatečná.

Vědecká senzace na Karlovarsku: Experti nalezli čelist neznámé šelmy, jde o unikátní objev

Paleontologové v okolí Valče na Karlovarsku objevili levou spodní čelist neznámého zvířete z období raných třetihor. Unikátní nález, který je nejstarším dokladem kočkotvárných šelem v Evropě, objevil při geologickém průzkumu paleontolog Národního muzea Boris Ekrt s kolegyní Lucií Kunstmülerovou z Univerzity Karlovy. Při pozdějším rozsáhlém zkoumání se ukázalo, že jde o dosud nepopsaný druh šelmy. Od června se s nálezem budou moci seznámit návštěvníci v přírodovědné expozici Národního muzea nazvané Okna do pravěku, informovala mluvčí instituce Kristina Kvapilová.

VÝSTRAHA: V Česku nastane arktická noc, varují experti. Kde udeří třeskuté mrazy nejsilněji?

V noci na neděli mohou teploty hlavně v severozápadních Čechách klesat až pod −12 °C, uvedli ve výstraze odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Během pondělí se pak ve východní polovině republiky mohou objevit mrznoucí srážky a ledovka. Ve Frýdlantském výběžku, na severní Moravě a ve Slezsku bude foukat silný vítr s nárazy až 70 kilometrů v hodině.

Drama v dole Jeroným na Sokolovsku. Muže při průzkumu strhla voda, je nezvěstný

Aktualizováno

Záchranáři pátrají v historickém dole Jeroným na Sokolovsku po pohřešovaném muži. Podle policie ho strhla voda při průzkumu, jeho spolupracovník stihl utéct. Na místo dorazili potápěči i specialisté na záchranu lidí z USAR týmu. Podle mluvčího krajských hasičů Martina Kasala je u případu deset jednotek hasičů a vyhlášen je třetí stupeň požárního poplachu. Jsou tam i další složky záchranného systému včetně Báňské záchranné služby, která před 21:00 stabilizovala místo, kde hrozí poškození části dolu. Začalo odčerpávání vody z dolu, za hodinu čerpání klesla hladina vody o jeden metr, uvedl Kasal po 22:00. Místo události je podle něj ve štole zhruba 400 metrů od vstupu.

Tři mrtví po nárazu auta do stromu na Chebsku. Policie o nehodě nemá jasno, hledá svědky

Aktualizováno

Na silnici I/64 mezi Hazlovem a Aší narazilo v pátek odpoledne osobní auto do stromu. Řidič na místě zemřel, zraněním podlehl i jeho spolucestující a po několika hodinách policie uvedla, že zemřel i druhý pasažér. Doprava byla omezená do jednoho pruhu a před 19:00 byla obnovena. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Hrozba povodní: Nejhorší situace je na Karlovarsku. Utržený svah zastavil vlak, popsal svědek

Aktualizováno

Déšť v noci zvedl hladiny mnoha toků v Česku. Dosažení některého ze tří povodňových stupňů hlásilo v neděli ráno přibližně 60 míst, zejména v Čechách. Odpoledne se číslo zvýšilo na 88 lokalit. Nejvyšší, třetí stupeň platil ve 14:00 na šesti místech, například na Ohři v Karlových Varech. Padající svah dokonce na Karlovarsku zastavil vlak. Hasiči museli také evakuovat několik lidí. Meteorologové očekávají v následujících hodinách tání sněhu kvůli oteplení. Vlivem toho by nadále měly stoupat toky v povodí horní Berounky, horní Vltavy, Ohře a nově i Labe, Sázavy a toky odvodňující Českomoravskou vrchovinu.