CNN Prima News Karlovarský kraj

Karlovarský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Karlovarský kraj“

Velmi silné bouřky se v úterý vrátí i s kroupami a vichřicí. Kde si dát pozor?

28. června 2022 09:11

V pondělí večer Česko potrápily velmi silné bouřky s kroupami, silným větrem a vydatným deštěm. Meteorologové varují, že se v úterý vrátí. Vydali proto hned trojici výstrah před velmi silnými a silnými bouřkami a před povodněmi. Dál platí výstraha také před požáry. Teploty i přes ojedinělé přeháňky vystoupají až k 27 °C, na východě republiky i k tropické třicítce.

Kvůli silným bouřkám jsou bez elektřiny stále tři tisíce odběratelů

21. května 2022 09:53
Aktualizováno

V důsledku silných nočních bouřek jsou v Česku bez elektřiny stále zhruba tři tisíce odběrných míst. Ráno jich bylo až 14 tisíc. Nejvíce poruch energetici evidují ve středních Čechách a Plzeňském kraji, informovala mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová. Distribuční firma EG.D uvedla, že na svém distribučním území eviduje desítky míst bez proudu.

V Čechách řádily extrémní bouřky s přívalovými dešti. Přesunuly se na Moravu

20. května 2022 21:10
Aktualizováno

Přes část Česka v pátek večer rychle přešly velmi silné až extrémní bouřky s přívalovými srážkami, silným nárazovým větrem a krupobitím. Hasiči vyjížděli k desítkám případů, hlavně k popadaným stromům na železnicích a silnicích. Nejvíc práce měli na západě Čech. Před půlnocí se bouřky přesunuly na střední a jižní Moravu.

Renata strávila devět let na lůžku a čekala na smrt. Díky zdravotní sestře zase může žít

11. května 2022 22:28

Po devíti letech na lůžku může znovu žít. Představíme vám dvě ženy – pacientku a zdravotní sestru. Renata zůstala po nemoci upoutaná na nemocniční lůžko a bez vyhlídek na normální život. Změnila to až druhá z žen, zdravotní sestra Kamila. Ta se díky dlouhodobé práci ve speciálním ošetřovatelství navíc letos stala Sestrou roku.