reklama
CNN Prima News Karlovarský kraj

Karlovarský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Karlovarský kraj“

HIV pozitivní muž z Karlovarska měl znásilňovat 13letou dceru partnerky. Hrozí mu 8 let

22. října 2021 16:44

Muži z Karlovarska hrozí osmiletý trest za údajné znásilnění 13leté dcery jeho tehdejší přítelkyně a nechráněný sex s dalšími dvěma dospělými ženami. K tomu mělo dojít v době, kdy 55letý Antonín M. věděl, že je HIV pozitivní a trpí žloutenkou typu C. Zmíněný nepodmíněný trest navrhl státní zástupce, případ by měl ještě do konce roku začít projednávat Krajský soud v Plzni.

Vichřice Ignác lámala stromy a komplikovala dopravu. V Dolním Slezsku živel zabíjel

21. října 2021 12:54
Aktualizováno

Českou republiku ve čtvrtek zasáhla silná vichřice. Vítr působil potíže zejména v západní polovině země, kde vyvracel stromy, lámal větve, někde poničil střechy. Hasiči do podvečera vyjížděli v souvislosti s počasím k více než 3 200 případů. Popadané stromy na několika místech zastavily dopravu a energetici kvůli větrnému počasí zaznamenali přes 300 tisíc odběrných míst bez elektřiny, zejména ve středních Čechách. Společnost ČEZ kvůli tomu večer vyhlásila na části svého distribučního území kalamitní stav. Větrno bylo i v dalších evropských státech. V Polsku si vichřice vyžádala nejméně čtyři mrtvé a šest zraněných.

Muž měl zastřelit přítelkyni s milencem, v Plzni stanul před soudem. Kolik mu hrozí?

4. října 2021 12:39

Z dvojnásobné vraždy se v pondělí začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat šedesátiletý Miroslav Kumbera z Horního Slavkova na Sokolovsku. Podle státního zástupce letos v lednu zastřelil v Horním Slavkově svou legálně drženou zbraní dva lidi. U soudu mu hrozí až výjimečný trest. Státní zástupce v případě uznání viny navrhuje trest 16 let vězení ve věznici s ostrahou a propadnutí zbraně, řekla mluvčí soudu Jana Durná. Soud pokračuje v dalších dnech.

Hrozí 4 tisíce nakažených denně, varuje Hamáček. Pracujme s protilátkami, kontruje Jurečka

5. září 2021 12:52

Epidemická situace se v Česku začíná mírně zhoršovat. V sobotu přibylo nejvíce potvrzených případů od května a reprodukční číslo stouplo na 1,26. Nejhorší situace je na Karlovarsku, kde na 100 tisíc lidí připadá 60 nových případů za týden. „Lidé se nehrnou do očkování a prvoočkovaných máme velmi málo,“ varoval Marian Jurečka (KDU-ČSL) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Nejvíce nakažených je na Karlovarsku, může za to festival? Hygiena spojení odmítá

5. září 2021 11:52

Odstartoval Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary šíření nákazy koronavirem? Právě Karlovarský kraj je na tom totiž v posledních dnech v počtech nakažených napříč českými regiony nejhůře. Hygiena ale spojení s velkou kulturní akcí vyvrací a zhoršenou situaci přisuzuje například návratům ze zahraničí. V Karlových Varech se však koná i folklorní festival, kam rovněž dorazily stovky lidí.

Zákulisí filmového festivalu: Depp je ještě v Česku. Jak novináři zjišťují příjezd hvězd?

30. srpna 2021 10:41

55. ročník filmového festivalu v Karlových Varech se od čtvrtečního večera točil především kolem hollywoodské hvězdy Johnnyho Deppa. Jak se novináři o příletu zahraničních hvězd dozvídají? To prozradila v Novém dni reportérka pořadu Showtime televize CNN Prima NEWS Michaela Švarcová. Podle jejích informací by měl být známý pirát z Karibiku ještě v Česku.

Na bouřliváka Deppa ve Varech čekali fanoušci hodiny. Fotkami a podpisy nešetřil

27. srpna 2021 13:22
Aktualizováno

Amerického herce, producenta a muzikanta Johnnyho Deppa přivítaly u Thermalu v Karlových Varech stovky fanoušků. Mnozí tam stáli několik hodin před tím, než dorazil. Ve 14 hodin se objevil na červeném koberci před hotelem. Mnohé obdaroval fotkou či podpisem. Později pak uvedl film Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem, který produkoval.

reklama