CNN Prima News Karviná

Karviná

Výpis příspěvků ke štítku „Karviná“

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Ostravsko. Upozornili, kdo by měl omezit zátěž

22. července 2022 19:45

Meteorologové vyhlásili v pátek odpoledne pro část Moravskoslezského kraje smogovou situaci kvůli vysokým koncentracím přízemního ozonu v ovzduší. Lidé by měli omezit fyzickou zátěž. Doporučení platí zejména pro osoby s chronickými dýchacími potížemi, starší lidi a malé děti. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Že nejsou zubaři? Plácáte. Češi jsou emotivní, opřel se Šmucler do starosty Krnova

25. května 2022 07:31

Máme dostatek zubařů, Češi jsou jen emotivní, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS stomatochirurg Roman Šmucler. Reagoval tak na slova starosty Krnova Tomáše Hradila (Krnovští patrioti), který konstatoval, že v Moravskoslezském kraji chybí zubní lékaři až pro sto tisíc obyvatel. Ten zároveň podepsal výzvu k zajištění stomatologické péče.

Vyhodím tě z domu a neuvidíš sourozence. Žena nutila 16letou dceru k prostituci

3. května 2022 14:18

Žena z Karvinska podle policie přinutila svou šestnáctiletou dceru k prostituci. Vyhrožovala jí vyhozením z domu a ztrátou kontaktu se sourozenci. Dívka se podvolila. Klienty, bylo jich i 100 měsíčně, jí několik let sháněla matka a další žena. Těm pak odevzdávala téměř všechny vydělané peníze. Obě ženy kriminalisté obvinili z obchodování s lidmi či kuplířství.

V Česku je počasí jako v Egyptě. Teploty v tuzemsku letos poprvé překonaly 20 stupňů

23. března 2022 18:15

Teploty v České republice ve středu poprvé v letošním roce překročily 20 stupňů Celsia. Rekord pro 23. březen padl na 66 ze 160 stanic, které měří alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Borohrádku na Rychnovsku, kde naměřili 22,5 stupně Celsia, informoval Tomáš Mejstřík z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové upozornili, že podobně teplo jako v Česku bylo ve středu třeba i v egyptských letoviscích.