CNN Prima News kašel

kašel

Výpis příspěvků ke štítku „kašel“

Svědek o úniku látky v Jablonci: Nemohl jsem dýchat, syn je na JIP. Policie má podezření

8. června 2022 13:16
Aktualizováno

Jaká látka v úterý večer unikla v domě ve Skelné ulici v Jablonci nad Nisou, stále není jasné. V nemocnicích skončilo se zdravotními potížemi 37 lidí, upřesnili ve středu ráno hasiči. Podle informací CNN Prima NEWS vyšetřují případ i policisté. Pracují s možností, že se v domě nacházela varna pervitinu. Do domu se ve středu začali vracet jeho obyvatelé, asistují jim při tom policisté i specialisté hasičů, kteří prověřují, zda v bytě není nebezpečná koncentrace nějakých látek.

Máte omikron? 20 příznaků, které určí nákazu. Jeden přijde ještě před pozitivním testem

25. ledna 2022 07:14

Koronavirová varianta omikron se čím dál více šíří českou populací. Experti vesměs uvádí, že oproti předešlým mutacím sice tolik nezpůsobuje vážná onemocnění, ale je mnohem infekčnější. Jak poznáte, že ho máte? Existuje celá řada příznaků, experti jich zmiňují rovných dvacet. Mezi nimi i ty, které se objeví už zkraje nákazy, dokonce ještě před tím, než vám nákazu potvrdí test.

Po každé vakcíně jiné příznaky. Lékař popsal, jak se liší průběh covidu podle očkování

3. ledna 2022 05:43

Omikron se šíří světem a zdá se, že ho žádná ze současných vakcín nedokáže zastavit. Podle studií je člověk i po třetí dávce očkování chráněn proti této variantě jen přibližně ze 70 procent. Onemocnět tak mohou i lidé s třemi vakcínami. Newyorský doktor Craig Spencer na základě vlastních zkušeností popsal, jak rozdílně onemocnění probíhá u různě naočkovaných pacientů.

PŘEHLEDNĚ: Jak rozpoznat covid od chřipky nebo nachlazení? Zaměřte se na příznaky

31. prosince 2021 08:02

Zimní období s sebou přináší nepříjemné nachlazení nebo chřipku. Poslední dva roky však lidi trápí daleko záludnější onemocnění – covid. Postupem času se objevují jeho nové varianty, které mohou mít s běžnými nemocemi mnoho společného. Jak je od sebe rozeznat? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled důležitých příznaků.

Jak poznáte, že si vás našel omikron? Vědci zveřejnili pět specifických příznaků nákazy

15. prosince 2021 05:40

Zatímco ve většině evropských zemí není varianta koronaviru zvaná omikron příliš rozšířena, Velká Británie už eviduje tisíce laboratorně prokázaných případů. Tamní vědci proto získali dostatek dat, aby mohli zveřejnit pět ojedinělých příznaků, které mohou lidé nakaženi novou mutací pozorovat. Typickou ztrátu čichu nebo horečku mezi nimi nehledejte.