CNN Prima News Katalánsko

Katalánsko

Výpis příspěvků ke štítku „Katalánsko“

Když si Messi diktuje podmínky. Co všechno před oplakaným odchodem po Barceloně požadoval?

Barcelonu miluje. Když byl Lionel Messi loni v létě donucen kvůli svízelné finanční situaci klubu Katalánsko opustit, z jeho očí se valily slzy. Tato láska by ale zřejmě nefungovala, kdyby Blaugranas dlouhodobě nevyhovovali královským požadavkům malého velikána. Španělský deník El Mundo odhalil, co si Argentinec nadiktoval předtím, než odcházel do Paris Saint-Germain.

Španělsko devastují ničivé požáry. Uhořel hasič, popelem lehly desítky tisíc hektarů

Požáry ve Španělsku už za týden vyplenily území o rozloze přes 20 tisíc hektarů. V neděli si navíc vyžádaly první oběť, zemřel jeden z hasičů, informují místní média. V neděli večer registrovali v zemi téměř čtyřicet lesních požárů, z toho více než polovinu ještě nemají pod kontrolou. Na 2 300 lidí zůstává evakuováno, někteří museli své domovy opustit už před týdnem, v pondělí by se ale část z nich měla vrátit domů, napsal deník El Mundo.

Řidičovi se nevešly děti do auta, tak je posadil do kufru. Vyrazil s nimi na dálnici

Do prostorného kufru sportovního vozu Audi se vejde leccos. Francouzský řidič do něj kvůli nedostatku místa na sedačkách posadil vedle dalších věcí na dovolenou i dva teenagery. A vyrazil po dálnici na španělskou Costa Bravu. Dveře kufru přitom ani nebyly zavřené. Žádnému z pasažérů se naštěstí nic nestalo, řidič si ale vysloužil pokutu 840 eur, tedy v přepočtu přes 20 tisíc korun.

Soud se s teroristy nepáral: Za pomoc útočníkům z Barcelony i přes 50 let vězení

Soud v Madridu ve čtvrtek vynesl vysoké tresty v souvislosti s atentáty, kterých se v roce 2017 dopustili islamisté v Barceloně a jejím okolí. Během útoků tehdy zahynulo 16 lidí. Dva muži byli odsouzeni k 53 a 46 letům vězení, třetí dostal osmiletý trest, uvedla agentura AFP. Obžalovaní se na atentátech přímo nepodíleli, podle vyšetřovatelů ale byli součástí či spolupracovali s buňkou radikálů, kteří pak útočili v katalánských ulicích.

Messi uspořádal týmovou grilovací párty s partnerkami, porušil koronavirová opatření

Vedení španělské ligové soutěže začalo vyšetřovat pondělní grilovací párty fotbalistů Barcelony, kterou podle médií po týmovém tréninku uspořádal pro spoluhráče ve svém domě kapitán Lionel Messi. Samotný večírek, který měl posloužit ke stmelení týmu před nadcházejícím důležitým zápasem s lídrem soutěže Atléticem Madrid, by problém představovat neměl, ale potíž může znamenat přítomnost partnerek hráčů. Vyvstalo tím podezření, že byla porušena opatření proti šíření koronaviru.