reklama
CNN Prima News Katalánsko

Katalánsko

Výpis příspěvků ke štítku „Katalánsko“

Soud se s teroristy nepáral: Za pomoc útočníkům z Barcelony i přes 50 let vězení

27. května 2021 16:51

Soud v Madridu ve čtvrtek vynesl vysoké tresty v souvislosti s atentáty, kterých se v roce 2017 dopustili islamisté v Barceloně a jejím okolí. Během útoků tehdy zahynulo 16 lidí. Dva muži byli odsouzeni k 53 a 46 letům vězení, třetí dostal osmiletý trest, uvedla agentura AFP. Obžalovaní se na atentátech přímo nepodíleli, podle vyšetřovatelů ale byli součástí či spolupracovali s buňkou radikálů, kteří pak útočili v katalánských ulicích.

Messi uspořádal týmovou grilovací párty s partnerkami, porušil koronavirová opatření

4. května 2021 20:22

Vedení španělské ligové soutěže začalo vyšetřovat pondělní grilovací párty fotbalistů Barcelony, kterou podle médií po týmovém tréninku uspořádal pro spoluhráče ve svém domě kapitán Lionel Messi. Samotný večírek, který měl posloužit ke stmelení týmu před nadcházejícím důležitým zápasem s lídrem soutěže Atléticem Madrid, by problém představovat neměl, ale potíž může znamenat přítomnost partnerek hráčů. Vyvstalo tím podezření, že byla porušena opatření proti šíření koronaviru.

Messi dosáhl svého. Prezident fotbalové Barcelony podal demisi

27. října 2020 20:26

Josep Maria Bartomeu, šéf fotbalové Barcelony, v úterý rezignoval spolu s celým vedením katalánského velkoklubu. Bartomeu odstoupil, přestože ještě v pondělí tvrdil, že by ho „nic takového ani nenapadlo“. Za jeho demisí stojí špatné sportovní i ekonomické výsledky Barcelony, stejně jako nespokojenost největší hvězdy týmu Lionela Messiho.

Netradiční demonstrace. Španělé v autech protestovali proti vládním opatřením

12. října 2020 19:44

Stovky aut, z nichž lidé mávali španělskými vlajkami, v pondělí způsobily dopravní komplikace v centru Madridu. Šlo o demonstraci, kterou na protest proti vládním koronavirovým opatřením uspořádala radikálně pravicová strana Vox. Demisi vlády podle místních médií požadovali i někteří Španělé sledující ceremonii ke státnímu svátku Španělska, jíž se v centru metropole účastnila královská rodina, premiér Pedro Sánchez a jeho vláda.

reklama