reklama

Kdo je nejdražším fotbalistou? Messi ani Ronaldo to nejsou

Fotbalový mág Lionel Messi, nebo portugalská ikona Cristiano Ronaldo? Ani jeden! Žebříček nejhodnotnějších fotbalistů ovládl loňský nejlepší střelec francouzské ligy Kylian Mbappé. Kvůli koronaviru si teď kluby nemohou dovolit astronomické přestupy, a tak se asi žádné změny v klubech konat nebudou.

reklama

Místo posilování svých kádrů řeší nyní fotbalové kluby existenční potíže a prozatím se nikomu do žádných velkých investic nechce. Důkazem je nedávné ztroskotání přestupové bomby. Na lipského kanonýra Timo Wernera měl spadeno anglický velikán Liverpool, jenže bezmála 67 milionů eur za přestup je pořádná hora peněz. A aby německý namazaný stroj správně fungoval, požaduje plat 267 milionů korun ročně, a to je v této době jednoduše moc.

Myslíte, že jde o neuvěřitelnou sumu? Ve fotbalovém světě jde prakticky o drobné. Autor 92 gólů v lipském dresu se nachází až na 31. příčce nejhodnotnějších hráčů. Tu s přehledem ovládá jednadvacetiletá francouzská mašina Kylian Mbappé s cenou 259 milionů eur. Mladičký talent má ve francouzské metropoli podepsaný kontrakt do roku 2023.

Lionel Messi se musí spokojit až s 21. příčkou v žebříčku nejhodnotnějších fotbalistů. Cristiano Ronaldo se letos ocitl až na 70. místě. Napravit reputaci si bude moci první fotbalista, jehož příjmy přesáhly miliardu dolarů, už příští neděli, kdy se Juventus představí proti Bologni.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
Vědí o tom kulový, je to jak u debilů. Filip se rozčílil kvůli Dukovanům a varování BIS
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Razie v nelegálním pražském baru plném cizinců: Ke vstupu potřebovali tajné heslo
Rozvolnění má být předvídatelné, radí Zeman. Vláda stejně mlží do poslední chvíle
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama