reklama

Kdo je nejdražším fotbalistou? Messi ani Ronaldo to nejsou

Fotbalový mág Lionel Messi, nebo portugalská ikona Cristiano Ronaldo? Ani jeden! Žebříček nejhodnotnějších fotbalistů ovládl loňský nejlepší střelec francouzské ligy Kylian Mbappé. Kvůli koronaviru si teď kluby nemohou dovolit astronomické přestupy, a tak se asi žádné změny v klubech konat nebudou.

reklama

Místo posilování svých kádrů řeší nyní fotbalové kluby existenční potíže a prozatím se nikomu do žádných velkých investic nechce. Důkazem je nedávné ztroskotání přestupové bomby. Na lipského kanonýra Timo Wernera měl spadeno anglický velikán Liverpool, jenže bezmála 67 milionů eur za přestup je pořádná hora peněz. A aby německý namazaný stroj správně fungoval, požaduje plat 267 milionů korun ročně, a to je v této době jednoduše moc.

Myslíte, že jde o neuvěřitelnou sumu? Ve fotbalovém světě jde prakticky o drobné. Autor 92 gólů v lipském dresu se nachází až na 31. příčce nejhodnotnějších hráčů. Tu s přehledem ovládá jednadvacetiletá francouzská mašina Kylian Mbappé s cenou 259 milionů eur. Mladičký talent má ve francouzské metropoli podepsaný kontrakt do roku 2023.

Lionel Messi se musí spokojit až s 21. příčkou v žebříčku nejhodnotnějších fotbalistů. Cristiano Ronaldo se letos ocitl až na 70. místě. Napravit reputaci si bude moci první fotbalista, jehož příjmy přesáhly miliardu dolarů, už příští neděli, kdy se Juventus představí proti Bologni.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Prouza: Kvóty na potraviny chtějí agrobaroni. Západ plení náš trh, kontruje Fiala

Prouza: Kvóty na potraviny chtějí agrobaroni. Západ plení náš trh, kontruje Fiala

„Čeští agrobaroni nedokáží vyrábět tak efektivně jako zahraniční konkurence, a proto požadují kvóty na potraviny,“ soudí prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, který diskutoval v pořadu 360° Pavlíny Wolfové s poslancem Radimem Fialou (SPD). Ten předložil pozměňovací návrh o povinných kvótách na české potraviny Sněmovně a ta ho i přes výhrady opozice schválila. Návrh tak putuje do Senátu.

reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Praha má problém: Soud zrušil kolaudaci velké části tunelu Blanka
Mladík strčil kolegovi fixu do konečníku a mlátil ho přes penis. Odpyká si pět let
Další články
reklama
reklama