reklama

Kdo je nejdražším fotbalistou? Messi ani Ronaldo to nejsou

Fotbalový mág Lionel Messi, nebo portugalská ikona Cristiano Ronaldo? Ani jeden! Žebříček nejhodnotnějších fotbalistů ovládl loňský nejlepší střelec francouzské ligy Kylian Mbappé. Kvůli koronaviru si teď kluby nemohou dovolit astronomické přestupy, a tak se asi žádné změny v klubech konat nebudou.

reklama

Místo posilování svých kádrů řeší nyní fotbalové kluby existenční potíže a prozatím se nikomu do žádných velkých investic nechce. Důkazem je nedávné ztroskotání přestupové bomby. Na lipského kanonýra Timo Wernera měl spadeno anglický velikán Liverpool, jenže bezmála 67 milionů eur za přestup je pořádná hora peněz. A aby německý namazaný stroj správně fungoval, požaduje plat 267 milionů korun ročně, a to je v této době jednoduše moc.

Myslíte, že jde o neuvěřitelnou sumu? Ve fotbalovém světě jde prakticky o drobné. Autor 92 gólů v lipském dresu se nachází až na 31. příčce nejhodnotnějších hráčů. Tu s přehledem ovládá jednadvacetiletá francouzská mašina Kylian Mbappé s cenou 259 milionů eur. Mladičký talent má ve francouzské metropoli podepsaný kontrakt do roku 2023.

Lionel Messi se musí spokojit až s 21. příčkou v žebříčku nejhodnotnějších fotbalistů. Cristiano Ronaldo se letos ocitl až na 70. místě. Napravit reputaci si bude moci první fotbalista, jehož příjmy přesáhly miliardu dolarů, už příští neděli, kdy se Juventus představí proti Bologni.

Tagy:
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství
OH 2021

Živě
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. Tenistka Karolína Plíšková přesvědčivě porazila svou francouzskou soupeřku Alizé Cornetovou. Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková s přehledem porazily tchajwanské soupeřky a rovněž míří do druhého kola. V neděli se ještě představí bronzová medailistka z Ria 2016 Petra Kvitová, jediný český zástupce v mužské dvouhře Tomáš Macháč a pár Plíšková, Vondroušová.

Spolupracoval s Hapkou, hostoval u Čechomoru. Zemřel legendární valašský zpěvák

Ve věku 66 let v sobotu zemřel zpěvák, herec a výtvarník František Segrado. Smutnou zprávu oznámila režisérka a scenáristka Marta Santovjáková Gerlíková, která s hudebníkem natočila celovečerní rodinný film z Valašska Děda. Segrado byl označován za renesančního člověka, jako textař a zpěvák čtyři desítky let účinkoval v nejrůznějších hudebních skupinách, znám byl také svou účastí v projektech Petra Hapky a Michala Horáčka. Své první sólové album dokončil v téměř 60 letech.

Část Belgie zasáhly bleskové záplavy. Z ulic se staly řeky, záchranáři evakuovali domy

Belgická města Dinant a Namur v sobotu odpoledne a večer zasáhly bleskové záplavy vyvolané silnými bouřkami. Ulice se proměnily v řeky, voda strhávala zaparkovaná auta a vytrhávala asfalt. Záchranáři museli evakuovat blíže neurčený počet lidí. Následky na mnoha místech nadále komplikují dopravu, oběti na životech ani zraněné však belgická média ani v sobotu ráno nehlásila.

Rakovina kůže je také daň za časté opalování bez ochrany. Kdo je nejvíce ohrožený?

Rakovina kůže patří mezi časté onkologické onemocnění. Lidí s tímto typem karcinomu stále přibývá. Přitom prevence v podobě dostatečné ochrany před sluncem a pravidelných prohlídek kožních znamének je v tomto případě stěžejní. CNN Prima NEWS oslovila onkologa Radka Lakomého, který popsal, jak poznat rizikové znaménko a jaké jsou možnosti léčby v případě zhoubného melanomu.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

reklama

Domácí zpravodajství

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

reklama