reklama

Kdo je Richard Quest? Na CNN Prima NEWS vám ukáže, že i ekonomický pořad může být zábavný

Slavný moderátor CNN Richard Quest (autor fotky: Jeremy Freeman)

Na CNN Prima NEWS míří v české premiéře pořad Quest Means Business, který divákům ukáže, jak vydělat peníze a co s nimi udělat. Slavný moderátor Richard Quest ve své show podává praktické rady velice zábavnou formou a během své kariéry vyzpovídal nespočet slavných osobností, mezi kterými nechyběli ani Češi. Kteří to byli?

reklama

Uznávaný moderátor Richard Quest umí se svým nepřehlédnutelným úsměvem a otázkami k věci to, co málokdo – udělat pořad zaměřený na ekonomiku, který diváky neunudí, ale naopak skutečně baví.

Quest je zpravodajský matador s více než třicetiletou kariérou v Británii a Spojených státech a jedna z nejvýraznějších tváří televize CNN. Do jeho pořadu pravidelně přijímají pozvání ministři financí, mezinárodní ekonomičtí činitelé či představitelé velkých světových firem. Kromě toho se věnuje i aktuálnímu zpravodajství či letectví. Podobná flexibilita je u vrcholných novinářů jeho úrovně nevídaná a pozoruhodná.

Richard Quest se proslavil svým temperamentním vystupováním a dynamickým způsobem vedení rozhovorů. To z něj udělalo nepřehlédnutelnou osobnost světového formátu na poli ekonomického zpravodajství. Pravidelně vysílá ze summitů skupiny ekonomik G20 nebo Světového ekonomického fóra v Davosu.

Jeho hosty byli například bývalý šéf Světové banky Robert Zoellick či šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová. Do pořadu si zve i vysoké politické činitele, mezi nimiž nechyběl například tehdejší britský premiér David Cameron nebo v roce 2009 český předseda úřednické vlády Jan Fischer.

S tím mluvil hlavně o tehdejší ekonomické recesi a o tom, jak se s ní Česká republika vyrovnává. Fisher ale nebyl zdaleka jediným českým politikem u Richarda Questa. V roce 2012 přijal jeho pozvání i premiér Petr Nečas z ODS.

Ten odpovídal na dotěrné Questovy dotazy ohledně záchrany eurozóny, která se v tu dobu potýkala s vážnou ekonomickou krizí. Ve stejném roce pozvání Richarda Questa přijal i tehdejší český prezident Václav Klaus, se kterým se bavili o řešení krize a budoucnosti eurozóny i celé Evropské unie.

Richard Quest vyzpovídal i někdejšího českého prezidenta Václava Klause
Richard Quest vyzpovídal i někdejšího českého prezidenta Václava Klause

Richard Quest se narodil v roce 1962 v anglickém Liverpoolu. Vystudoval práva a v roce 1983 složil advokátní zkoušky. Právničině se ale nakonec nevěnoval. Ve stejném roce ho přijali do veřejnoprávní BBC, kde se z pozice stážisty vypracoval až na rozhlasového ekonomického reportéra. Dlouhá léta byl poté zpravodajem z Wall Street.

K tématu

Do CNN přišel v roce 2001, kde se od roku 2005 v pořadu CNN Business Traveller začal naplno věnovat své velké vášni – letadlům a cestování. Quest je totiž mimo jiné i odborníkem na letectví, které na CNN dlouhodobě pokrývá.

Poslední let Concordem

Byl také na palubě posledního letu ikonického Concordu a informoval svět o mnoha leteckých katastrofách. Napsal dokonce knihu o záhadném zmizení malajsijského Boeingu MH370, které v roce 2014 s napětím sledoval celý svět. Poslední let Concordem mimo jiné sám pokládá za jeden z nejsilnějších okamžiků své kariéry. „Ale kariéra není jen o takových věcech. Děláte ji tím, že jste ve zpravodajství konzistentní a informujete lidi stále stejně den za dnem,“ řekl Richard Quest před časem novinářům.

A přesně to dělá každý všední den ve svém pořadu Quest Means Business, který CNN vysílá od roku 2009. Na CNN Prima NEWS bude jeho show k vidění v české premiéře, a spolu s ní vás čeká i pořad Quest's World of Wonder, v němž slavný moderátor navštěvuje nejzajímavější místa na světě.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Blatný nerozumí pandemii, vedení resortu nezvládá, tvrdí imunolog Hel

Blatný nerozumí pandemii, vedení resortu nezvládá, tvrdí imunolog Hel

Imunolog Zdeněk Hel uznává ministra zdravotnictví Jana Blatného za výborného onkologa a lékaře, ale vedení resortu a hlavně boj s pandemií koronaviru podle něj nezvládá dobře. „Bohužel, jak pan Blatný, tak ostatní z vedení ministerstva zdravotnictví nejsou odborně dostatečně vybavení na to, aby se zabývali reakcí na nemoc COVID-19,“ řekl Hel v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové.

Koronavirus

Povinné respirátory v Česku stále ve hře. K dostání by mohly být i v obchodech

Povinné respirátory v Česku stále ve hře. K dostání by mohly být i v obchodech

Respirátor byste si nově mohli koupit i v obchodech, právě o takové variantě uvažuje česká vláda. Důvodem je příchod nové horší mutace koronaviru, která se vyznačuje rychlejším šířením, a právě respirátory by ho mohli zpomalit. Ve hře je stále i jejich povinné nošení. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ale poukazuje na vysokou cenu respirátoru a to, že si každá rodina nemůže tisícové výdaje za pomůcky dovolit.

Rychleji se šíří a více zabíjí. Britská mutace může znamenat šestý stupeň, říká Prymula
ČSSD si chce karanténním bonusem koupit hlasy nízkopříjmových skupin, říká Bábek
Jágr či Špotáková stojí za Hniličkou: Jeho odvolání destabilizuje financování sportu
Slavil i strážce zákona. Na párty s Paroubkem byl krajský policejní ředitel Husák
Prášky proti covidu. Vědci ohlásili velký objev, nemocným pomáhá lék na klouby
reklama
reklama
Viroložka: Děti jsou častými přenašeči covidu. Proč pro ně očkování není vhodné?

Zdraví

Domácí zpravodajství

Přednostní očkování využil i starosta Blanska. Patřím do ohrožených skupin, tvrdí
Další články
reklama
reklama