reklama

Kdo je Richard Quest? Na CNN Prima NEWS vám ukáže, že i ekonomický pořad může být zábavný

Na CNN Prima NEWS míří v české premiéře pořad Quest Means Business, který divákům ukáže, jak vydělat peníze a co s nimi udělat. Slavný moderátor Richard Quest ve své show podává praktické rady velice zábavnou formou a během své kariéry vyzpovídal nespočet slavných osobností, mezi kterými nechyběli ani Češi. Kteří to byli?

reklama

Uznávaný moderátor Richard Quest umí se svým nepřehlédnutelným úsměvem a otázkami k věci to, co málokdo – udělat pořad zaměřený na ekonomiku, který diváky neunudí, ale naopak skutečně baví.

Quest je zpravodajský matador s více než třicetiletou kariérou v Británii a Spojených státech a jedna z nejvýraznějších tváří televize CNN. Do jeho pořadu pravidelně přijímají pozvání ministři financí, mezinárodní ekonomičtí činitelé či představitelé velkých světových firem. Kromě toho se věnuje i aktuálnímu zpravodajství či letectví. Podobná flexibilita je u vrcholných novinářů jeho úrovně nevídaná a pozoruhodná.

Richard Quest se proslavil svým temperamentním vystupováním a dynamickým způsobem vedení rozhovorů. To z něj udělalo nepřehlédnutelnou osobnost světového formátu na poli ekonomického zpravodajství. Pravidelně vysílá ze summitů skupiny ekonomik G20 nebo Světového ekonomického fóra v Davosu.

Jeho hosty byli například bývalý šéf Světové banky Robert Zoellick či šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová. Do pořadu si zve i vysoké politické činitele, mezi nimiž nechyběl například tehdejší britský premiér David Cameron nebo v roce 2009 český předseda úřednické vlády Jan Fischer.

S tím mluvil hlavně o tehdejší ekonomické recesi a o tom, jak se s ní Česká republika vyrovnává. Fisher ale nebyl zdaleka jediným českým politikem u Richarda Questa. V roce 2012 přijal jeho pozvání i premiér Petr Nečas z ODS.

Ten odpovídal na dotěrné Questovy dotazy ohledně záchrany eurozóny, která se v tu dobu potýkala s vážnou ekonomickou krizí. Ve stejném roce pozvání Richarda Questa přijal i tehdejší český prezident Václav Klaus, se kterým se bavili o řešení krize a budoucnosti eurozóny i celé Evropské unie.

Richard Quest se narodil v roce 1962 v anglickém Liverpoolu. Vystudoval práva a v roce 1983 složil advokátní zkoušky. Právničině se ale nakonec nevěnoval. Ve stejném roce ho přijali do veřejnoprávní BBC, kde se z pozice stážisty vypracoval až na rozhlasového ekonomického reportéra. Dlouhá léta byl poté zpravodajem z Wall Street.

Do CNN přišel v roce 2001, kde se od roku 2005 v pořadu CNN Business Traveller začal naplno věnovat své velké vášni – letadlům a cestování. Quest je totiž mimo jiné i odborníkem na letectví, které na CNN dlouhodobě pokrývá.

Poslední let Concordem

Byl také na palubě posledního letu ikonického Concordu a informoval svět o mnoha leteckých katastrofách. Napsal dokonce knihu o záhadném zmizení malajsijského Boeingu MH370, které v roce 2014 s napětím sledoval celý svět. Poslední let Concordem mimo jiné sám pokládá za jeden z nejsilnějších okamžiků své kariéry. „Ale kariéra není jen o takových věcech. Děláte ji tím, že jste ve zpravodajství konzistentní a informujete lidi stále stejně den za dnem,“ řekl Richard Quest před časem novinářům.

A přesně to dělá každý všední den ve svém pořadu Quest Means Business, který CNN vysílá od roku 2009. Na CNN Prima NEWS bude jeho show k vidění v české premiéře, a spolu s ní vás čeká i pořad Quest's World of Wonder, v němž slavný moderátor navštěvuje nejzajímavější místa na světě.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama