Tajně porodila a pak tři novorozence udusila. Tělíčka Hartmanová ukryla ve sklepě
Petr Nečas
Výpis příspěvků ke štítku „Petr Nečas“
Exkluzivní průzkum: Vládě důvěřuje pětina Čechů. Hůř na tom byl jediný kabinet v historii
Členům české vlády důvěřuje zhruba 21 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu, který pro CNN Prima NEWS vypracovala agentura STEM. Z jejího nového modelu je patrné, že se pětikoalice s výjimkou pozdějšího období vlády Petra Nečase těší vůbec nejnižší důvěře občanů od roku 1997.
Agenda milostí se vrátí zpátky na Hrad, řekl Pavel. Chce je udílet i ze sociálních důvodů
Agenda týkající se udělování milostí přejde z ministerstva spravedlnosti zpět na kancelář prezidenta. Se šéfem resortu Pavlem Blažkem (ODS) se na tom dohodl prezident Petr Pavel. Hlava státu to řekla v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes. Agendu spojenou s vyhodnocováním žádostí o milost převedl na ministerstvo Pavlův předchůdce ve funkci Miloš Zeman.
ODS je na cestě do pekel. Místo podpory živnostníků chrání erár, míní politolog
Vláda Petra Fialy (ODS) se nebojí vystupovat proti živnostníkům a drobným podnikatelům. Přímo na ně totiž tvrdě dopadne novela pracovního práva, která ztíží podmínky těm, kteří pracují na dohodu, uvedl pro CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Varoval, že „tento boj proti živnostníkům" se podepíše na preferencích občanských demokratů. Strana se podle něj odvrací od svých voličů.
Nekula, John či Malá jako hvězdná pěchota vlády. Kteří ministři skončili neslavně?
Rezignace ministrů ještě před uplynutím čtyřletého volebního období není v Česku zrovna něčím neobvyklým. Někteří členové vlád končí kvůli nejrůznějším skandálům. Důvodů, které mohou znamenat politickou popravu, je však mnohem více. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik případů, kdy ministr v čele resortu skončil nebo byl odvolán kvůli vlastní neschopnosti či nekompetentnosti nebo kvůli bizarním, až komickým výrokům, které pronesl ve veřejném prostoru.
Příprava zásahu na Úřadu vlády? To musel být drogový večírek, kritizuje advokát Sokol
Akce na Úřadu vlády v rámci kauzy Jany Nagyové a Petra Nečase před deseti lety byla daleko za hranou toho, co lze považovat za respekt k lidským právům, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS advokát Tomáš Sokol. Uvažovaná právní kvalifikace mu prý připadala jako výsledek nějakého hodně velkého drogového večírku než jako odraz reality.
Nagyová mlčením 10 let trpěla, řekl Klíma. Popsal neschopnost Nečase odrazit ženské zbraně
Ve vztahu Petra Nečase a Jany Nagyové, nyní Nečasové, se střetla velmi ambiciózní žena a muž, který je schopný vystupovat v politickém prostředí, ale neumí pracovat se ženskými zbraněmi. Tak na kauzu spojenou s pádem vlády v roce 2013 vzpomínal investigativní novinář Josef Klíma ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS. Ohledně Nečasové také připomněl, že přes deset let neměla možnost se k celé aféře vyjádřit. Až po vychladnutí emocí konečně jemu svolila k rozhovoru.
Jen kabelky? Šlachta kvůli průtahům Nagygate vystartoval proti „novinářským zmetkům“ i justici
Za deset let kauzy Jany Nagyové a Petra Nečase jsem mluvil otevřeně, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý elitní policista Robert Šlachta (Přísaha). Zároveň ale podotkl, že novináři, kteří kauzu bagatelizují, jsou pro něj zmetci. Policie podle něj při zásahu odvedla dobrou práci. Za 30 let své praxe prý ale nezažil tolik divných rozhodnutí soudu.
Unikátní svědectví policistů i Nečasové: Jak fungoval byznys s mocí a zákulisí razie na vládě
Před deseti lety, 13. června 2013, vybuchla informační bomba, která trvale změnila podobu české politiky. Elitní policisté tehdy spustili obří akci, jejíž součástí bylo zatýkání na Úřadu vlády a jež vyústila v pád kabinetu Petra Nečase. Hlavní aktéři – vyšetřovatelé i někdejší šéfka premiérovy kanceláře Jana Nagyová, dnes Nečasová – teď promlouvají v dokumentu reportéra Josefa Klímy pro CNN Prima NEWS.
PŘEHLEDNĚ o případu Nagyová: O co jde v nejvýbušnější kauze po listopadu 1989
Nagygate, převrat, monstrakce, případ kabelek, který shodil Nečasovu vládu. Policejní zásah na Úřadu vlády, který se odehrál přesně před deseti lety, 13. června 2013, bývá někdy zjednodušován. O co v něm šlo především a jak to s jeho aktéry dopadlo? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehledný popis celého spletitého případu.
Razie na vládě byla puč. Policejní zásah byl tehdy absolutně neadekvátní, tvrdí experti
Razie, k níž došlo před deseti lety na vládě, byla puč. Zdůraznil to ve vysílání CNN Prima NEWS politický komentátor Martin Schmarcz. Dodal, že tehdejší okolnosti by stačily k odvolání premiéra Nečase obvyklou cestou, vládní většina však „byla odstavena“. Poté začal vládnout kabinet, který se nezodpovídal Parlamentu, ale tehdejšímu prezidentovi Miloši Zemanovi. Komentátor Jindřich Šídlo se proti výrazu puč důrazně ohradil. Nicméně souhlasil, že tehdejší zásah byl „absolutně neadekvátní“.
Soud uznal expremiéra Nečase, jeho ženu a Bočka vinnými v kauze trafik pro poslance ODS
Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS), jeho manželku Janu (dříve Nagyovou) i spoluobžalovaného bývalého náměstka ministra zemědělství Romana Bočka vinnými v kauze takzvaných trafik pro poslance ODS. Všichni dostali podmíněné a peněžité tresty. Za podplacení jim hrozilo až šestileté vězení.
Exkluzivní dokument Případ Nagyová. Kde začala kauza, která shodila Nečasovu vládu?
Zásah policie na Úřadu vlády ČR, ministerstvu obrany a dalších místech 13. června 2013 vedl k pádu vlády Petra Nečase a jeho odchodu z čela ODS. Následně byla vznesena řada obvinění a začaly soudní procesy, které se táhnou dodnes. CNN Prima NEWS připravila k desátému výročí rozsáhlé razie speciální vysílání i dokument Josefa Klímy s názvem Případ Nagyová 10 let poté.