CNN Prima News Petr Nečas

Petr Nečas

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Nečas“

Nečasová neuspěla. Ústavní soud zamítl stížnosti v kauze Vojenského zpravodajství

29. listopadu 2022 09:31

Ústavní soud zamítl stížnosti v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Jana Nečasová a tři bývalí zpravodajci dostali podmíněné tresty. Mimořádný opravný prostředek využila bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho nynější manželka Jana Nečasová, stejně jako někdejší zpravodajci Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek. Soud se stížnostmi zabýval ve spojeném řízení, nakonec nevyhověl žádné z nich. Poukázal na to, že chybí náležité kontrolní mechanismy činnosti Vojenského zpravodajství.

Exministr kultury Besser: Redl je se STAN a Gazdíkem spjat od začátku. Stál u mé popravy

10. července 2022 10:13

Kontroverzní podnikatel Michal Redl, který je kvůli kauze Dozimetr ve vazbě, stál za hnutím STAN od počátku a podílel se na sestřelení historicky prvního ministra hnutí Jiřího Bessera. Ten byl ministrem kultury ve vládě Petra Nečase (ODS). Bývalý politik je přesvědčený, že právě zakladatelé hnutí STAN Petr Gazdík a Stanislav Polčák později seznámili Redla s někdejším šéfem pražské organizace STAN Petrem Hlubučkem, který rovněž figuruje v kauze podezření z korupce kolem pražského dopravního podniku. Besser to řekl v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

Nečas: Bojuje Evropa s agresivním Ruskem, nebo se změnou klimatu? Obojí nejde

23. března 2022 06:48

Do začátku českého předsednictví Rady Evropské unie zbývá přesně 100 dnů. Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) by to měla využít především k tomu, aby v EU prosazovala tvrdý postoj vůči Rusku včetně co nejrychlejšího konce evropské závislosti na ruském plynu a ropě. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli expremiér Petr Nečas (ODS) a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).