CNN Prima News Petr Nečas

Petr Nečas

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Nečas“

ODS je na cestě do pekel. Místo podpory živnostníků chrání erár, míní politolog

Vláda Petra Fialy (ODS) se nebojí vystupovat proti živnostníkům a drobným podnikatelům. Přímo na ně totiž tvrdě dopadne novela pracovního práva, která ztíží podmínky těm, kteří pracují na dohodu, uvedl pro CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Varoval, že „tento boj proti živnostníkům" se podepíše na preferencích občanských demokratů. Strana se podle něj odvrací od svých voličů.

Nekula, John či Malá jako hvězdná pěchota vlády. Kteří ministři skončili neslavně?

Rezignace ministrů ještě před uplynutím čtyřletého volebního období není v Česku zrovna něčím neobvyklým. Někteří členové vlád končí kvůli nejrůznějším skandálům. Důvodů, které mohou znamenat politickou popravu, je však mnohem více. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik případů, kdy ministr v čele resortu skončil nebo byl odvolán kvůli vlastní neschopnosti či nekompetentnosti nebo kvůli bizarním, až komickým výrokům, které pronesl ve veřejném prostoru.

Nagyová mlčením 10 let trpěla, řekl Klíma. Popsal neschopnost Nečase odrazit ženské zbraně

Ve vztahu Petra Nečase a Jany Nagyové, nyní Nečasové, se střetla velmi ambiciózní žena a muž, který je schopný vystupovat v politickém prostředí, ale neumí pracovat se ženskými zbraněmi. Tak na kauzu spojenou s pádem vlády v roce 2013 vzpomínal investigativní novinář Josef Klíma ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS. Ohledně Nečasové také připomněl, že přes deset let neměla možnost se k celé aféře vyjádřit. Až po vychladnutí emocí konečně jemu svolila k rozhovoru.

Jen kabelky? Šlachta kvůli průtahům Nagygate vystartoval proti „novinářským zmetkům“ i justici

Za deset let kauzy Jany Nagyové a Petra Nečase jsem mluvil otevřeně, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý elitní policista Robert Šlachta (Přísaha). Zároveň ale podotkl, že novináři, kteří kauzu bagatelizují, jsou pro něj zmetci. Policie podle něj při zásahu odvedla dobrou práci. Za 30 let své praxe prý ale nezažil tolik divných rozhodnutí soudu.

Unikátní svědectví policistů i Nečasové: Jak fungoval byznys s mocí a zákulisí razie na vládě

Před deseti lety, 13. června 2013, vybuchla informační bomba, která trvale změnila podobu české politiky. Elitní policisté tehdy spustili obří akci, jejíž součástí bylo zatýkání na Úřadu vlády a jež vyústila v pád kabinetu Petra Nečase. Hlavní aktéři – vyšetřovatelé i někdejší šéfka premiérovy kanceláře Jana Nagyová, dnes Nečasová – teď promlouvají v dokumentu reportéra Josefa Klímy pro CNN Prima NEWS.

Razie na vládě byla puč. Policejní zásah byl tehdy absolutně neadekvátní, tvrdí experti

Razie, k níž došlo před deseti lety na vládě, byla puč. Zdůraznil to ve vysílání CNN Prima NEWS politický komentátor Martin Schmarcz. Dodal, že tehdejší okolnosti by stačily k odvolání premiéra Nečase obvyklou cestou, vládní většina však „byla odstavena“. Poté začal vládnout kabinet, který se nezodpovídal Parlamentu, ale tehdejšímu prezidentovi Miloši Zemanovi. Komentátor Jindřich Šídlo se proti výrazu puč důrazně ohradil. Nicméně souhlasil, že tehdejší zásah byl „absolutně neadekvátní“.

Exkluzivní dokument Případ Nagyová. Kde začala kauza, která shodila Nečasovu vládu?

Zásah policie na Úřadu vlády ČR, ministerstvu obrany a dalších místech 13. června 2013 vedl k pádu vlády Petra Nečase a jeho odchodu z čela ODS. Následně byla vznesena řada obvinění a začaly soudní procesy, které se táhnou dodnes. CNN Prima NEWS připravila k desátému výročí rozsáhlé razie speciální vysílání i dokument Josefa Klímy s názvem Případ Nagyová 10 let poté.