reklama

CNN

Výpis příspěvků ke štítku „CNN“

Další přešlap Bidena. Už popáté líčil setkání s mužem, který byl v tu dobu rok po smrti

22. října 2021 06:55

Joe Biden opět vzbudil rozruch. Tentokrát historkou o setkání s průvodčím ve vlaku. Má to ale jeden háček. Zmíněný pracovník amerických železnic byl v době, kdy se měl s prezidentem setkat, už rok po smrti. A není to zdaleka jediná věc, která v příběhu nesedí. Za poslední rok přitom Biden tuto příhodu odvyprávěl v různých verzích už popáté. Naposledy během středečního vystoupení ve svém rodném městě Scranton, kde hovořil o svých plánech ohledně infastruktury.

Vakcína je jako pláštěnka. Při silné bouřce taky můžete zmoknout, říká expertka CNN

21. října 2021 07:58

V pondělí zemřel bývalý americký ministr zahraničí Colin Powell. Příčinou úmrtí byly komplikace spojené s koronavirem v kombinaci s rakovinou krve a oslabenou imunitou, a to i přes kompletní očkování. Podle zdravotníků může případ mezi aktivisty spustit další vlnu odmítání vakcinace. Pokud člověk zemře na covid i po očkování, jaký smysl tedy má? Pro americkou CNN vše vysvětlila lékařka, profesorka na Univerzitě George Washingtona a analytička CNN Leana Wenová.

Zázrak v hořícím letadle. Všech 21 osob na palubě se zachránilo díky nevídanému štěstí

20. října 2021 11:06

Nevídané štěstí potkalo cestující úterního letu z Houstonu do Boston. Letoun měl při startu važné potíže, narazil do nedalekého plotu a ihned začal hořet. Všem 21 osobám na palubě se však podařilo plamenům uniknout a jako zázrakem všichni vyvázli bez vážnějších zranění. Nejmladšímu cestujícímu bylo jen 10 let, pasažéři mířili na baseballový zápas.

Babiš vysvětlil své záhadné chování v ÚVN: Sledovala mě CNN, tak jsem si dal dort

16. října 2021 13:44

Sledovala mě americká televize CNN, tak jsem si dal kafe a dort s ochrankou, měl jsem čas, vysvětlil v pátek večer premiér Andrej Babiš (ANO) na Frekvenci 1 své neobvyklé chování v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde ve čtvrtek dostal třetí dávku vakcíny proti koronaviru. Místo toho, aby po tiskové konferenci odjel, tam ale zůstal a popíjel kávu. Spekulovalo se, že chtěl navštívit prezidenta Miloše Zemana nebo se sejít s jeho ošetřujícím lékařem a ředitelem nemocnice Miroslavem Zavoralem.

Lukašenko lže, lidská práva země nedodržuje. Jde o typickou propagandu, míní Just

1. října 2021 23:01

Spolupracovník CNN Prima NEWS a odborník na postsovětské země Jiří Just podotkl, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko v exkluzivním rozhovoru pro CNN lhal. „Jeho rétoriku znám. Dá se klasifikovat jako typická propaganda, kterou obyvatelé Běloruska slyší dennodenně. V rozhovoru se nebojím říci, že lže a ví to. Je ale důležité, že byl s obviněními konfrontován,“ vyzdvihl práci amerického reportéra v pořadu 360°.

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

23. září 2021 17:47

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie

22. září 2021 05:53

Lidstvo přežilo už téměř dva roky koronavirové pandemie a vědci se stále nedokážou shodnout, odkud se virus vzal. Řada expertů nepovažuje výzkum Světové zdravotnické organizace ve Wu-chanu za kvalitní, a důležitá data tak stále chybí. V novém dokumentu CNN se experti celého světa snaží znovu najít to nejdůležitější – pravdu.

Je Gabby opravdu mrtvá? FBI pátrá po snoubenci, před záhadným zmizením ji měl zfackovat

21. září 2021 15:09

Pátrání po Brianu Laundriem plní titulní strany téměř všech amerických novin. S přítelkyní Gabby Petitovou cestovali několik týdnů po západních státech USA, domů na Floridu se ale vrátil jen on sám. Federální vyšetřovací úřad (FBI) uvedl, že ostatky 22leté dívky už pravděpodobně našel, její snoubenec se ale pohřešuje. Pátrání po něm však komplikuje hustý terén a špatná viditelnost. Policisté předpokládají, že se Laundrie ztratil, stále ale počítají i s variantou útěku.

20 let poté stále cítím vděk, že jsem přežila, říká novinářka, která byla u pádu Dvojčat

10. září 2021 16:51

Když letadlo narazilo do první věže newyorských Dvojčat, zrovna se několik set metrů odtamtud ve svém studentském bytě sprchovala. Když se dostala před dům, obě věže už hořely. A Veronika Bednářová, jediná česká novinářka, která zažila teroristický útok 11. září 2001 v New Yorku na vlastní oči, se vydala směrem k nim. V rozhovoru vzpomíná na první hodiny po nárazu letadel do Dvojčat, ale mluví i o tom, jak svou dramatickou zkušenost vstřebávala a jak podle ní 11. září změnilo USA i celý svět.

reklama