
Nerudová se stala největším expertem na Trumpa, rýpl si Kolář. Mlejnek zmínil „zpátečku“ Babiše
Rychle eskalující obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou se může brzy proměnit v živelnou katastrofu. Vyplývá to z analýzy americké CNN. Ta upozorňuje, že celní spory mezi oběma mocnostmi vyšlou šokové vlny do zemí po celém světě. Někteří bývalí američtí představitelé varují, že rizika jsou obrovská.
Americký prezident Donald Trump dostává své pověsti showmana, kterou si získal ještě v dobách, kdy se objevoval v televizi coby moderátor. Podle americké stanice CNN je to přesně situace, ve které staronová hlava státu chce být – stát v záři reflektorů, zatímco jeho konání sleduje celý svět. Aktuálně navíc slibuje velkou show se členy své vlády. Této akce, která se má týkat dalšího balíku cel, se obávají i jeho vlastní republikáni.
Dříve se odborníci domnívali, že mozek je plně „zafixován a nastaven“ v rané dospělosti. Dnes však vědí, že tomu tak není. Neurochirurg, lékařský reportér pro CNN a spisovatel Sanjay Gupta s pomocí jednoduchých animací vysvětluje, jak je možné jeden z nejdůležitějších orgánů těla „přenastavit“.
Jde o šokující porušení zásad národní bezpečnosti, píše CNN o úniku amerických plánů útoku na Jemen. O úniku v pondělí informoval šéfredaktor webu The Atlantic, který byl – zřejmě omylem – přizván do slabě zabezpečeného skupinového chatu, v němž lidé z okolí Donalda Trumpa diskutovali o chystané vojenské operaci. V této souvislosti se rovněž mluví o chybějící sebereflexi vysokých představitelů Trumpovy administrativy.
Česká republika se umístila na 20. místě v nejnovějším žebříčku World Happiness Report 2025, který každoročně hodnotí životní spokojenost obyvatel různých zemí světa. Na první příčce se již osmým rokem drží Finsko, zatímco Spojené státy zaznamenaly nejnižší umístění ve své historii.
K pátrání po nezvěstných vojácích používají Ukrajinci umělou inteligenci i testy DNA, píše CNN. Do hledání se zapojují také rodiny, které procházejí ruské televizní kanály a sociální sítě. Když už se najde tělo, není mnohdy jednoduché zjistit, komu vlastně patří.
Prezident Donald Trump se obvykle chlubí svými skvělými vztahy s Vladimirem Putinem. Zdá se, že ruský vůdce se ovšem poslední dobou začal inspirovat taktikou šéfa Bílého domu – odkládá přijetí příměří a přichází s novými podmínkami, které v podstatě vrhají vyjednávání do patové situace. Stejně jako Trump, který se v minulosti vyznačoval chaotickými, ale často účinnými diplomatickými manévry, Putin využívá tuto strategii k získání času a dosažení výhod, které by mohl využít při mírových jednáních.
Naděje tisíců rodin a dětských onkologických pacientů na uzdravení je v ohrožení. Takové jsou důsledky nedávno navržených škrtů pro Národní instituty zdraví (NIH) v USA, které přišly od Trumpovy administrativy. Omezení finančních prostředků, které souvisí s granty, by agentuře snížilo podporu o zhruba čtyři miliardy dolarů. Lékaři a vědci před tímto krokem varují. Někteří dokonce hovoří o tom, že v důsledku škrtů „bude umírat více dětí“. Dopady by pocítil také šestiletý Cailen, který trpí vzácnou a agresivní formou rakoviny. Právě s jeho rodinou natočila redakce CNN reportáž.
Jak potlačit úzkost? Zvědavost a kreativita mohou zastoupit roli určité „protilátky“. Ve své nové knize pojednávající o tomto emočním stavu socioložka Martha Becková uvádí, že mezi kreativitou a úzkostí existuje určitý „přepínací efekt“. V rozhovoru pro CNN přiblížila, jak s tímto stavem úspěšně bojovat i to, proč lidé k úzkostem sklouzávají.
Policie na letišti v kolumbijském městě Cartagena zadržela 40letého muže, který se pokoušel pašovat kokain v tupé. Kriminalisté v příčesku objevili balíčky, které dohromady obsahovaly 220 gramů drogy v hodnotě zhruba čtvrt milionu korun. Muž měl v plánu nastoupit do letadla do Nizozemska.
Miliardář a poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Elon Musk vidí mrtvé lidi, píše CNN. Že někteří vládní pracovníci neodpověděli na e-mail, ve kterém měli vysvětlit, co dělali poslední týden, si totiž vyložil tím, že někteří z nich nežijí. Nejde navíc o první případ, kdy mluvil o mrtvých lidech – zmínil je také v souvislosti se sociálním zabezpečením.
Tvar vnitřního jádra Země se mění, a to rychleji, než se podle vědců dosud předpokládalo. Nová data prezentovaná v časopise Nature Geoscience ukazují, že kromě změny rotace dochází i k jeho deformaci, pravděpodobně vlivem tlaků z okolního tekutého jádra. Informuje o tom web CNN.