CNN

Výpis příspěvků ke štítku „CNN“

Přítelkyně z jedniček a nul? Vztahy s AI jsou problém, hrozí epidemie samoty, varuje expertka

Armády robotů umělé inteligence (AI) jako největší hrozba lidstva? Podle odborníků spočívá aktuální kybernetické nebezpečí ve zcela jiné oblasti. Čím dál tím více mužů totiž navazuje citový vztah s přítelkyněmi „z jedniček a nul“, které fungují právě na principu AI. Oslovení odborníci podle americké CNN navíc upozorňují, že velké množství zástupců mladé generace se raději spokojí s bezproblémovým virtuálním vztahem než s polovičkou z masa a kostí. Technologie se postupem času učí a snaží se o co největší uspokojení potřeb člověka za displejem, varují.

Jsem vagnerovec: CNN v zemi, kde lidé truchlí za „přítele“ Prigožina a velebí jeho žoldáky

Bývalý vůdce ruské Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin je už skoro měsíc po smrti. A mnozí si kladou otázku, co bez něj dělají jeho nechvalně proslulí žoldnéři v Africe. Štáb CNN se vypravil do Středoafrické republiky, aby to zjistil, a natočil tam exkluzivní reportáž. Podle poradce místního prezidenta byl Prigožin jeho nejlepším přítelem, stejně tak jako přítelem všech obyvatel země.

Kde skončili vagnerovci? Prigožinovi žoldnéřští pohrobci tvrdí vliv na černém kontinentu

Ruská žoldácká organizace Vagnerova skupina, kterou vedl oligarcha Jevgenij Prigožin, se smrtí svého šéfa nezmizela z povrchu zemského. Aktuálně posiluje své pozice ve Středoafrické republice, uvádí televize CNN ve své reportáži. Vagnerovci v zemi působí od roku 2018 a vytvořili si zde nejen centrum pro své africké operace, ale slouží jim jako „laboratoř“. Zkoušejí, co by mohli v jiným zemích činit.

CNN: I ateisté se setkali s Ježíšem. Vědci zjistili, co stojí za prožitky blízké smrti

Zážitky spojené s blízkou smrtí – nejčastěji vidění velké záře nebo oproštění se od fyzické existence – mají nejspíš spojitost s mozkovými vzruchy, ke kterým dochází i po úmrtí. Přišli s tím vědci v nové studii, na kterou poukázala americká CNN. Podle jiných expertů ale takový vztah transcendentních prožitků a mozkové aktivity nelze prozatím prokázat.

Biden pod palbou kritiky spolustraníků. Masivní migrace zničí New York, varuje starosta

Americký prezident Joe Biden čelí čím dál ostřejší kritice kvůli migrační politice své vlády. Nesouhlasné názory konkurenčních republikánů zastává i několik Bidenových kolegů z Demokratické strany. „Migrace zničí New York. Město, které jsme znali, brzy ztratíme,“ prohlásil například starosta New Yorku Eric Adams, jehož město se vypořádává s příchodem vyšších desetitisíců migrantů hlavně z Jižní Ameriky. CNN ve své analýze píše o totálním rozpadu vztahů mezi Bílým domem a newyorským vedením.