CNN

Výpis příspěvků ke štítku „CNN“

V Chicagu vraždil úspěšný rapper. O střelbě snil už ve svých videích

5. července 2022 11:19

Měla to být slavnostní událost, která se ovšem zvrhla v tragédii a boj o holý život. Pochod ke Dni nezávislosti na předměstí Chicaga Highland Park narušil střelec, který zavraždil šest lidí a desítky dalších zranil. Policie ho po několika hodinách zadržela a nyní už je známa jeho identita. Má jít o Bobbyho Crima III., který má poměrně úspěšnou hudební kariéru, vystupuje coby rapper a má tisíce fanoušků. Z jeho klipů a videí je ovšem patrné, že o rozpoutání masakru zřejmě přemýšlel už delší dobu. To potvrdila i policie Highland Park na předměstí Chicaga, podle které si podezřelý zbraň koupil legálně. Motiv střelby ale stále není jasný.

CNN: Epidemie začíná v nečekaném období. V Evropě s létem roste počet případů covidu

23. června 2022 08:21

V řadě zemí na jihu a západě Evropy začátkem léta roste počet případů koronavirové nákazy. Poukázala na to americká stanice CNN. Výrazný růst výskytu nákazy hlásí například Portugalsko, Německo, Francie či Rakousko. Podle zdravotnických úřadů za to mohou nové nakažlivější varianty BA.4 a BA.5. Mnohé státy navíc zrušily prakticky všechna omezení, což podle odborníků vede k rychlejšímu šíření nákazy.

Dvě patra sedadel jako budoucnost létání? Hlavní je místo pro nohy, míní designér

19. června 2022 07:58

Španělský 22letý designér Alejandro Núñez Vicente představil návrh nového uspořádání sedadel v letadle, o který se zajímají i velké společnosti a který by mohl ovlivnit budoucnost aviatiky. Vicente se snaží zejména o to, aby měli lidé komfort i v ekonomické třídě – toho se dá podle něj dosáhnout dvoupatrovým systémem sedadel.

CNN: Osvobodíme i Krym, tvrdí ukrajinský ministr. Odhalil ruské plány z prvních dní invaze

18. června 2022 00:05

Ukrajina má v plánu postupně osvobozovat své území, a to včetně Krymu, který již od roku 2014 drží Rusové. V rozhovoru pro americkou stanici CNN to prohlásil ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. Ten mimo jiné nastínil, jaké plány měli Rusové na první dny invaze. Podle něj měli Rusové za úkol například už pouhých 12 hodin od zahájení své invaze 24. února dosáhnout centra Kyjeva.

Dlouhé fronty, začerněné logo a doprodej zásob originálu. Jak vypadá „ruský McDonald's“?

13. června 2022 11:38

V Moskvě a jejím okolí v neděli znovu otevřelo 15 bývalých restaurací řetězce McDonald’s, který se kvůli ruské invazi na Ukrajinu kompletně stáhl ze země. Jak chutná „jeho“ nová verze s názvem Vkusno & točka (Chutně & tečka)? Rusové se známý americký fastfood snaží napodobit se vším všudy. Dokonce vyprodávají staré zboží ze skladů. Žluté logo „M“ začerňují černou fixou.

CNN po 100 dnech války: Ukrajina má hodinky, ale Rusko má čas. Na co teď Putin spoléhá?

3. června 2022 13:00

Vraťme se v čase do 23. února, do dne před tím, než Rusko zahájilo svou plnohodnotnou invazi na Ukrajinu. Tehdy jsme se mohli domnívat, že dny ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského jsou sečteny. Koneckonců ruská armáda co do výdajů převyšovala tu ukrajinskou v poměru deset ku jedné. Co se týče pozemních sil, Moskva měla nad Kyjevem dvojnásobnou převahu; a tato jaderná velmoc měla také desetkrát více letadel a pětkrát více obrněných vozidel než její soused, píše web CNN.