kino

Výpis příspěvků ke štítku „kino“

Kulturní boom se nekoná. Lidé si cestu do divadel či kinosálů hledají jen ztěžka

31. května 2022 05:19

Kulturu po pandemii nemoci COVID-19 čeká boom, který bude srovnatelný s tím v 90. letech minulého století, věřili mnozí umělci či pořadatelé. „Konec covidu“ respektive veškerých protiepidemických opatření sice na jaře po dvou letech přišel, optimistické scénáře ale nikoliv. Kina, divadla či koncerty se musejí potýkat s menším zájmem diváků než před pandemií. Důvodem je i raketový růst cen potravin, energií i nákladů na bydlení.

Vláda dál rozvolňuje. Od 19. února zvýší počty lidí na hromadných akcích

9. února 2022 10:42
Aktualizováno

Po čtvrtečním zrušení covidových certifikátů bude do 18. února stále platit pro účastníky hromadných akcí limit nejvýše tisíc sedících diváků. Ostatních hromadných akcí včetně volnočasových pro děti se může účastnit maximálně 100 účastníků. Pro období od 19. do 28. února bude v případě sedících diváku možné jejich počet nad tisíc zvýšit o 50 procent zbývající kapacity. U ostatních akcí se maximální počet zvýší na 500. Ve středu o tom rozhodla vláda Petra Fialy (ODS).

Od 9. února můžete bez certifikátu i na kulturu. Respirátory by měly zůstat, říká Baxa

3. února 2022 15:28

Nejenže se od 9. února neočkovaným otevírá cesta zpět do restaurací, ale budou moci chodit i na kulturní akce. Povinnost prokazovat se očkovacím certifikátem tak padne u návštěvy kin či divadel. Ve vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS). Dodal, že nošení respirátorů bude na kulturních akcích i nadále povinné.

Soutěžte se Showtimem o powerbanku a flashdisk k filmu Moonfall

31. ledna 2022 19:53

Mezi spoustou hrozeb, které na Zemi můžou přijít z vesmíru, je Měsíc pravděpodobně tím posledním, čeho bychom se obávali. Nemohli jsme se mýlit víc… Stejně jako naráz Měsíce do Země může člověka překvapit vybití telefonu nebo tabletu. Proto pro vás máme soutěž o powerbanku a flashdisk k filmu Moonfall, kterou si nemůže nechat ujít žádný fanoušek vesmírných dobrodružství. Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka!

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

16. ledna 2022 22:05

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Soutěžte se Showtimem o vstupenky na premiéru Vřískotu

10. ledna 2022 20:06

Fanoušci všech hororových filmů se mají na co těšit, protože do kin 13. ledna dorazí nový Vřískot. Vrah si znovu nasadí známou bílou masku a začne řádit ve městečku Woodsboro. A vy si teď můžete zasoutěžit o dva lístky na premiéru filmu ve 4DX o den dříve, 12. ledna! Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka.