CNN Prima News Klánovice

Klánovice

Výpis příspěvků ke štítku „Klánovice“

Mašek: Údaje o střelbě na fakultě se dozvídáme náhodně. Je to živý spis, oponoval Letocha

Informace o vyšetřování střelby na Filozofické fakultě Karlovy univerzity se dostávají na veřejnost zcela náhodně, proto je na místě zřídit vyšetřovací komisi. Uvedl to v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS člen sněmovní bezpečnostní komise Jiří Mašek (za ANO). S tím nesouhlasí další člen komise Petr Letocha (STAN), který zdůrazňuje, že informace v policejním spisu podléhají utajení.

Poslední slova Dana Valiho: Řekl, že mě má rád, otočil se a zemřel, tvrdí majitel baru

Majitel baru v Klánovicích, kde zkolaboval a následně zemřel zpěvák Daniel Vali ze skupiny Maxim Turbulenc, ve vyjádření pro CNN Prima NEWS popřel, že by se v podniku odehrával bujarý večírek. Zároveň prozradil, jaká byla poslední slova hudebníka. „Řekl, že mě má rád, podal mi ruku a zemřel,“ řekl majitel baru Martin Hlavatý. Valiho se přítomní před příjezdem záchranky prý snažili oživit, bohužel marně.

Nové detaily o smrti zpěváka Maxim Turbulenc. Měla jí předcházet divoká oslava v baru

Aktualizováno

Podle nových informací Daniel Vali před svou smrtí divoce slavil v pražském baru. Svědci říkají, že třiapadesátiletý zpěvák Maxim Turbulenc s přáteli dost popíjel. V sobotu kolem půl třetí ráno ho skolil infarkt, na který zemřel, informuje Blesk. Pro CNN Prima NEWS promluvil majitel baru v Klánovicích, který popřel, že by se v podniku odehrál divoký večírek. „Žádný divoký večírek ani divoký tanec se nekonal,“ sdělil.

Desítky milionů. Obětem střelce z fakulty se vyplatila první částka, sbírky pomalu končí

Dohromady desítky milionů korun. Taková je částka, kterou se podařilo vybrat od spuštění sbírek na pomoc obětem střelce z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (FF UK) a v Klánovicích. Dárcovská platforma Znesnáze21, která již vyplatila první částku mimořádné pomoci jedné z obětí střelby, avizovala, že jí spuštěné sbírky v řádech dnů skončí. Zhruba do konce měsíce pak budou moci zájemci zaslat finanční dar na Nadační fond Univerzity Karlovy.

Odvolejte šéfa policie a sám předejte klíče od ministerstva, obul se Šlachta do Rakušana

Policie při zásahu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze pochybila, řekl Robert Šlachta (Přísaha) v pořadu Otázky Václava Moravce ve vysílání České televize (ČT). Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) by podle něj měl odvolat policejního prezidenta Martina Vondráška a sám „předat na ministerstvu klíče“. Rakušan Šlachtovy výtky odmítl s tím, že jde boj o volební preference.

Vraždy v Klánovicích a Hostouni jsme si spojili až po smrti střelce, připustila policie

Propojení vražd v Hostouni a na filozofické fakultě s předchozím dvojnásobným mordem v Klánovicích bylo kriminalisty odhaleno až po zásahu a vrahově smrti, potvrdila policie Deníku N. Ani podezřelé okolnosti v jeho bydlišti – tělo mrtvého otce se stopami násilí, nástražný výbušný systém či skutečnost, že byl majitelem zbraní – nevedly k prověření seznamu držitelů typu zbraně, kterou se vraždilo v Klánovicích. Kdyby se tak stalo, bylo by ihned jasné, že jde o extrémně nebezpečnou osobu.

„Nenávistník“ ubodal uklízečku. Bylo to 33 ran, viděla to její tříletá dcera, vzpomíná Štoček

Brutální a nepochopitelné vraždění. To spojuje fatální zkraty všech „nenávistníků“. Tak dříve odborníci pojmenovávali vrahy, kteří připravili někoho o život ve zkratu. Tento výraz připomněl legendární kriminalista Jan Štoček v pořadu Fight Cast One. „Takového magora když to vezme, bude střílet po všem, co se hne,“ říká proslulý detektiv oddělení vražd i s ohledem na nedávnou tragédii na filozofické fakultě v Praze.

Šlo tragické střelbě v Praze zamezit? GIBS zkoumá, proč si policie nespojila klíčové informace

Už druhý týden prověřuje policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) průběh vyšetřování masové vraždy, která se odehrála před Vánoci na filozofické fakultě v Praze a kterou spáchal tamní student. Vyšetřovatelé zkoumají zejména to, zda by včasným propojením informací z případu v Klánovicích, případu vraždy studentova otce a z registru zbraní nedošlo k zabránění této tragédii, informoval web Neovlivní.cz.