Nové detaily o smrti zpěváka Maxim Turbulenc. Měla jí předcházet divoká oslava v baru

Daniel Vali zemřel ve věku 53 let.

Podle nových informací Daniel Vali před svou smrtí divoce slavil v pražském baru. Svědci říkají, že třiapadesátiletý zpěvák Maxim Turbulenc s přáteli dost popíjel. V sobotu kolem půl třetí ráno ho skolil infarkt, na který zemřel, informuje Blesk. Pro CNN Prima NEWS promluvil majitel baru v Klánovicích, který popřel, že by se v podniku odehrál divoký večírek. „Žádný divoký večírek ani divoký tanec se nekonal,“ sdělil.

Do pražského baru Time Club v Klánovicích měl Vali s přáteli dorazit v pátek večer. Nejprve povečeřeli a pak začali pít. „Něco tady slavili. Dost lítaly panáky,“ popsala pro Blesk anonymně svědkyně oné noci.

ČTĚTE TAKÉ: Raper Rytmus překvapil fanoušky: Chci se stát ministrem kultury, rozumím tomu jako nikdo jiný

„Dan popíjel, tančil, řádil. Pak najednou spadl k zemi a zemřel,“ řekla Blesku svědkyně, která klánovický podnik pravidelně navštěvuje. Doplnila, že měl dobrou náladu a rozhodně to nevypadalo, že by mohl najednou zkolabovat.

Podle majitele baru v Klánovicích, kde Vali zkolaboval, se v podniku žádný divoký večírek nekonal. „Nic takového jsme tady neprovozovali. Nebyl žádný divoký tanec ani divoký večírek. Zrovna s bubeníkem z Divokého Billa Markem Žežulkou řešil nové album, které připravoval. Pak se otočil na mě, řekl, že mě má rád, a zemřel. Vzápětí přijel Pavel Vohnout (bývalý člen Maxim Turbulenc, pozn. red), kterého jsem vyhodil, protože jsem nechtěl, aby se na tom přiživoval. Týden předtím se pohádali,“ uvedl pro CNN Prima NEWS Martin Hlavatý, majitel baru, kde muzikant zemřel.

Podle kamaráda z kapely Tomáše Báči se všichni dobře bavili a Vali vyprávěl vtipy. „Náhle ale ve tváři změnil barvu a sesunul se bez známek života k zemi,“ popsal již dříve Báča pro CNN Prima NEWS. Záchranka vyjížděla k místu po půl třetí ráno. Resuscitaci nejprve prováděli svědci události, pak v ní ještě další půlhodinu pokračovali záchranáři, ale bez úspěchu.

„Dan v poslední době dost přibral a srdce to neutáhlo. Prostě si užíval života a takhle to dopadlo, je mi to moc líto,“ popsala pro Aha! zpěvačka Šárka Rezková.

Kapela Maxim Turbulenc vznikla v roce 1994. Během svého působení vydala 11 CD, čtyři singly a nahrála 15 videoklipů. „Celkem bylo prodáno na 500 tisíc kusů nosičů. Za prodej nosičů skupina získala v tuzemsku osm zlatých, čtyři platinové, jednu dvouplatinovou desku a jednu zlatou desku v zahraničí,“ informuje kapela.

Skupina Maxim Turbulenc se také čtyřikrát umístila v první desítce ankety Zlatý slavík. Mezi její nejznámější hity patří například Jede jede mašinka, Polámal se mraveneček, Sluníčko, Báječná ženská, série Čecho Decho, Umbaj vari a mnoho dalších.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kyklop prolomil mlčení o smrti Valiho, se kterým se rozhádal. Pojďme si to prominout, tesknil

Tagy:
smrt infarkt hudební skupina Klánovice Šárka Rezková slavnost Aha! Maxim Turbulenc Daniel Vali Tomáš Báča