reklama
CNN Prima News koalice

koalice

Výpis příspěvků ke štítku „koalice“

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

30. listopadu 2021 08:18

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

STAN navrhl nového ministra průmyslu místo Michalika. Jde o slovenského finančníka

29. listopadu 2021 09:18

Novým kandidátem hnutí Starosové a nezávislí (STAN) na ministra průmyslu a obchodu je manažer, dlouholetý člen vedení Erste Group a investor Jozef Síkela. Jeho nominaci schválil o víkendu celostátní výbor STAN, informovalo v pondělí hnutí v tiskové zprávě. Síkela v navrhované budoucí sestavě vlády Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN nahradil místopředsedu Starostů Věslava Michalika, který se nominace vzdal minulý týden kvůli spekulacím o svém podnikání.

Půjdou Piráti do vlády? Rozhodnutí okomentují Richterová s Rakušanem

15. listopadu 2021 19:20

Půjdou nakonec Piráti do vlády se Starosty (STAN) a koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)? Od pátku o tom hlasují na celostátním fóru strany. Čas měli do pondělních 22 hodin, výsledky by pak strana měla zveřejnit nejdříve ve 23:15. Rozhodnutí ve vysílání CNN Prima NEWS okomentuje pirátská poslankyně Olga Richterová a šéf STAN Vít Rakušan. Vysílání sledujte od 23 hodin.

Piráti přitáhli více voličů. Kroužkování Starostů ale bylo masivní, ukázal průzkum

12. listopadu 2021 14:27

Jedním z největších fenoménů říjnových sněmovních voleb bylo udělování preferenčních hlasů v rámci koalice PirSTAN. Z celkových 37 mandátů totiž původně silnější Piráti dosáhli pouze na čtyři poslanecká křesla a podceňovaní Starostové jich získali 33. Podle nového průzkumu agentury STEM přitom 61 procent dotázaných voličů dalo svůj hlas koalici díky Pirátům. Tito lidé však preferenční hlasy udělovali minimálně.

Zpřísníme, ale neřekneme jak. Vojtěch čeká na stanovisko budoucí vlády

12. listopadu 2021 10:21

Vláda chystá zásadní zpřísnění opatření, oznámil ve čtvrtek premiér Andrej Babiš (ANO). V pátek se kvůli tomu sešel kabinet, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ale na následné tiskové konferenci neprozradil, jaké kroky chystá. Čeká prý na vyjádření AntiCovid týmu budoucí vlády, které by měl dostat do soboty. Návrhy by pak vláda v demisi mohla schválit v úterý.

Sněmovna zná pět ze šesti místopředsedů. SPD zatím Okamuru neprotlačilo

10. listopadu 2021 14:30
Aktualizováno

Nová Sněmovna jednali teprve druhý den a poslanci už cíleně prodlužovali jednání. Zákonodárci se po sporech o kandidatuře vicepremiéra Karla Havlíčka (ANO) na post předsedy dolní komory pustili do volby místopředsedů. U pultíku se střídali zejména zástupci SPD, kteří chtěli prosadit svého kandidáta Tomia Okamuru, který nakonec neuspěl. Jaroslav Foldyna se ale pustil i do nově zvolené šéfky Sněmovny Markéty Pekarové Adamové z TOP 09.

ANKETA: Vyberte národního ptáka. Vznikající vláda zařadila jeho volbu do svého programu

10. listopadu 2021 06:40

V koaliční smlouvě vznikající vlády mohou pozorní čtenáři najít hned několik perliček. Jednou z nejzajímavějších je bod v pasáži o životním prostředí. Ve spolupráci s Českou společností ornitologickou a základními školami pětikoalice spustí anketu, ze které vzejde nový symbol Česka – národní pták. Jakého byste zvolili vy?

Nejvyšší stupeň nepřítele je koaliční partner. Fiala má kouli na noze, říká Klaus

9. listopadu 2021 20:16

Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru pro pořad Pressclub na Frekvenci 1 komentoval současnou politickou situaci a budoucí úlohu šéfa ODS Petra Fialy coby premiéra. „Myslím, že dostal závaží, kouli na nohu. Sám jsem zažil trojkoalici, něco o tom vím. Vtipkovalo se se stupňováním slova nepřítel, kdy nejvyšší stupeň byl koaliční partner,“ prohlásil ve vysílání.

reklama