reklama
CNN Prima News koalice

koalice

Výpis příspěvků ke štítku „koalice“

Sledujte 360° se šéfem STAN Vítem Rakušanem: Jak hodnotí dosavadní spolupráci s Piráty?

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí? A v čem sami politici spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan. Pořad můžete sledovat živě od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Volby by dle průzkumu vyhrálo hnutí ANO. Bude se bojovat o každý hlas, říká politolog

Hnutí ANO by v parlamentních volbách porazilo koalici Pirátů a STAN. Na třetím místě by se potom umístila koalice Spolu, za ní hnutí SPD. Kolem pětiprocentní hranice vstupu do Parlamentu se pohybují sociální demokraté, komunisté a hnutí Přísaha. Vyplývá to z volebního modelu, který ve středu zveřejnil empirický výzkum pro demokracii STEM a který měla televize CNN Prima NEWS exkluzivně k dispozici.

SPD, KSČM i ANO jsou extremisté. Nechceme se s nimi paktovat, říká poslanec Farský

Zástupci politických subjektů v pořadu 100 dní do voleb uvedli, s kým by nemohli spolupracovat. Jan Farský, místopředseda STAN, který v pořadu reprezentoval koalici Pirátů a Starostů, má jasno. „SPD, KSČM – extremisté. S těmi se nechceme žádným způsobem paktovat. Patří k nim i ANO protože to prostě není demokratická strana. To je majetek pana Babiše,“ uvedl v pořadu na CNN Prima NEWS.

Volný blok jde do voleb s Dělnickou stranou. Nejsou to žádní extremisté, říká Volný

Volný blok nezařazeného poslance Lubomíra Volného se chystá do podzimních voleb v široké koalici „vlasteneckých“ stran. Na jejich kandidátce se však objeví také členové extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Sám předseda Tomáš Vandas však kvůli kontroverzím kolem své osoby kandidovat nebude. Volný spojení s extremisty odmítá, na kandidátce se údajně žádní takoví lidé neobjeví.

S Babišem ne, s ANO možná ano. Politici řekli, jak může vypadat povolební spolupráce

Jaké povolební vládní koalice se rýsují? Z výroku českých politiků lze odhadnout, s kým by si po podzimních volbách do Poslanecké sněmovny plácli a s kým nikoli. Někteří se ovšem vyjadřují neurčitě a dopředu nechtějí žádné potenciální vládní partnery diskvalifikovat. Velkým problémem je ale pro řadu z nich případná účast Andreje Babiše (ANO) na koaličním kabinetu.

Izrael má po dvanácti letech nového premiéra. V Bennettově vládě je osm stran

Aktualizováno

Naftali Bennett složil v neděli přísahu a stal se novým izraelským premiérem. Koalice, která ukončila 12 let Netanjahuovy vlády, má osm různorodých stran. Izraelský parlament v neděli rovněž podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě. Tamní média očekávají, že s odchodem Netanjahua z čelné pozice nastane posun v izraelské politice. Příchod nové vlády oslavují v izraelských ulicích tisíce lidí.

Pokud Feri někoho znásilnil, nemůže být na kandidátce, řekl šéf poslanců TOP 09

Několik žen popsalo traumatizující zkušenosti s politikem a poslancem TOP 09 Dominikem Ferim a mimo jiné ho obvinily i ze sexuálního obtěžování. Některé například uvedly, že s nimi měl mít poslanec sex přesto, že ho odmítly. Podle šéfa poslanců TOP 09 Vlastimila Válka je nutné, aby v případě, že se svědectví ukáží jako pravdivá, Feri odstoupil z kandidátky koalice SPOLU. Řekl to ve vysílání CNN Prima NEWS.

reklama