CNN Prima News koalice

koalice

Výpis příspěvků ke štítku „koalice“

Kdo bude po volbách vládnout v Praze? Na magistrát se již rýsují potenciální koalice

4. srpna 2022 05:26

Příští měsíc se budou Pražané rozhodovat o tom, kdo bude dalším primátorem hlavního města. Přestože je dnes složité předpovídat, jaké bude rozložení křesel na magistrátu, lze již usuzovat, jak by mohla vypadat případná vládnoucí koalice. Jednotlivé kandidující uskupení se totiž začínají navzájem vymezovat a otevřeně hovořit o tom, s kým by mohli v příštích čtyřech letech ovlivňovat život v metropoli.

Fiala žongluje s daněmi: Progresivní ne, tu z neočekávaného zisku možná. Kdo to zaplatí?

30. července 2022 15:52

Předseda české vlády Petr Fiala (ODS) odmítl, že by mělo šanci na úspěch zavedení progresivní daně, jak před časem navrhl šéf lidovců Marian Jurečka. Vláda prý neuvažuje ani o poplatcích ve zdravotnictví, o kterých se zmínil ekonomický expert ODS Jan Skopeček. „Touto cestou nepůjdeme,“ řekl Fiala v rozhovoru pro deník Právo. A nastínil, kde chce vláda vzít potřebné finance pro pomoc lidem, aby mohli čelit dopadům zdražování.

Vládní koalice se dle experta drží díky Fialovi a jeho stylu. Může ale šlápnout na tisíc min

26. července 2022 15:00

Vládní koalice řeší řadu skandálů, přesto se nerozpadá. Podle komentátora Radka Kubička je to zásluha premiéra Petra Fialy (ODS) a jeho stylu. „Zvolil zvláštní politický styl, který jsme mysleli, že nebude mít úspěch – extrémně konsensuální,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Přesto podle něj může premiér, a potažmo vláda, šlápnout na tisíc min.

Vláda si naplánovala prázdniny. Fiala vyrazí v úvodu srpna k moři, kdo ho zastoupí?

24. července 2022 09:06

Vládní prázdniny si kabinet Spolu a PirSTAN naplánoval na první dva srpnové týdny. V prvním týdnu zastoupí premiéra Petra Fialu (ODS) ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), ve druhém ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Informoval o tom mluvčí vlády Václav Smolka. Fiala zamíří s manželkou Janou na dovolenou do Chorvatska. Celých čtrnáct dní tam však nestráví.

STAN byl „přílepkem“, teď krvácí a nemá odkud brát. Dokazuje to Farský, míní komentátor

22. července 2022 14:20

Starostové a nezávislí si v sobotu na mimořádném sněmu zvolí nové vedení, obmění se vzhledem k rezignacím a úmrtí Věslava Michalika velká část. Podle komentátora Miroslava Koreckého je ale zřejmé, že hnutí nemá odkud brát, což dokazuje i opětovná kandidatura Jana Farského (STAN) na místopředsednickou funkci. Ve chvíli, kdy koalice „krvácí“, by se podle něj měl starat o mediální obraz a vzhledem k pokračující stáži v USA nekandidovat.

ANALÝZA: Slovenská vláda stojí před rozpadem. Vaz jí láme souboj dvou egoistů

9. července 2022 09:27

Slovenská vláda se potácí v další krizi. Lídr koaliční strany Svoboda a Solidarita (SaS) a ministr hospodářství Richard Sulík oznámil, že jeho partaj ke konci srpna kabinet opustí. Stanovil si však podmínku, za které by SaS zůstala – konec ministra financí a předsedy nejsilnějšího hnutí OLaNO Igora Matoviče. Právě dlouhotrvající rivalita těchto dvou politiků je hlavním důvodem, proč je aktuální vládnoucí koalice jako na trní. Naopak opoziční strany v čele s expremiérem Robertem Ficem si můžou mnout ruce. Co nynější ultimátum znamená?

Zemětřesení na Praze 10. Zastupitelé odvolali starostku Chmelovou a radního Kašpara

27. června 2022 17:44

Zastupitelé Prahy 10 na svém pondělním jednání odvolali z funkce starostku městské části Renatu Chmelovou a jejího místostarostu Davida Kašpara (oba koalice Vlasta). Podle opoziční TOP 09 měli oba napojení na bývalého primátorova náměstka Petra Hlubučka (dříve STAN), kterého policie trestně stíhá v kauze Dozimetr. Starostka to označila za zástupné důvody, skutečným jsou podle ní připomínky k připravovanému územnímu plánu. Chmelová je i senátorkou za obvod Praha 10.

Dozimetr: Miliardové ztráty způsobil obviněný Augustín už na Slovensku

24. června 2022 06:30

Soud ve středu poslal do vazby bývalého ekonomického náměstka a člena představenstva pražského dopravního podniku (DPP) Mateje Augustína. Slovenský manažer, obviněný v kauze Dozimetr, však vzbuzoval obavy již v době svého jmenování. Na Slovensku měl totiž pověst člověka, který přivedl tamní Cargo do ztráty přesahující 120 milionů eur v jednom roce. Navíc byl úzce spjatý s bývalým premiérem Robertem Ficem.

Čižinský: Na magistrátu jsme přišli na řadu šílených věcí. Usekli jsme pár chapadel

22. června 2022 14:40

Lídr hnutí Praha sobě Jan Čižinský na tiskové konferenci ve středu uvedl, že jeho hnutí nic netušilo o rozsahu a činnosti zločineckého gangu, vědělo pouze o žádosti o úplatek, proto na magistrátu stále vládlo v koalici se STAN. Starosta Prahy 7 dále sdělil, že kdyby koalice padla, předala by tím Prahu starým strukturám. Řekl také, že bývalý předseda TOP 09 Jiří Pospíšil chtěl svého bývalého poradce Jiřího Fremra, který se také objevuje v policejních spisech, dosadit do dozorčí rady pražského dopravního podniku.