CNN Prima News koalice

koalice

Výpis příspěvků ke štítku „koalice“

Bárdy: Fico našel podporu i u nácků. Nad vraždou dalšího Kuciaka by se dnes mávlo rukou

Slovenský expremiér Robert Fico našel podporu u dezinformátorů, antisystémových voličů i u extrémní pravice, tedy neonacistů. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl šéfredaktor webu Aktuality.sk Peter Bárdy. Předseda strany Smer-SD je dle jeho slov homo politicus, který už nemá žádné mantinely a pro získání či udržení moci je schopen udělat cokoliv. Bárdy rovněž poznamenal, že pokud by dnes na Slovensku došlo k další vraždě mladého novináře, jako byl Ján Kuciak, nejspíš by se nad tím už pouze „mávlo rukou“.

Heger: Se spojováním proti Ficovi nám radili i Fiala s Jurečkou. Rozhodlo ale ego lídrů

Se spojováním stran proti Robertu Ficovi nám radili i český premiér Petr Fiala (ODS) a vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl bývalý předseda slovenský vlády a šéf strany Demokrati Eduard Heger. Ten dodal, že Jurečka navíc na Slovensko jezdil a pomáhal domlouvat koalici s lídry jednotlivých stran. Heger v rozhovoru zmínil, že Fica do voleb motivuje zejména strach z vězení. Předseda strany Smer-SD podle něj svoji rétorikou během pandemie koronaviru obětoval životy svých voličů, aby získal politický kapitál.

Šimečka: Ficovi jde o vlastní svobodu. Když vyhraje, mnozí Slováci ze země odejdou

Slovenský expremiér Robert Fico a jeho Směr-SD šíří ruský narativ a kdyby vyhrál, mnozí Slováci ze země odejdou. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl šéf strany Progresivní Slovensko a místopředseda Evropského parlamentu Michal Šimečka. Muž, který se označuje za Slováka s českými kořeny, je podle průzkumů de facto hlavní vyzyvatel bývalého několikanásobného předsedy slovenské vlády. Šimečka dodal, že pro Ficovu porážku udělá všechno.

Kohajda: I ve školství lze najít zbytné výdaje. O zvyšování daní „bohatým“ firmám se nejedná

Do školství vkládáme značné prostředky. V resortu je třeba hledat položky, které nejsou vynakládány efektivně, tam je potřeba hledat úspory. Tak se k rozpočtu ministerstva školství vyjádřil poslanec Michael Kohajda (KDU-ČSL) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Potřeba je podle jeho slov šetřit na každém ministerstvu. O návrhu ministra školství Mikuláše Beka (STAN), aby se výdaje ve školství pokryly pomocí zvýšení daní firmám s vyššími zisky, se mezi vládními stranami diskuse nevedla, řekl Kohajda .

Plán ANO: Po vyhraných volbách do koalice s ODS. Ale bez Fialy a možná i bez Babiše

Zatímco europoslanec ODS Jan Zahradil čím dál častěji mluví o tom, že spolupráce s hnutím ANO by neměla být tabu, špičky strany v čele s Petrem Fialou takovou koalici odmítají. V hnutí ANO taková skepse nevládne. Podle informací CNN Prima NEWS je i šéf hnutí Andrej Babiš připravený stáhnout se do ústraní, pokud by měl být právě on problémem pro případnou spolupráci.

KOMENTÁŘ: Chcete znát budoucnost? Odložte křišťálovou kouli a dívejte se na Slovensko

Řekněme to otevřeně: dění na Slovensku tu většinou sledují jen opravdoví fajnšmekři přes politiku. Obecně se totiž předpokládá, že to, co je skutečně pozornosti hodné, se děje na západ od našich hranic, nikoli na východ. Jak se ukazuje, je to chyba. Na Slovensku se totiž v posledních letech odehrává všechno podstatné, co se nakonec stane i u nás, byť s několikaletým zpožděním. Dobrá zpráva tudíž je, že kdo chce znát českou politickou budoucnost, nemusí chodit ani ke kartářce, ani dlouze civět do křišťálové koule. Stačí se místo toho důkladně podívat, co se odehrává v Bratislavě.