CNN Prima News Kodaň

Kodaň

Výpis příspěvků ke štítku „Kodaň“

Dánové jsou v šoku: Hlavní fasáda historické budovy kodaňské burzy se po požáru zřítila

Aktualizováno

Hlavní fasáda historické budovy kodaňské burzy, kterou v úterý zachvátil požár, se ve čtvrtek odpoledne zřítila, uvedl mluvčí dánských hasičů. I přes zpevnění a pokus o stabilizaci ohořelých nosných stěn se jich polovina propadla. Požár těžce poničil renesanční budovu ze 17. století, která přišla o svou vysokou věž i velkou část střechy. Při zřícení fasády nebyl nikdo zraněn, uvádějí dánské noviny Jyllands-Posten.

Kodaň přišla o symbol města. Ničivý požár se nedaří zcela uhasit, informuje Reuters

Polovina historické budovy burzy v Kodani v úterý zcela vyhořela a zůstaly z ní jen obvodové zdi. Renesanční stavba přišla také o svou známou věž, která byla symbolem dánského hlavního města. S odvoláním na dánské úřady o tom ve středu informovala agentura Reuters. Podle ní na některých špatně dostupných místech požár stále nebyl uhašen.

OBRAZEM: Praha má druhou nejlepší MHD na světě. V prestižním žebříčku přeskočila i Tokio

Hodnocení veřejné dopravy umisťuje české hlavní město mezi špičku světových i evropských metropolí, přestože patří k těm nejlevnějším. Podle průzkumu, který loni provedl vydavatel turistických průvodců Time Out, má Praha dokonce druhou nejlepší MHD na světě, a je tak v tomto ohledu třeba před japonským Tokiem nebo dánskou Kodaní. Podívejte se na devět evropských měst, jejichž hromadná doprava je hodnocena nejlépe.

Z Paříže zmizí všechny sdílené elektrokoloběžky. Bouři nevole u lidí vyvolaly časté nehody

Sdílené elektrické koloběžky musí do konce srpna zmizet z ulic francouzské metropole v souladu s nařízením vedení města. Jejich majitelé tak začali s přesunem 15 000 vozítek do jiných měst, kde tuto službu nadále provozují. Pařížské koloběžky budou nově sloužit v jiných francouzských městech nebo například v Kodani, Londýně či Tel Avivu, napsal deník Le Figaro.

Jak vznikala unikátní kniha k české Mafii? V pořadu CNN Prima NEWS vyzpovídáme její tvůrce

Pro nejednoho českého hráče je série Mafia posvátnou modlou. Tuzemský herní klenot letos oslavil 20 let od vydání prvního dílu a kromě několika slavnostních událostí se dočkal i speciální knihy, která mapuje vznik série. Jak ale zjistil štáb pořadu CNN Prima Gaming, k jejímu uvedení na trh vedla dlouhá a strastiplná cesta. Víkendovou relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Hrát hry a vydělávat u toho kryptoměny? Pořad CNN Prima Gaming vám přiblíží fenomén NFT

NFT, blockchain, Axie Infinity. Že vám tato slova nic neříkají? Nedivíme se – svět kryptoměn je v mnoha ohledech složitý a nepřehledný, v kombinaci s videohrami to platí dvojnásob. V pořadu CNN Prima Gaming vás s některými základními pojmy seznámíme. Víkendovou herní relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS a na webu cnnprima.cz.