CNN Prima News Kodaň

Kodaň

Výpis příspěvků ke štítku „Kodaň“

Finále se blíží. V turnaji Red Bull Flick zabojují čeští esportovci o postup do Dánska

19. října 2022 21:33

Velkolepé finále národního turnaje Red Bull Flick je za rohem. Nejlepší tuzemské týmy ve střílečce Counter-Strike: Global Offensive zabojují v neděli 23. října nejen o titul, ale také o postup do dánské Kodaně. Mezinárodní akce láká ty nejlepší střelce na štědrý prizepool ve výši 50 tisíc eur (přes 1,2 milionu korun). Na reportáž ze závěrečných zápasů se můžete těšit v nadcházejícím dílu pořadu CNN Prima Gaming.

Spor mezi motoristy a cyklisty je nesmysl, říká náměstek primátora. Zavede Praha mýto?

18. září 2022 06:10

Náměstek primátora pro územní rozvoj Petr Hlaváček (za STAN) se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozmluvil o svých představách, jak by se mohla Praha do budoucna vypořádat s dopravní situací. Jako jednu z priorit označil například dostavbu okruhů. Po ní by podle náměstka mohlo být v centru metropole zavedené sofistikované mýto pro vjezd vozidel.

S puškou vyrazil na lov lidí, oběti lákal klidem. Kdo je mladý Dán, který vraždil v Kodani?

4. července 2022 14:21

Masakr v nákupním centru v dánské Kodani si vyžádal tři životy a řada dalších lidí utrpěla zranění. Někteří z postřelených jsou stále v kritickém stavu. Policisté pravděpodobného střelce zadrželi a nyní se svět ptá – kdo je onen útočník? Vyšetřovatelé dosud skoro žádné podrobnosti neuvedli, ale jisté informace již prosakují ven. Zahraniční média se shodují, že pachatelem je mladý Dán Noah Esbensen. Ten měl podle všeho psychické problémy, byl příznivcem krajní pravice a často dával najevo svoji nenávist k muslimům.

Děsivé video ze střelby v Kodani. Útočník si oběti vybíral náhodně, o terorismus prý nejde

4. července 2022 09:52

Muž, který v neděli odpoledne spustil střelbu v obchodním centru v dánské Kodani, si své oběti vybíral náhodně. V pondělí ráno s tímto oznámením přišla tamní policie. Podle ní navíc vše nasvědčuje tomu, že nešlo o terorismus. Střelec, kterým je mladý Dán, byl již zadržen. Při svém řádění zavraždil tři lidi a další zranil. Na sociálních sítích se už objevila i videa zachycující jeho násilný útok.

Střelba v nákupním centru v Kodani: Mladík zabil tři lidi, další tři bojují o život

3. července 2022 19:28
Aktualizováno

Nedělní střelba v kodaňském nákupním centru má tři oběti, tři zranění jsou v kritickém stavu, oznámil šéf policie Sören Thomassen. Podezřelý 22letý muž dánské národnosti, kterého krátce po činu policie zadržela, byl obviněn z vraždy. Policie už v neděli informovala o mrtvých a zraněných, počty ale neuvedla.

Nemá německé občanství ani pas. Přesto se v této zemi stal starostou i ministrem

29. června 2022 08:49

Připíše si další primát. Stane se prvním německým ministrem bez německého občanství a německého pasu. Naváže tak na své prvenství z roku 2019, kdy se stal prvním starostou velkého německého města bez německého občanství. Dán Claus Ruhe Madsen „vládl“ tři roky dvěstětisícovému Rostocku, nyní vstoupí jako ministr hospodářství do vlády spolkové země Šlesvicko-Holštýnska.

Rozhodnuto. Nová pražská filharmonie bude stát 6 miliard. Podívejte se, jak bude vypadat

17. května 2022 20:59

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové budovy filharmonie v Praze se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group. Výsledky v úterý vyhlásili zástupci hlavního města a jeho Institutu plánování a rozvoje. Budova by podle plánů vedení města měla být hotová v roce 2032, náklady se odhadují asi na šest miliard korun. Nové kulturní centrum s několika sály, které by mělo být i sídlem České filharmonie, má stát u stanice metra Vltavská.

Vědci umí odebrat DNA ze vzduchu. Převrat ve zkoumání ohrožených druhů, říkají

9. února 2022 15:30

Vědci jsou nyní schopni odebírat DNA živočichů ze vzduchu. Představuje to obrovský zlom ve studování ohrožených zvířat a ekosystémů, i v jejich následné ochraně. Na vývoji této technologie pracují dvě na sobě nezávislé vědecké skupiny. Jedna se sídlem v Dánsku, druhá ve Spojeném království a současně v Kanadě. Obě vedou ženy.

Dánsko ruší všechna opatření. Žádné roušky ani covid pasy, bary i kluby jedou nonstop

1. února 2022 17:43

Dánsko se v úterý stalo jednou z prvních zemí Evropské unie, která zrušila prakticky všechna opatření proti šíření koronaviru. Kodaň již covid nepovažuje za nemoc kriticky nebezpečnou pro společnost. Dánové už nemusejí nosit roušky ve veřejné dopravě či v obchodech a nepotřebují covidový pas ke vstupu do restaurací a kaváren.