reklama
CNN Prima News Kodaň

Kodaň

Výpis příspěvků ke štítku „Kodaň“

KOMENTÁŘ: Zbytečná válka mezi cyklisty a řidiči. V Kodani si dokáží všichni vyjít vstříc

22. září 2021 14:45

Zákon o 1,5metrovém rozestupu při předjíždění cyklistů znovu rozvířil nekonečnou zákopovou válku, která v Praze probíhá mezi zastánci cyklistické a automobilové dopravy. Dopravní prostředek však v tomto souboji působí často pouze jako symbol stále vyhrocenějšího sváru mezi takzvanými progresivity a konzervativci, kteří nechtějí ustoupit ani o píď. Kodaň přitom ukazuje, že si všichni účastníci dopravního provozu mohou vyjít vstříc.

Dánsko jako reklama na očkování. V zemi se daří návrat do doby před covidem

14. září 2021 07:05

Očkování nás vrátí k normálnímu životu. Tak zní hlavní heslo propagace vakcinace proti covidu takřka po celém světě. V minulém týdnu jsem se dokonale přesvědčil, že se nejedná pouze o reklamní slogan, ale o skutečnou realitu života, a to v nepříliš vzdáleném Dánsku. Ve skandinávském státě jsou sice čísla nakažených stále vysoká, ale Dánové se přesto rozhodli, že už přestanou covid řešit. Jako první v Evropě. Severská země totiž patří mezi nejvíce proočkované na starém kontinentě, takže se obyvatelé nemusí obávat závažného průběhu nemoci.

Hrůza na Euru. Dán Eriksen dostával na trávníku masáž srdce, teď už komunikuje

12. června 2021 18:51
Aktualizováno

Hrůzostrašný okamžik nabídl třetí zápas fotbalového Eura. Před koncem poločasu v utkání s Finskem zkolaboval dánský záložník Christian Eriksen a musel dostat masáž srdce přímo na trávníku. Po resuscitaci opustil hřiště v Kodani na nosítkách. Podle informací by naštěstí měl být ve stabilizovaném stavu a při vědomí. UEFA posléze oznámila, že zápas se od 20:30 opět rozehraje.

reklama