CNN Prima News komín

komín

Výpis příspěvků ke štítku „komín“

Strašná smrt v hlubině. Před 130 lety došlo k největšímu důlnímu neštěstí na českém území

Z kilometrové hloubky pod povrchem vytahovali další a další mrtvé, mnoho z nich nešlo identifikovat, nad krajem se ještě dlouho vznášel pach hrůzy a smrti. Před 130 lety došlo v Březových Horách u Příbrami k důlnímu neštěstí, které bylo svého času nejhorší na světě – při požáru zemřelo 319 horníků, z více než 900 dětí se rázem stali sirotci. Ředitel příbramského hornického muzea Josef Velfl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak mohlo k tragédii dojít.

Sokoli z litvínovské chemičky již sedí na vajíčkách a brzy přivítají mladé. Buďte u toho!

Sledujte v přímém přenosu na www.starameseosokoly.cz hnízdění sokolů stěhovavých, kteří se již dvanáct let pravidelně vracejí na komíny výrobního závodu ORLEN Unipetrolu v Záluží u Litvínova, aby tu vyvedli mladé. Samička sokola snesla v polovině března dvě vajíčka a nyní je zahřívá. Hnízdo je umístěné ve stometrové výšce na komíně teplárny T700, která je součástí největšího chemického závodu v Česku. Druhé hnízdo, umístěné na komíně etylenové jednotky v petrochemické části závodu, zatím čeká na své sokolí obyvatele.

Jako z nějaké videohry. Olympiáda zavítala i do zavřené ocelárny, komíny a pece baví

Vzhledem k neexistenci přírodního sněhu v Pekingu nemají sportovci zrovna dvakrát velký pocit, že se nacházejí na zimní olympiádě. Ale ještě úplně jiný level zažívají akrobatičtí lyžaři a snowboardisté v disciplíně big air. Jejich soutěž byla umístěna do zcela neobvyklého prostředí zavřených oceláren. A fotografie z místa stojí za to.