CNN Prima News komín

komín

Výpis příspěvků ke štítku „komín“

Strašná smrt v hlubině. Před 130 lety došlo k největšímu důlnímu neštěstí na českém území

31. května 2022 18:49

Z kilometrové hloubky pod povrchem vytahovali další a další mrtvé, mnoho z nich nešlo identifikovat, nad krajem se ještě dlouho vznášel pach hrůzy a smrti. Před 130 lety došlo v Březových Horách u Příbrami k důlnímu neštěstí, které bylo svého času nejhorší na světě – při požáru zemřelo 319 horníků, z více než 900 dětí se rázem stali sirotci. Ředitel příbramského hornického muzea Josef Velfl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak mohlo k tragédii dojít.

Sokoli z litvínovské chemičky již sedí na vajíčkách a brzy přivítají mladé. Buďte u toho!

28. března 2022 10:27

Sledujte v přímém přenosu na www.starameseosokoly.cz hnízdění sokolů stěhovavých, kteří se již dvanáct let pravidelně vracejí na komíny výrobního závodu ORLEN Unipetrolu v Záluží u Litvínova, aby tu vyvedli mladé. Samička sokola snesla v polovině března dvě vajíčka a nyní je zahřívá. Hnízdo je umístěné ve stometrové výšce na komíně teplárny T700, která je součástí největšího chemického závodu v Česku. Druhé hnízdo, umístěné na komíně etylenové jednotky v petrochemické části závodu, zatím čeká na své sokolí obyvatele.

Jako z nějaké videohry. Olympiáda zavítala i do zavřené ocelárny, komíny a pece baví

8. února 2022 15:43

Vzhledem k neexistenci přírodního sněhu v Pekingu nemají sportovci zrovna dvakrát velký pocit, že se nacházejí na zimní olympiádě. Ale ještě úplně jiný level zažívají akrobatičtí lyžaři a snowboardisté v disciplíně big air. Jejich soutěž byla umístěna do zcela neobvyklého prostředí zavřených oceláren. A fotografie z místa stojí za to.

Žena ze Štětí začala při požáru předčasně rodit. Z nemocnice pak přišla dobrá zpráva

15. prosince 2021 14:47

Velmi neobvyklý výjezd mají za sebou hasiči ve Štětí u Litoměřic. Původně vyjížděli k požáru komína v rodinném domě. Tam na ně čekala těhotná žena, která však začala mít zřejmě ze stresu silné předporodní bolesti. Hasiči ani na chvíli nezaváhali a zahájili předlékařskou první pomoc. Malá Emma se pak narodila v nemocnici.

Fachmani se pustili spolu s designérem do výběru osvětlení rodinného domu

10. září 2021 12:00

Stavba postupně pokračuje i přes mrazivé počasí. Venku musel být rychle dodělán vodovod a opláštění komínu. V interiéru byla mezitím připravena nová příčka do kuchyně a nic už tak nebrání umístění kuchyňské linky. Protože už jsou po domě rozvedeny veškeré elektrické kabely, tak byla připravena konstrukce pro umístění jističů a nakonec se vydali designéři vybrat osvětlení do celého domu.

Fachmani si poradí s bočním vstupem do sklepa, WC modulem i vyvložkováním komínu

31. srpna 2021 16:00

Rekonstrukce domu v Tišicích pokračuje úpravami bočního vchodu v suterénu, kde byla vykopaná jáma a probíhají přípravy na vybudování schodiště, včetně položení základové desky, stavby opěrné zdi a ztraceného bednění. Následuje začištění vchodu s osazením nových vchodových dveří, aplikace hydroizolace asfaltovou nátěrovou hmotou a výběr dlažby. Proběhne též instalace WC modulu.

Fachmani pokračují v rekonstrukci domu

10. července 2021 10:54

Stavba domu pokračuje vybouráním vchodu do sklepa. Až se do otvoru vsadí nové dveře, bude nutné vyřešit výšku podlah uvnitř objektu, začistit stěny, zapravit omítky a udělat okenní špalety. Práce budou pokračovat opravou porušené hydroizolace a jejím napojením na nové rozvody. Následuje vyhloubení výkopů a jámy pro jímku na záchyt dešťové vody a také vyzdění nového komína. A nakonec se seznámíme s tzv. stavebním deníkem on-line, aplikací, do které si lze zadat upozornění na servisní prohlídky.

Střešní krytina z lehkých hliníkových desek je výbornou volbou pro novou střechu

10. června 2021 12:15

Práce, práce a opět práce. Nepřeberné množství činností a úkonů, na jejichž konci spatří světlo světa jedinečná a vysněná nemovitost, je v plném proudu. Dokonce ani rozmary počasí nemohou ukrást chuť k práci. Široká škála nových technologií a použitých materiálů přemění stávající dům na unikátní a bezpečné bydlení. Vzhledem k dostupným inovacím se stane bydlení ve zrekonstruovaném domě energeticky nenáročným, a tudíž šetrnějším k peněžence.