reklama
CNN Prima News komunisté

komunisté

Výpis příspěvků ke štítku „komunisté“

Komunisté chtěli vznik Československa slavit už 14. října. Kvůli demonstraci a stávce

14. října 2021 15:07

Je nepopiratelnou skutečností, že pracující vyhlásili u nás republiku o 14 dní dříve, než se k tomu odhodlala česká buržoazie, uvádí se v knize Dokumenty moderní doby, kterou připravil Státní ústřední archiv v Praze roku 1978. Touto argumentací se komunisté několikrát pokusili přesunout oslavy vzniku Československa z 28. října na 14. října.

Jděte do prd*le. Kolemjdoucí žena způsobila rozruch v sídle komunistů, jednoho poplivala

12. října 2021 06:16

Pražské sídlo KSČM v ulici Politických vězňů nebylo svědkem jen volebního debaklu, ale i nečekaného rozruchu. Do štábu totiž pronikla žena, která osobitým způsobem projevila radost z toho, že se komunisté nedostali do Poslanecké sněmovny. Jednoho z představitelů strany podle volebního manažera Romana Rouna poplivala poté, co ji vyvedli z budovy. Incident zachytila na videu redakce CNN Prima NEWS.

Sbohem, soudruzi. Lidé zapálili svíčky před sídlem komunistů a oslavovali jejich prohru

10. října 2021 12:18

Skupinka lidí oslavovala katastrofální volební výsledek KSČM. Před sídlem komunistů v pražské ulici Politických vězňů přišli v pozdních večerních hodinách s rozlučkovou cedulkou a plátnem. U vchodových vrat zapálili i svíčky. „Na tento moment jsme čekali 32 let. Konečně je to tady,“ řekla jedna z účastnic komorní oslavy reportérovi CNN Prima NEWS.

Europoslankyně Konečná chce vést KSČM. Volá po návratu k radikálně levicové politice

9. října 2021 21:36

Poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná se chce během mimořádného sjezdu KSČM ucházet o post předsedkyně strany. Oznámila to novinářům s tím, že bude potřeba se vrátit k radikální levicové politice, aby se „tuneláři a nadnárodní korporace nadále báli“. Prioritou pro ni budou obecní volby, řekla redakci CNN Prima NEWS.

Vojtěch Filip rezignuje. Europoslankyně Konečná oznámila kandidaturu na šéfku KSČM

9. října 2021 19:20

Tíživé ticho a smutek ve vzduchu. Tak by se dala popsat atmosféra ve volebním štábu KSČM. Nezměnil to ani večerní příchod předsedy strany Vojtěcha Filipa, podle něhož je výsledek voleb velkým zklamáním a prohrou české levice. Nyní, když jsou komunisté mimo dolní komoru, rezignuje na svou funkci. Obává se, že pravicové strany nastartují sérii zdražování. V letošních volbách KSČM získala 3,6 procenta, což je nejhorší výsledek v historii strany.

Volební program KSČM: Jaké daně by komunisté zvýšili a jak by proměnili školství?

5. října 2021 21:17

Ztrácíte se ve volebních programech stran? Zajímá vás, která z nich vám plánuje zvýšit daně a která naopak přidat na rodičovské nebo důchodech a jak se vypořádá s další případnou vlnou koronaviru? Položili jsme politikům 40 vašich nejčastějších dotazů a přehledně poskládali jejich odpovědi. V průběhu posledního měsíce před volbami 2021 se tak můžete těšit na to nejdůležitější z programů hlavních stran, které bojují o vaši přízeň a pravidelně figurují ve volebních průzkumech. Právě teď je na řadě KSČM Vojtěcha Filipa.

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

25. září 2021 15:44

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu

23. září 2021 07:34

Kolik žije v Česku Romů a jakou cenu mají pro politiky jejich volební hlasy? „Jsou nás tady tři miliony,“ tvrdí 59letý Peter Šarišský z ostravské vyloučené lokality v oblasti Jílové ulice. Trochu přehnaný odhad, podle české vlády jde o necelých 300 tisíc lidí. I to je ale zajímavé číslo pro strany a hnutí. „Žádnou romskou stranu nemáme, tak to dám asi komunistům,“ říká Šarišský. A co další Romové?

reklama