CNN Prima News komunisté

komunisté

Výpis příspěvků ke štítku „komunisté“

Bitka na akci komunistů. Došlo na pořezaný krk i údery půllitrem, Konečná přihlížela

Setkání voličů komunistické strany v Třeboni skončilo zásahem policie. Podle webu eXtra.cz příznivci KSČM napadli lidi s protikomunistickými transparenty i samotného redaktora, který posléze zveřejnil video. Všemu měla přihlížet europoslankyně a předsedkyně komunistů Kateřina Konečná. Strana se ale brání, incident prý s nimi neměl nic společného a potyčky se nezúčastnili členové KSČM, nýbrž pracovníci areálu. „Paní vzala půllitr a praštila s ním pronajímatele, čímž mu rozřízla krk. Vypadalo to údajně hrůzostrašně, byl hodně zakrvácený,“ uvedl pro redakci CNN Prima NEWS mluvčí strany Roman Roun.

Zemřel Milan Kundera. Celosvětově uznávanému spisovateli bylo 94 let

Ve věku 94 let zemřel česko-francouzský spisovatel Milan Kundera. Informaci potvrdila mluvčí Moravské zemské knihovny v Brně Anna Mrázová. Kundera za svůj život prošel zásadní transformací. V období únorového převratu byl přesvědčeným komunistou, poté se stal jednou z výrazných tváří pražského jara a po srpnové okupaci nakonec emigroval do Francie. Jeden z nejvýznamnějších světových autorů 20. století se do své vlasti vracel po revoluci zcela výjimečně.

Na oprátce umírali desítky minut, na kůlu dny. Trest smrti i ve 20. století připomínal středověk

Nejkrutější variantou trestu smrti ve středověku bylo napíchnutí na kůl, odsouzený umíral celé dny. Za komunismu se jednalo o oběšení: dotyčný si neměl zlomit vaz, ale desítky minut se dusit, uvedl právní historik a soudce David Kolumber v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Tímto způsobem zemřela i Milada Horáková, v úterý od její popravy uplynulo 73 let. Kapitální trest měl během staletí, kdy se na území českých zemí praktikoval, vysílat různé vzkazy. Provedení a brutalita poprav se lišila, cíl byl však až do roku 1989 stejný.

Exposlanec Dolejš dostal od vedení KSČM padáka. Chci víc odpočívat v přírodě, řekl

Bývalý poslanec a letitý člen KSČM Jiří Dolejš dostal od vedení strany výpověď. Informaci webu PrahaIn potvrdil někdejší zákonodárce redakci CNN Prima NEWS. Důvodem výpovědi má být reorganizace v rámci komunistické strany. Dolejš nadále zůstává členem nejvyššího stranického orgánu, v budoucnu se chce podílet na „obrodě levice v České republice“. Odmítl, že by chtěl kandidovat v evropských volbách.

Soudruh Švejk. Spisovatel Hašek se v Rusku přidal k bolševikům, podílel se na rudém teroru?

Jako spisovatele ho obdivujeme, jeho Švejka miluje celý svět. Jaroslav Hašek, od jehož narození uplynulo přesně 140 let, byl však komplikovaná povaha. Rozporuplná je především jedna jeho životní kapitola – působení v Rusku za první světové války, kdy se přidal k bolševikům. Legionáři ho měli za zrádce, kolovaly o něm i dosti drastické historky. Zapojil se opravdu do zvěrstev Leninovy sebranky? Stal se přítelem Trockého, jednoho ze strůjců rudého teroru? Nebo to jsou všechno pomluvy?

Víš, s kým spíš? Ve svetru a ve tmě těžko, hlásá KSČM. Kampaň budí výsměch

Komunisté čelí posměchu za svou novou tištěnou reklamu, v níž tvrdí, že Češi kvůli neschopnosti vlády řešit energetickou krizi ani nemohou tušit, s kým mají sex. Podle KSČM totiž lidé doma musí spát ve svetru, a navíc nemohou svítit. „Idioti,“ vzkázal komunistům například europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Další uživatelé pak připomínají minulost komunistického exposlance Jana Klána.

Ferdinand Vaněk ať se dostaví ke koni. Protivládní demonstranti naletěli na žert s Havlem

Pan Vaněk Ferdinand by se měl dostavit ke koni, čeká tam na něj jeho vnuk Marko, hlásal z pódia při protivládní demonstraci Ladislav Vrabel, organizátor páteční protestu na Václavském náměstí v Praze. Netušil, že se právě stal obětí vtipu. Jméno, které vyvolával, totiž bylo pseudonymem Václava Havla v jedné z jeho autobiografických her. Podobným způsobem napálili za socialismu přátelé bývalé hlavy státu komunisty na stránkách Rudého práva.

PŘEHLEDNĚ: Pavel a Babiš s minulostí v KSČ, Janeček v polyamorii. Kdo jsou kandidáti na Hrad?

Už v lednu čekají Česko prezidentské volby. Podle sázkových kanceláří mají v boji o Hrad nadále největší šanci generál Petr Pavel a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. První jmenovaný v úterý oficiálně potvrdil kandidaturu, bývalý premiér se definitivně rozhodne nejspíš až na konci října. Oba favority tíží komunistická minulost. Babiše navíc už brzy čeká soud kvůli kauze Čapí hnízdo, v níž jako obžalovaný čelí podezření z dotačního podvodu. Mohou tyto skutečnosti hrát do karet dalším zájemcům o prezidentskou funkci?