CNN Prima News komunita

komunita

Výpis příspěvků ke štítku „komunita“

Daniel Radcliffe k LGBTQ+ a Rowlingowé: Je mi smutno, ale své přesvědčení kvůli ní neobětuji

Výroky o transgender lidech J. K. Rowlingové, autorky populární série o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, rozdělují nejen fanoušky knih a filmů, ale také širší veřejnost. Jednou z osob, která se rozhodla veřejně postavit proti spisovatelčiným názorům, je filmový představitel titulní role Daniel Radcliffe. V rozhovoru pro časopis The Atlantic popsal svou motivaci a vztah se spisovatelkou.

Majitel baru Tepláreň: Většina slovenských politiků je homofobní, roli hraje ruská propaganda

Útok na gay bar Tepláreň byl teroristický čin, který ale slovenské politiky nijak nezměnil. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl majitel podniku a LGBTI aktivista Roman Samotný. Dodal, že většina slovenských politiků je otevřeně homofobní a postavení jeho komunity se od útoku ještě zhoršilo. Samotný rovněž zmínil, že vliv může hrát také ruská propaganda, která si podle něj vybrala za své téma ke štěpení slovenské společnosti právě LGBTI menšinu.

Americký generál EXKLUZIVNĚ: Stíhačky F-35 potřebujete. Zmínil i silné stránky Rusů

Jednou se dostaneme k tomu, že budou veškeré boje vést bezpilotní letouny, ale stále je to daleká budoucnost. Letouny páté generace, jako F-35, které si objednala Česká republika, budou nepostradatelné. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl vrchní velitel amerického letectva v Evropě, generál James B. Hecker. Přiblížil také, jaká strategie může sehrávat klíčovou roli ve válce Ukrajiny proti Rusku.

Útok, který přepsal historii: Od masakru na Columbine uběhlo 25 let. A přeživší vzpomínají

Bylo 11:19, 20. dubna 1999, když na Columbine High School v Coloradu zazněl první výstřel. Ještě před vstupem do budovy zemřeli první studenti. Celkem si vražedné řádění dvou maturantů vyžádalo třináct životů – dvanácti spolužáků a jednoho profesora – a desítky zraněných. Nakonec útočníci spáchali sebevraždu. Od jednoho z nejhorších masakrů ve vzdělávací instituci v USA uběhlo 25 let.

Čaputová na nás zapomněla, prezident musí spojovat. Lídr Maďarů fandí Pellegrinimu

Slovenský prezident musí zasypat příkopy ve společnosti. Vyšší garanci, že nepůjde jen o plané heslo, dává podle lídra strany Maďarská aliance šéf Hlasu Peter Pellegrini. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl neúspěšný prezidentský kandidát Krisztián Forró. Ten právě Pellegriniho před 2. kolem prezidentských voleb na Slovensku podpořil na úkor Ivana Korčoka.

Ve Francii se po šesti letech našel britský chlapec. Žil v horách se snílky z celé Evropy

Britský teenager, který se před šesti lety ztratil na rodinné dovolené ve Španělsku, byl nalezen v jihozápadní Francii. Informovala o tom ve čtvrtek francouzská média, podle kterých policie v souvislosti se zmizením teenagera pátrá po jeho matce Melanii Battyové a dědečkovi Davidu Battym, jejichž místo pobytu není známo. V roce 2017, když bylo Alexovi Battymu 11 let, s nimi odcestoval na výlet do Málagy.

Antisemitismus nikdy nezmizel. „Od řeky k moři“ je jen jiné „Židi do plynu“, říká expert

Antisemitismus se nevrátil, nikdy nezmizel. Uvedl to bezpečnostní analytik Milan Mikulecký ve vysílání CNN Prima NEWS a popsal historickou proměnu antisemitismu od konce druhé světové války. Ta podle něj souvisí i s palestinskou migrací v minulém století. Slogan „Od řeky k moři (Palestina bude svobodná)“, je podle něj jen jinou formou hesla „Židé do plynu“. Hebraista Zbyněk Tarant upřesnil, že formy antisemitismu mají jinou podobu ve východní a západní Evropě. Proti nenávistným projevům se postavil i prezident Petr Pavel.