CNN Prima News komunita

komunita

Výpis příspěvků ke štítku „komunita“

Insider: Válka na Ukrajině Rusy stresuje. Rozptýlení hledají na sexuálních večírcích

10. ledna 2023 14:04

V Rusku se na pozadí vojenské invaze na sousední Ukrajinu daří sexuálním večírkům. Poptávka po nich vzrostla, jelikož se lidé chtějí zbavit stresu a rozptýlit, píše web The Insider s odkazem na organizátory sešlostí. Naopak v oblasti erotických služeb je podle něj situace složitější, sexuální pracovnice nižší a střední cenové kategorie cítí dopady mobilizace.

Peklo na jazyku: Muž z Mělnicka pěstuje nejpálivější chilli papričky světa

6. listopadu 2022 23:46

Češi doslova propadli pěstování chilli paprik. Počet pěstitelů se neustále navyšuje a rozšiřuje se i komunita lidí, kteří si libují v extrémně pálivých pokrmech. Přeborník, který díky své odolnosti vůči pálivosti dokonce sbírá metály, bydlí na Mělnicku. A redaktor CNN Prima NEWS si na vlastní ústa vyzkoušel, co znamená pořádné peklo na jazyku.

LGBT komunita v Praze uctí zavražděné z Bratislavy. Padla výhrůžka se samopalem

26. října 2022 17:55

V Praze se ve středu vpodvečer koná shromáždění na podporu LGBT komunity a k uctění památky dvou zavražděných gayů Juraje a Matúše. Ty ve slovenské Bratislavě před dvěma týdny zastřelil mladý extremista, který podle svých slov homosexuály nenáviděl. Policisté už museli řešit výhrůžku, kdy jistý člověk naznačil, že na akci v Praze přijde se samopalem.

Slovenští politici homosexuály uráží už léta. Přispěly výroky k masakru v Bratislavě?

22. října 2022 16:01

Tragická střelba v Bratislavě, při které zahynuli dva gayové, zvedla na Slovensku velkou vlnu solidarity s LGBTI+ komunitou. Konal se mimořádný pochod na jejich podporu centrem hlavního města, kterého se účastnila i prezidentka Zuzana Čaputová a o tématu práv homosexuálů se mnohem více hovoří. Přesto se najdou jedinci, kteří dvojnásobnou vraždu z nenávisti schvalují. Některá slovenská média dodávají, že velkou roli hrají i nejvýše postavení politici.

Nenechte nás umírat. Stovky lidí v Praze demonstrovaly za bezpečí pro LGBT+

21. října 2022 19:17

Stovky lidí se v pátek sešly v centru Prahy k pochodu za svobodu a bezpečí pro všechny lidi včetně členů LGBT+ komunity. Řečníci v proslovech připomněli vraždu dvou lidí u bratislavského gaybaru z minulého týdne. Jejich smrt by podle řečníků měla být spouštěčem ke změně, protože lidé z LGBT+ se s nepochopením a diskriminací setkávají každodenně.

Vraždění v Bratislavě poslance nezlomilo. Slováci partnerské soužití nezavedou

19. října 2022 16:29

Ani vražda dvou mladých gayů a tlak veřejnosti nepřesvědčily většinu slovenských poslanců, aby pro příslušníky LGBT komunity zavedli možnost žít v oficiálním partnerském soužití. Zákonodárci návrh opoziční strany Svoboda a Solidarita (SaS) neprohlasovali – nedostal se ani do druhého čtení. Zákon by zlepšil zejména majetková práva partnerů či by jim například umožnil získávat informace v případě, že by byl jeden z nich hospitalizován.

U operace olašského krále v Olomouci se modlí 200 Romů, včetně princezny

10. října 2022 19:31

Za úspěch vážné srdeční operace olašského krále Roberta Beneše ve Fakultní nemocnici v Olomouci se od rána modlí až 200 olašských Romů. „U těžkých operací je to náš rituál. Snažíme se být nemocnému co nejvíce na blízku a předávat mu energii. Modlitbami, ale také tím, že jsme tady s ním,“ vypráví pro CNN Prima NEWS králův bratr Josef. Dcera a princezna Sabrina Benešová dodává: „Pánbůh nás určitě vyslyší. Je to strašně těžký zákrok, který naštěstí dělají nejlepší lékaři v republice.“

Policie našla tělo jednoho z údajných pachatelů masakru v Kanadě. Rány si nezpůsobil sám

6. září 2022 00:35

Kanadská policie našla mrtvé tělo jednoho ze dvou podezřelých z ubodání deseti lidí při nedělních útocích v provincii Saskatchewan. Podlehl zraněním, která si nezpůsobil sám, napsala agentura AP s odvoláním na vyjádření policie. Tělo Damiena Sandersona se našlo poblíž jednoho z míst, kde se nedělní vraždy odehrály, dodala agentura AFP. Druhý z podezřelých, Damienův bratr Myles Sanderson, který má velmi dlouhý trestný rejstřík, je stále na útěku. Policie se domnívá, že mohl být také zraněn.

Hispánci jsou jako snídaňové tacos. Bidenova manželka se omluvila za stereotypní výroky

13. července 2022 05:49

Manželka amerického prezidenta Jill Bidenová se omluvila za stereotypní výroky, které v pondělí pronesla na adresu Hispánců. Jejich komunitu přirovnala k snídaňovým tacos, které se podávají v texaském městě San Antonio, či k obchodům spojovaným se španělsky mluvícími komunitami v newyorské čtvrti Bronx, takzvaným bodegas. Podle kritiků Bidenová ukázala, že má omezené kulturní obzory, napsala agentura AP.

Máme zpoždění, tlak je obrovský. Vývojář popsal, jak probíhají práce na českých Buláncích

8. června 2022 10:39

Na nové verzi kultovní videohry Bulánci pracují čeští programátoři už rok. Vývojářské studio SleepTeam loni vybralo prostřednictvím crowdfundingové kampaně rekordních 7,3 milionů korun. Hráči se na Bulánky 2.0 nesmírně těší, ale hra ještě dokončená není. V jaké fázi se nyní nachází a kdy bude na světě první hratelná verze? Nejen na to odpovídal šéf vývojářů Michal Červenka v rozhovoru pro pořad CNN Prima Gaming. Dále prozradil, jaké novinky se ve hře objeví a také s jakými očekáváními míří Bulánci na trh.