reklama
CNN Prima News komunita

komunita

Výpis příspěvků ke štítku „komunita“

Papež František jede poprvé do Iráku. Vatikán kvůli jeho cestě čelí kritice

5. března 2021 09:01

Papež František v pátek jako první hlava katolické církve zavítá do Iráku. V rámci čtyřdenní návštěvy ho čeká setkání s duchovními i politickými představiteli této blízkovýchodní země a návštěva několika měst včetně Mosulu či Uru. Jedná se o první Františkovu zahraniční cestu od počátku covidové pandemie. Vatikán kvůli tomu čelí kritice, zda návštěva neohrozí věřící v zemi, kde se v poslední době zhoršuje epidemická situace.

Svatby pro 15 lidí, registrace homosexuálů jen při riziku smrti a bez svatebčanů

17. listopadu 2020 23:14

Do očí bijící diskriminace homosexuálních párů. Přesně tak LGBT komunita vnímá vládní nařízení, kdy páry mohou uzavřít registrované partnerství jen v naléhavé situaci. Uvádí to vládní Covid portál. Jde o případy, kdy by se jeden ze snoubenců nemusel odloženého svazku dožit, případně když je jeden z nich cizinec a musí odcestovat zpět do své země. Svatby přitom vláda od středy 18. listopadu povolila až pro 15 osob, podmínka neodkladnosti se na ně nevztahuje.

Nigerijec Elijah Atinkpo bojuje za místní násilně vysídlenou komunitu

30. června 2020 13:33

Před třemi lety, 9. dubna 2017, přepadly komunitu podél nigerijského pobřeží Lagosu Otodo Gbame vládní orgány a následně ji vysídlily. Nigerijci Elijah Atinkpovi zastřelili nejlepšího kamaráda a jeho matce vybombardovali obchod. A tak se Elijah připojil do Iniciativy za spravedlnost a zmocnění, Justice and Empowerment Initiatives, a snaží se o to, aby se jeho komunita mohla vrátit zpátky domů.

reklama