CNN Prima News kontroverze

kontroverze

Výpis příspěvků ke štítku „kontroverze“

Když z nebe prší kovová ostří. Rusové v Buči zabíjeli civilisty šipkovými projektily

25. dubna 2022 17:20

Forenzní analýza těl mrtvých civilistů v masových hrobech v Buči odhalila, že Rusové v oblasti použili kontroverzní šipkovou munici. Což je typ tankových nebo dělostřeleckých střel, ze kterých po explozi vyletí soubor mnoha tisíců kovových šipek o délce zhruba tří až čtyř centimetrů. Používání této munice vůči civilním cílům se považuje za nehumánní.

Zelenskyj je loutka, ať to vzdá. Ruští vojáci jsou mírní, šokoval bývalý Trumpův expert

9. března 2022 20:09

Lidé na sociálních sítích řeší výroky plukovníka ve výslužbě Douglase Macgregora, který pobouřil nejen americkou veřejnost hodnocením války na Ukrajině. Bývalý poradce na ministerstvu obrany, kterého do funkce dosadil exprezident Donald Trump, v televizi Fox News řekl, že ruští vojáci se ve válce velmi krotí. V jejich silách je údajně vyhrát válku do deseti dnů. Macgregor svými slovy vzbudil kritiku i ze strany některých republikánů, kteří ho označují za Putinova muže.

Opava zahalila sochu s dlouhým pyjem. Ponižující, říká radní. Fraška, oponují umělci

21. prosince 2021 12:23

Železnou skulpturu Libora Hurdy v Opavě zakryla v pondělí plachta. „V době adventu je to ponižující socha,“ tvrdí primátorův náměstek pro kulturu Petr Orieščík (ČSSD), jenž vyhověl hlasu lidu, který je pohoršen údajným dlouhým údem kovového muže. Socha má ale symbolizovat lidské ego. „Zahalení nerozumím,“ říká Hurda, autor díla s názvem Ego. „Fraška jak z nějakého komiksu,“ myslí si zase kurátor výstavy Michal Trpák.

Psychiatrička sní o střílení bělochů do hlav. Svěřila se s tím během přednášky

9. června 2021 07:35

Každý z nás sní o něčem jiném. Někteří lidé by chtěli mít jachtu, jiní lidé zase početnou rodinu a mnozí z nás by se rádi dožili vysokého věku bez zdravotních komplikací. Americká psychiatrička Aruna Khilananiová má ale o mnoho temnější fantazie. Při přednášce na téma „psychopatický problém v mysli bělochů“ svým studentům řekla, že „sní o střílení bělochů do jejich hlav“.