Živě
Sledujte přímý přenos posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem

CNN Prima News kontroverze

kontroverze

Výpis příspěvků ke štítku „kontroverze“

Lindemann přiveze do Prahy svůj sólový oplzlý cirkus. Zůstává nad Rammsteinem mrak obvinění?

Již ve středu se fanoušci frontmana skupiny Rammstein Tilla Lindemanna mohou těšit na divokou show v rámci jeho sólového projektu. Oplzlý cirkus ve výrazných rudých barvách a plný upnuté kůže je doprovázen spektakulární, ale velmi explicitní projekcí za podiem. Koncertní šňůra německého velikána industriálního metalu souvisí s vydáním nové desky, která spatřila světlo světa 3. listopadu. Umělce přitom v posledních měsících doprovázely značné kontroverze, kdy proti němu byla vznesena závažná obvinění popisující sexuální nátlak či delikty.

Babiš ve sporu o evidenci v seznamech StB opět neuspěl. Soud jeho dovolání odmítl

Další prohru u soudu musí skousnout bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který prostřednictvím slovenské justice bojuje proti evidenci svého jméno v seznamu spolupracovníků Státní bezpečnosti (StB).Tamní Nejvyšší soud totiž v pondělí zveřejnil verdikt o odmítnutí jeho dovolání, o kterém rozhodl již na konci srpna. Babiš tím neuspěl se svou stížností ohledně usnesení odvolacího senátu krajského soudu ze 14. června 2022. Informuje o tom web Aktuality.sk. Sám Babiš dlouhodobě trvá na tom, že nikdy s StB nespolupracoval.

„Slaboch“ Perry se utopil opilý. Nevím, zda je mi to líto, uvedla Slováková a spustila bouři

K nečekanému úmrtí herce Matthewa Perryho se na sociálních sítích vyjadřují mnohé známé osobnosti, a to i tuzemské. Vlnu kritiky spustil příspěvek účastnice reality show Nely Slovákové, která ke skonu představitele Chandlera z Přátel napsala, že závislosti neumí řešit pouze slaboši a že se herec „opilý utopil ve vířivce“. Uživatelé jí v souvislosti s příspěvkem, který vzápětí smazala, vyčetli, že nemá žádné vychování či empatii a označili ji za zlého člověka.

Verdikt ve Feriho kauze může brzy zaznít. Co stálo za pádem nejmladšího poslance?

Nejdříve nadějná hvězda české politiky, nyní muž obviněný ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj. Takový je příběh Dominika Feriho, který ve čtvrtek opět stane před soudem. Zářnou kariéru nejmladšího poslance v historii Sněmovny přerušila aféra sexuálního násilí. V době, kdy Feriho sledovalo na sociálních sítích přes milion sledujících a byl výrazným hlasem politiky zvláště mezi mladou generací, se ozvaly ženy, s nimiž měl mít pohlavní styk proti jejich vůli. Po obvinění policií se Feri pokusil o sebevraždu. Verdikt může zaznít již 2. listopadu. Co soudnímu přelíčení předcházelo?

Babiš se obul do Rakušana: Jste organizovaný zločin. Ministr mu to vrátil srovnáním s mafií

Jste „součást organizovaného zločinu“ prohlásil šéf hnutí ANO Andrej Babiš během úterního jednání Sněmovny na adresu ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Narážel na jeho kauzu využívání zašifrovaného telefonu. Ministr si nenechal nic líbit a v rozhovoru pro web iDnes o šéfovi hnutí ANO řekl, že „chtěl s Krejčířem ovládnout ČEPRO“, a zmínil Babišovy kontakty se slovenským podnikatelem Marianem Kočnerem.

Rozprskne se ve vzduchu a na zemi způsobí zkázu. Kazetová munice pomáhá Kyjevu postoupit

Ukrajinci při protiútoku nasadili kazetovou munici, která jim umožnila na některých úsecích fronty postoupit. Používání této účinné zbraně nadále provázejí velké kontroverze, protože je ve většině států zakázaná. Podle listu The New York Times se ale na ni ukrajinské síly možná stanou závislými, protože ostatní druhy munice jim docházejí.

Fremr zvažuje, že se vzdá kandidatury na ústavního soudce. V 80. letech odsoudil 172 lidí

Robert Fremr, který byl navržen na post ústavního soudce, odsoudil v letech 1983 až 1985 za emigraci 172 lidí ve 124 samostatných případech. Vyplývá to z aktualizovaného seznamu rehabilitačních spisů Obvodního soudu pro Prahu 4, které si vyžádal Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) z Archivu hlavního města Prahy. ÚSTR, který se nyní zabývá Fremrovým působením v komunistické justici, informaci uvedl na svém webu. Ač jeho kandidaturu na ústavního soudce schválil Senát, prezident Petr Pavel ho zatím nejmenuje, a to kvůli informacím ohledně jeho rozhodování v minulém režimu.

Autor kontroverzní knihy o Kunderovi: Zemřel velký spisovatel, ale komplikovaný člověk

Spisovatel Jan Novák věnoval kolegovi Milanu Kunderovi 896 stran v monografii Kundera: Český život a doba z roku 2020. Dosud nejobsáhlejší životopis byl přijat kontroverzně, odsoudil ho třeba Andrej Babiš i Kunderova manželka Věra. Odborná veřejnost knihu vesměs přijala pozitivně, protože Novák Kunderu vylíčil objektivně a se všemi jeho životními přešlapy. „Přijetí knihy mě určitě neodradilo od pokračování Kunderovy biografie, tedy o období jeho emigrace,“ říká Jan Novák v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Novák je autorem úspěšného románu o bratrech Mašínech Zatím dobrý, jeho nejnovější román se jmenuje Těžký prachy.

Pohřešovaný český bojovník na Ukrajině se našel. Jeho minulost vyvolala ale kontroverze

Pohřešovaný český bojovník na Ukrajině se již našel. Muž s přezdívkou Sendy Storm se podle zdrojů redakce CNN Prima NEWS ozval českým humanitárním pracovníkům poté, co zjistil, že se po něm pátrá. Informaci pak potvrdila česká organizace Zdravotní zajištění, která pomáhá se zásobováním ukrajinských obránců. Během pátrání vyvolala minulost pohřešovaného Čecha vlnu kontroverzí, především kvůli jeho minulosti.