reklama

Koronavirus v anglickém fotbale: červená karta za úmyslné kašlání na soupeře

Anglická Fotbalová asociace zavádí v souvislosti s koronavirem nové pravidlo a k němu přestupek. Pokud se ho fotbalisté dopustí, mohou být vyloučení. Jde o úmyslné kašlání na soupeře nebo rozhodčího, informovala britská média. V Česku se o takovém pravidle zatím nemluví.

reklama

Řídící orgán Fotbalové asociace sestavil komplexní dokument s podrobnými pokyny pro rozhodčí a nová pravidla mají vejít okamžitě v platnost. V situaci, kdy dojde k „jasnému činu kašlání“ směrem k jiné osobě, jak pravidla nový přestupek popisují, dostane dotyčný hráč červenou kartu a bude vyloučený ze zápasu.

„Kde si je rozhodčí jistý, že někdo úmyslně a z blízké vzdálenosti zakašle do tváře soupeře nebo rozhodčího či organizátora zápasu, měl by rozhodčí jednat podle zákona 12‚ používání urážlivého, nepřístojného nebo hrubého jazyka a/nebo gest‘,“ píše se v novém dokumentu.

Cílené kašlání důvodem k vyloučení i trestným činem

K tématu

„Pokud incident nebyl dostatečně vážný, aby si zasloužil vyloučení, může být dáno varování za nesportovní chování ukazující nedostatek respektu ke hře,“ popisují pravidla další část.

Nové pokyny se vztahují na všechny výkonnostní úrovně v Anglii. Podle deníku Daily Mail se neočekává, že by rozhodčí „zabezpečovali“, aby hráči dodržovali sociální distanc během gólových oslav, ani že by měli být trestání za plivání po hřišti, ledaže by byli předtím varováni, aby tak dále nečinili.

Takzvaný cílený kašel či cílené kašlaní je nyní ve Velké Británii Královskou prokuraturou (Crown Prosecution Service) považováno za trestný čin, takže hráč, který úmyslně zakašle na soupeře, může kromě vyloučení očekávat i další kroky ze strany policie.

Plánuje se podobné pravidlo v české fotbalové lize? „Zatím jsme nic takového neprojednávali, jsou tři týdny do začátku, ale zatím nevím o ničem,“ uvedl pro CNN Prima NEWS Jiří Kureš z Fotbalové asociace ČR.

Tagy: Anglie trestný čin Premier League kašel Fotbalová asociace ČR fotbal koronavirus červená karta pravidlo Jiří Kureš

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama