reklama

Koronavirus v anglickém fotbale: červená karta za úmyslné kašlání na soupeře

Anglická Fotbalová asociace zavádí v souvislosti s koronavirem nové pravidlo a k němu přestupek. Pokud se ho fotbalisté dopustí, mohou být vyloučení. Jde o úmyslné kašlání na soupeře nebo rozhodčího, informovala britská média. V Česku se o takovém pravidle zatím nemluví.

reklama

Řídící orgán Fotbalové asociace sestavil komplexní dokument s podrobnými pokyny pro rozhodčí a nová pravidla mají vejít okamžitě v platnost. V situaci, kdy dojde k „jasnému činu kašlání“ směrem k jiné osobě, jak pravidla nový přestupek popisují, dostane dotyčný hráč červenou kartu a bude vyloučený ze zápasu.

„Kde si je rozhodčí jistý, že někdo úmyslně a z blízké vzdálenosti zakašle do tváře soupeře nebo rozhodčího či organizátora zápasu, měl by rozhodčí jednat podle zákona 12‚ používání urážlivého, nepřístojného nebo hrubého jazyka a/nebo gest‘,“ píše se v novém dokumentu.

Cílené kašlání důvodem k vyloučení i trestným činem

K tématu

„Pokud incident nebyl dostatečně vážný, aby si zasloužil vyloučení, může být dáno varování za nesportovní chování ukazující nedostatek respektu ke hře,“ popisují pravidla další část.

Nové pokyny se vztahují na všechny výkonnostní úrovně v Anglii. Podle deníku Daily Mail se neočekává, že by rozhodčí „zabezpečovali“, aby hráči dodržovali sociální distanc během gólových oslav, ani že by měli být trestání za plivání po hřišti, ledaže by byli předtím varováni, aby tak dále nečinili.

Takzvaný cílený kašel či cílené kašlaní je nyní ve Velké Británii Královskou prokuraturou (Crown Prosecution Service) považováno za trestný čin, takže hráč, který úmyslně zakašle na soupeře, může kromě vyloučení očekávat i další kroky ze strany policie.

Plánuje se podobné pravidlo v české fotbalové lize? „Zatím jsme nic takového neprojednávali, jsou tři týdny do začátku, ale zatím nevím o ničem,“ uvedl pro CNN Prima NEWS Jiří Kureš z Fotbalové asociace ČR.

Tagy: Anglie trestný čin Premier League kašel Fotbalová asociace ČR fotbal koronavirus červená karta pravidlo Jiří Kureš

Další hlavní zprávy

Domácí

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

Česká vláda včetně premiéra Andreje Babiše i ministra obrany Lubomíra Metnara dala jasně najevo, že nehodlá krátit výdaje na Armádu České republiky. Navzdory požadavkům komunistické strany, která Babišův kabinet drží u moci. Koronavirus tedy akceschopnost českého vojska bezprostředně neohrozil. Odhalil však jiný, možná palčivější problém, než peníze. A tím je logistika.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown
Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama