CNN Prima News kosmická agentura

kosmická agentura

Výpis příspěvků ke štítku „kosmická agentura“

Putin vyměnil šéfa Roskosmosu. Agentura bude na letech do vesmíru spolupracovat s NASA

15. července 2022 14:39

Ruský prezident Vladimir Putin jmenoval dosavadního místopředsedu vlády Jurije Borisova do funkce šéfa vesmírné agentury Roskosmos, ve které nahradí Dmitrije Rogozina. Putinovo nařízení zveřejnil Kreml na svém webu. Roskosmos zároveň během pátku oznámil, že uzavřel dohodu s americkým úřadem pro letectví a vesmír (NASA) o společných letech.

Europoslanci schválili nový kosmický program. Posílí agenturu sídlící v Praze

28. dubna 2021 17:41

Evropský parlament schválil vznik nového Evropského kosmického programu, který zastřeší všechny dosavadní vesmírné aktivity EU. V jeho rámci mimo jiné rozšíří svou působnost a posílí kompetence vesmírná agentura GSA, která sídlí v Praze. Rozpočet programu v začínajícím sedmiletém období bude 14,8 miliardy eur (přes 380 miliard korun).

Popularizátor astronomie i dlouholetý ředitel Hvězdárny. Ve věku 73 let zemřel Marcel Grün

3. listopadu 2020 16:10

V pondělí 2. listopadu zemřel bývalý ředitel Hvězdárny a planetária hlavního města Prahy, popularizátor astronomie a kosmonautiky Marcel Grün. Bylo mu 73 let. O jeho úmrtí informovali zástupci hvězdárny. Grün patřil k nejznámějším popularizátorům vědy v Česku. Zemřel následkem dlouhodobě se zhoršujícího zdravotního stavu.