reklama
CNN Prima News kostel

kostel

Výpis příspěvků ke štítku „kostel“

Sledujte ŽIVĚ: Bohoslužbu v epicentru přírodní katastrofy odslouží místní farnost

Moravská Nová Ves je jednou ze sedmi tornádem nejvíce zasažených oblastí jižní Moravy. Živel, který tam ve čtvrtek večer připravil stovky lidí o jejich domovy a majetek, si celkově vyžádal také pět obětí a několik desítek zraněných. Právě v obcích Moravská Nová Ves a Hrušky bouře sebrala či poškodila střechy místních kostelů. Farnost proto v neděli odslouží bohoslužbu, kterou můžete sledovat živě přímo v tomto článku. Začátek je plánovaný na 9:15.

Viděla z postýlky až k oltáři. Komu Šafránková říkala anděl a kdo s ní byl před smrtí?

Herečka Libuše Šafránková se k Bohu neobrátila, až když zjistila, že je nemocná. K církvi měla blízko od dětství. S otcem chodila do kostela a jednomu faráři s rodinou přezdívala „anděl“. Tím byl páter Vojtěch Mareček, na kterého Šafránková napsala vzpomínku. Františkánský kněz z kostela sv. Anežky České a člen společné duchovní správy Praha-Spořilov Petr Regalát Beneš pro CNN Prima NEWS popsal, jak to s hereččiným andělem bylo.

Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov

„Boha nepotřebujeme,“ prohlašuje 37letá Andrea Pavlíková za celou rodinu. „Do rubriky náboženství jsem napsala: bez víry,“ dodává. „Já to vůbec nevyplňoval,“ skočí jí do řeči 44letý manžel Aleš. Rodina žije v někdejším sudetském Budišově nad Budišovkou, kde se víra téměř vypařila. Česká republika patří k nejateističtějším zemím na světě.

Netradiční kostel v Berlíně: Farář se obléká do latexu, prostitutky pracují na toaletách

Farář v koženém oblečku a prostitutky využívající toalety k podnikání. Takový obrázek mohou vidět lidé, kteří se rozhodnou navštívit berlínský kostel Dvanácti apoštolů. Homosexuálnímu pastorovi lehké dívky kolem chrámu nevadí, uvnitř sám každoročně pořádá koncert „Classic Meets Fetish“, během něhož muži v latexu a kůži hrají klasické písně.

reklama