CNN Prima News kostel

kostel

Výpis příspěvků ke štítku „kostel“

Podivín vláčel po městě ukřižovaného Ježíše Krista. Velký krucifix odnesl z kostela

Podivná scénka se před několika dny odehrála v městečku Velký Šariš na východním Slovensku. Z kostela tam zmizel velký dvouapůlmetrový kříž. Jak se ukázalo, ze zdi ho jednoduše sundal a odnesl podivín ze sousední vesnice. Muž si ukřižovaného Ježíše přehodil přes rameno a vydal se na svou křížovou cestu po městě. O případu informovala slovenská televize TV JOJ.

S Hyundai na pánské jízdě: Českým venkovem až za národním fotbalem

Co si takhle vyrazit na pánskou jízdu? Dámy prominou, ale někdy je zkrátka třeba dopřát chlapům trochu času jen pro sebe. Možná si myslíte, že ke štěstí potřebujeme jenom fotbal. To ale není tak docela pravda. Právě fotbalové utkání je sice hlavním cílem dnešní akce, avšak to neznamená, že si nenajdeme čas i na trochu kultury a poznání. Tak vyrážíme na cestu!

Odešel příliš brzy. Kostel při dojemném rozloučení se zavražděným chlapečkem praskal ve švech

V pátek večer se v německém Pragsdorfu konal pohřeb šestiletého Joela, jehož bezvládné tělo s bodnými ranami tento týden nalezli policisté ve křoví. Posledního rozloučení s chlapcem, který „musel odejít příliš brzy“, se zúčastnilo zhruba 200 truchlících z vesnice o necelých 600 obyvatelích. Zdrcené rodiče přišli místní alespoň trochu podpořit v takovém počtu, že mnoho z nich muselo v kostele stát.

Starý Most vstal z mrtvých. Ve virtuální realitě se můžete projít městem, jež ustoupilo těžbě

Přenést se 60 let zpátky v čase do míst, která už neexistují. Zní to neuvěřitelně, ale v Mostě se do minulosti můžete vrátit celkem snadno. A to díky virtuální realitě. Pomocí speciálních brýlí se totiž můžete procházet ulicemi starého Mostu, který v roce 1967 začali bourat kvůli těžbě uhlí. Na tvorbě 3D ulic se podílí studenti středních a vysokých škol z regionu, kteří do virtuální reality přenáší dobové fotografie. Zážitek je to hlavně pro lidi, kteří ve starém Mostě dříve bydleli.

Požární hláska i pozorovatelna StB, dnes cíl turistů: Mikulášská věž v Praze

Aktualizováno

Je jednou z devíti významných pražských věží a o její slávu se postaral kostel svatého Mikuláše na pražském Malostranském náměstí. Svatomikulášská městská zvonice stojí totiž hned vedle něj a ve městě pražském měla nezastupitelnou roli. Právě z ní se do širokého okolí rozezníval hlasitý zvon, který oznamoval požáry. Dnes nabídne návštěvníkům informace z dávné historie a také nádherný výhled na široké okolí staré Prahy.