CNN Prima News kostel

kostel

Výpis příspěvků ke štítku „kostel“

Dobrý křesťan Babiš. Může jeho náboženské procitnutí oslovit věřící? Cíl je jiný, říká expert

20. ledna 2023 05:26

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) se může ucházet o hlasy věřících. Zejména na Moravě je velký počet lidí, které by mohl mobilizovat z táborů neúspěšných kandidátů. Pro CNN Prima NEWS to řekl sociolog a ředitel agentury STEM Martin Buchtík. Politolog Jan Kubáček se ale domnívá, že náhlý příklon Andreje Babiše k náboženství nebude mít pro druhé kolo voleb větší vliv.

Kostel Panny Marie Vítězné uzavře brány. Babiš ho chce zneužít ke kampani, obávají se správci

16. ledna 2023 21:27

Kostel Panny Marie Vítězné bude v úterý dopoledne uzavřen, důvodem je avizovaná návštěva prezidentského kandidáta Andreje Babiše. Správci uvedli, že nechtějí, aby předseda hnutí ANO zneužil poutní místo k útočné a strach vyvolávající kampani. „Kostel je jinak otevřen všem návštěvníkům bez ohledu na jejich přesvědčení, tedy i A. Babišovi, k osobní modlitbě, nikoliv politické kampani,“ dodali zástupci Kostela Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského, jenž je přezdíván U Pražského Jezulátka. Bývalý premiér následně zrušil i úterní prohlídku korunovačních klenotů, uvedl server iDnes.cz.

Bolestné loučení s Ladislavem Trojanem: Kolegové mu přišli dát sbohem, kdo dorazil?

22. prosince 2022 18:00

Desítky lidí se ve čtvrtek v pražském kostele sv. Ignáce rozloučily s Ladislavem Trojanem. Jeden z nejpopulárnějších českých herců zemřel v neděli ve věku 90 let. Říct poslední sbohem přišlo do kostela mnoho jeho kolegů z filmové i divadelní branže. Dorazily herečky Simona Postlerová a Eliška Balzerová, dále pak herec Jaroslav Satoranský, Otakar Brousek mladší či režisér Jan Hřebejk.

Poslední rozloučení s Trojanem proběhne dva dny před Vánoci. Rodina má na veřejnost prosbu

21. prosince 2022 10:31

Truchlící rodina zveřejnila parte svého milovaného táty, manžela a dědečka Ladislava Trojana. Poslední rozloučení s uznávaným hercem se uskuteční dva dny před Vánoci 22. prosince v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze. „Budeme rádi, když přijdete za tatínka zapálit svíčku,“ vzkázali jeho příbuzní veřejnosti.

Bolestivé loučení s 18letým Josefem, kterého měl zabít kamarád: Lidé se do kostela nevešli

13. prosince 2022 10:32

Byla to jedna z největších smutečních akcí, která se za poslední desetiletí v Bašce na Frýdecko-Místecku uskutečnila. Její obyvatelé se v pondělí odpoledne naposledy rozloučili s milovaným varhaníkem, osmnáctiletým Josefem. Toho 30. listopadu měl zavraždit v kostele jeho dvacetiletý kamarád Jaroslav. Místní lidé popsali, že šlo o jeden z největších pohřbů posledních let.

Česká šikmá věž: Ústecký kostel přečkal za války bombardování a stal se raritou

3. prosince 2022 10:09

Nejšikmější věží v Česku – a dokonce i daleko za hranicemi okolních států – se pyšní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem. Věž vychýlilo bombardování za druhé světové války. Jediný přístup do ní je krkolomný a poměrně nebezpečný. Místní nadšenci ale dělají vše pro to, aby si ji zevnitř mohli turisté i tamní obyvatelé bez rizika prohlédnout.