CNN Prima News Krajský soud v Praze

Krajský soud v Praze

Výpis příspěvků ke štítku „Krajský soud v Praze“

Po krachu developera si dostavěli domy svépomocí. Teď za ně musí doplatit nájemné

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání družstva Svatopluk, podle vykonatelného rozsudku musí zaplatit konkurznímu správci H-Systemu Josefu Monsportovi zhruba 18,26 milionu korun s úroky. Jde o nájemné za domy v Horoměřicích u Prahy za léta 2016 až 2018. O rozhodnutí ve středu informovala mluvčí soudu Gabriela Tomíčková. Družstvo Svatopluk zřejmě podá ústavní stížnost, s rozhodnutím soudu se neztotožňuje, řekl jeho předseda Martin Junek.

Češi odškodnění od Volkswagenu nedostanou. Soud jejich žalobu v aféře dieselgate zamítl

Středočeský krajský soud ve středu definitivně odmítl žalobu společnosti Safe Diesel o odškodnění kvůli takzvané aféře dieselgate. Soudy se proto nároky českých majitelů vozů Volkswagen vybavených naftovými motory se softwarem, jenž manipuloval s emisemi, zabývat nebudou. Odvolací senát potvrdil rozhodnutí soudu v Mladé Boleslavi, podle kterého české právo společnou žalobu prostřednictvím společnosti Safe Diesel nedovoluje.

Balák má rakovinu, Hrad ho nemůže propustit. Soud exšéfovi lánských lesů uložil tučnou pokutu

Aktualizováno

Za porušení povinností při správě majetku potvrdil ve čtvrtek soud bývalému šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi peněžitý trest 870 tisíc korun a dvouletý zákaz činnosti. Verdikt je pravomocný. Případ se týká těžby kamene v lánské oboře. Balák byl odsouzený už loni v jiné lánské kauze, a to za ovlivnění dvousetmilionové zakázky. Tehdejší prezident Miloš Zeman mu ale udělil milost a Balák zůstal v čele příspěvkové organizace Kanceláře prezidenta republiky až do konce loňského roku. Podle informací Deníku N ho Hrad nyní nemůže propustit, protože je na na dlouhodobé nemocenské.

Vyhodil jsem ho pro neschopnost, řekl Zeman o svém poradci Šarapatkovi. Teď se musí omluvit

Prezident Miloš Zeman se musí omluvit svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi za to, že o něm v roce 2017 řekl, že ho vyhodil pro neschopnost. Rozsudek rakovnického soudu ve středu pravomocně potvrdil Krajský soud v Praze. Šarapatka u soudů již dříve docílil omluvy od ministerstva financí, Ústavní soud ale rozsudky následně zrušil s tím, že za výroky nese odpovědnost Zeman jako soukromá osoba. Šarapatka proto podal novu žalobu mířící na prezidenta.

Placení demonstranti proti vládě? Babiš se musí za výroky omluvit, rozhodl soud

Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě zaplacení. Ve středu tak pravomocně rozhodl pražský krajský soud. Žalobu na Babiše podala jedna z demonstrantek, Jana Filipová z Domažlicka. Babiš sdělil, že pravomocné rozhodnutí mu nezbývá než respektovat, neboť dodržuje principy právního státu. Nevyloučil ale podání dovolání, protože s rozhodnutím věcně nesouhlasí.

Partnerovi uřízla genitálie, ženu z Mělnicka čeká vězení. Pořád ho miluji, řekla u soudu

Svého druha dusila, pobodala, kousala, a také mu amputovala penis a varlata. Kuráž jí podle vyšetřovatelů dodalo velké množství kokainu a dalších drog. V nepříčetnosti pak Martina Č. muže zabila. Čtyřiačtyřicetiletou agresorku nyní Krajský soud v Praze poslal nepravomocně na pět let do vězení. K incidentu došlo letos v lednu, žena se k vraždě přiznala.

„Zaplacení“ demonstranti? Babiš snížil jejich čest, tvrdí Nejvyšší soud a případ vrací

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) svými výroky o zaplacených demonstrantech zasáhl do práv Jany Filipové, jedné z účastnic protestů proti vládě v roce 2018, plyne z nového rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS). Vyhověl dovolání a zrušil verdikt Krajského soudu v Praze, který ženě z Domažlicka odepřel právo na omluvu. Okresní soud pro Prahu-západ před tím rozhodl ve prospěch Filipové. Krajský soud nyní musí podruhé projednat Babišovo odvolání, bude však při tom vázaný názorem nejvyšší instance.

Zabil lidi cez padáky. Babiš se nemusí omlouvat za výroky o Kalouskovi, potvrdil soud

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nemusí omlouvat exministrovi financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl v létě roku 2018, když jako tehdejší premiér se svou vládou žádal Sněmovnu o důvěru. Původní rozsudek potvrdil teď už pravomocně středočeský krajský soud. Babiš během svého projevu mimo jiné o Kalouskovi řekl, že je „zase ožralej“ a že jako náměstek ministra obrany „zabil lidi cez padáky“.

Soud potvrdil osvobození Tempela, který pykal za dvě vraždy. Ve vězení ale zůstává

Pražský vrchní soud ve čtvrtek pravomocně osvobodil Roberta Tempela viněného z dvojnásobné vraždy spáchané v roce 2001 na Sokolovsku. Odvolací senát potvrdil rozsudek plzeňského soudu z roku 2007 a zamítl odvolání státní zástupkyně. Odsuzující verdikty, které následně poslaly muže na doživotí do vězení, zrušil letos v červenci Ústavní soud. Tempel vinu roky odmítá.