CNN Prima News Krajský soud v Praze

Krajský soud v Praze

Výpis příspěvků ke štítku „Krajský soud v Praze“

Vyhodil jsem ho pro neschopnost, řekl Zeman o svém poradci Šarapatkovi. Teď se musí omluvit

16. listopadu 2022 14:48

Prezident Miloš Zeman se musí omluvit svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi za to, že o něm v roce 2017 řekl, že ho vyhodil pro neschopnost. Rozsudek rakovnického soudu ve středu pravomocně potvrdil Krajský soud v Praze. Šarapatka u soudů již dříve docílil omluvy od ministerstva financí, Ústavní soud ale rozsudky následně zrušil s tím, že za výroky nese odpovědnost Zeman jako soukromá osoba. Šarapatka proto podal novu žalobu mířící na prezidenta.

Placení demonstranti proti vládě? Babiš se musí za výroky omluvit, rozhodl soud

13. července 2022 14:41

Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě zaplacení. Ve středu tak pravomocně rozhodl pražský krajský soud. Žalobu na Babiše podala jedna z demonstrantek, Jana Filipová z Domažlicka. Babiš sdělil, že pravomocné rozhodnutí mu nezbývá než respektovat, neboť dodržuje principy právního státu. Nevyloučil ale podání dovolání, protože s rozhodnutím věcně nesouhlasí.

Partnerovi uřízla genitálie, ženu z Mělnicka čeká vězení. Pořád ho miluji, řekla u soudu

12. července 2022 20:21

Svého druha dusila, pobodala, kousala, a také mu amputovala penis a varlata. Kuráž jí podle vyšetřovatelů dodalo velké množství kokainu a dalších drog. V nepříčetnosti pak Martina Č. muže zabila. Čtyřiačtyřicetiletou agresorku nyní Krajský soud v Praze poslal nepravomocně na pět let do vězení. K incidentu došlo letos v lednu, žena se k vraždě přiznala.

„Zaplacení“ demonstranti? Babiš snížil jejich čest, tvrdí Nejvyšší soud a případ vrací

23. února 2022 10:33

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) svými výroky o zaplacených demonstrantech zasáhl do práv Jany Filipové, jedné z účastnic protestů proti vládě v roce 2018, plyne z nového rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS). Vyhověl dovolání a zrušil verdikt Krajského soudu v Praze, který ženě z Domažlicka odepřel právo na omluvu. Okresní soud pro Prahu-západ před tím rozhodl ve prospěch Filipové. Krajský soud nyní musí podruhé projednat Babišovo odvolání, bude však při tom vázaný názorem nejvyšší instance.

Zabil lidi cez padáky. Babiš se nemusí omlouvat za výroky o Kalouskovi, potvrdil soud

19. ledna 2022 15:16

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nemusí omlouvat exministrovi financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl v létě roku 2018, když jako tehdejší premiér se svou vládou žádal Sněmovnu o důvěru. Původní rozsudek potvrdil teď už pravomocně středočeský krajský soud. Babiš během svého projevu mimo jiné o Kalouskovi řekl, že je „zase ožralej“ a že jako náměstek ministra obrany „zabil lidi cez padáky“.

Soud potvrdil osvobození Tempela, který pykal za dvě vraždy. Ve vězení ale zůstává

14. října 2021 11:42

Pražský vrchní soud ve čtvrtek pravomocně osvobodil Roberta Tempela viněného z dvojnásobné vraždy spáchané v roce 2001 na Sokolovsku. Odvolací senát potvrdil rozsudek plzeňského soudu z roku 2007 a zamítl odvolání státní zástupkyně. Odsuzující verdikty, které následně poslaly muže na doživotí do vězení, zrušil letos v červenci Ústavní soud. Tempel vinu roky odmítá.

Prokop z Berdychova gangu se přiznal ke čtyřem loupežím. Odmítl ale jejich organizaci

27. července 2021 12:39

Jaromír Prokop, poslední neodsouzený člen takzvaného Berdychova gangu, se v úterý u soudu přiznal k účasti na čtyřech loupežích, které mu klade za vinu obžaloba. Odmítl ale tvrzení, že přepadení vymyslel a organizoval, jak dříve v jeho nepřítomnosti uvedli spolupachatelé včetně Davida Berdycha. Zdůraznil také, že při loupežích nikdy nepoužil fyzické násilí. Prokop se před trestním řízením řadu let skrýval, policie ho loni dopadla v USA.