CNN Prima News krizová situace

krizová situace

Výpis příspěvků ke štítku „krizová situace“

Jedna učitelka na celou školu v pražském Újezdě. Ostatní odešli kvůli nové ředitelce

Jedna učitelka na celou školu. Taková situace hrozila na základní škole Formanská v pražském Újezdě. Od příštího pátku tam má totiž nastoupit nová ředitelka Helena Patáková, která nahradí dosavadního ředitele Tomáše Kunsta. Patáková vyhrála ve výběrovém řízení, které vyhlásila radnice. Rodiče dětí, kteří školu navštěvují, ale tvrdí, že se nová ředitelka dopustila během konkursu plagiátorství.

Branná výchova na školách kvůli válce? Gazdík chce zavést kurzy krizové přípravy

Vláda chce v souvislosti s bezpečností situací zavést na českých školách formu branné výuky. Ministr školství Petr Gazdík (STAN) potvrdil, že hodlá naplánovat pro žáky a učitele speciální kurzy krizové přípravy. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Důvodem je zejména válka na Ukrajině. K rozhodnutí mohla přispět i tragédie z učiliště v pražské Michli, kde minulý týden student zavraždil svého pedagogy.

Odebírání dětí do nonstop školek? Ne, náš návrh nebyl pochopen, hájí se Šlachta

Robert Šlachta se dostal pod palbou kritiky za návrh hnutí Přísaha. Podle něj by zdravotníci mohli ukládat své děti do nonstop školek na noc, aby v krizovém období měli čas na svou práci. Nápad se ale expertům nelíbí a někteří lidé jej vnímají i jako záměr odebírat děti. To Šlachta označil za naprostý nesmysl – podle něj byl nápad nepochopen a vytržen z kontextu. Nyní je k diskusi a počítá s dobrovolností, dodal pro CNN Prima NEWS.

Mašek: V současné době není v Česku domobrana, kterou by bylo nutné zákonem zakázat

Ministři podpořili zákon, který zakáže zakládání a organizování paramilitárních ozbrojených skupin k prosazování politických nebo ideologických cílů, tedy organizování domobrany. Za porušení normy by hrozila pokuta až 200 tisíc korun a zákaz nakládání se zbraněmi. Je taková úprava potřeba? Vznikají v Česku domobrany? Poslance hnutí ANO a jednoho z navrhovatelů zákona Jiřího Maška se ptala Marie Bastlová v pořadu K věci.

VIDEO: Jak postupovat při epidemii koronaviru, napovídá výukový snímek z loňského léta

Už se nejedná o nácvik řešení mimořádných situací v nemocnici, mimořádné situace se v souvislosti s koronavirem stala realitou. V létě roku 2019 natočila benešovská nemocnice snímek, jak se v podobné situaci zachovat. To ještě nikdo netušil, jak moc aktuálním tématem epidemie bude. Krátký film s ukázkou krizového postupu je primárně určen pro výuku zdravotnického personálu, praktických lékařů a pro složky integrovaného záchranného systému.