CNN Prima News Krupka

Krupka

Výpis příspěvků ke štítku „Krupka“

Matka se po 20 letech přiznala k vraždě novorozence v Krupce. Policie nyní případ odložila

Policisté po 20 letech objasnili případ vraždy novorozence v Krupce na Teplicku. Díky vývoji v oboru genetického zkoumání dohledali otce a poté i matku dítěte, která se k činu přiznala. Žena podle znalců v dané době prakticky nevěděla, co dělá. Na základě posudků policie případ odložila s tím, že rodička nebyla schopna vnímat důsledky svého jednání. Novinářům to v pátek řekl Martin Charvát z ústeckého krajského ředitelství policie.

Desítky Romů vyrazily k domu Ukrajinců v Brně a hrozily zápalnými lahvemi. Věc řeší policie

Ve vyloučené lokalitě Brna, tzv. brněnském Bronxu, se shromáždila skupina Romů před domem, kde mají bydlet Ukrajinci. Muži vyhrožovali použitím zápalných lahví. Vyostřený úterní pochod v Krupce na Teplicku, jímž reagovali převážně Romové na nedělní konflikt několika lidí na sídlišti Maršov, se neobešel bez problémů. Někteří rozvášnění demonstranti zaútočili na lidi stojící na balkónech, provolávali také slávu ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Policie tvrdí, že vše monitorovala. Nepokoje se řešily i v nedaleké Bílině.

Romové protestovali za větší bezpečnost v Krupce. Sešlo se 500 lidí, na akci dohlížela policie

Aktualizováno

Romové v Krupce po více než dvou hodinách ukončili protest na sídlišti, kde se sešlo na 500 lidí. Volali po větší bezpečnosti, policie nezasahovala. Napětí v Krupce vyvolal nedělní konflikt mezi několika lidmi na místním sídlišti. Kriminalisté obvinili z výtržnictví třiatřicetiletého muže z Moldavska, informovala v úterý policie na Twitteru. Muže cizinecká policie vyhostí. Policie již dříve vyvrátila informace, které se objevily na sociálních sítích, že se nedělního incidentu zúčastnili Ukrajinci.

Soud potrestal učitele z gymnázia v Krupce za sexuální zneužívání. Odsedí si 28 měsíců

Bývalý učitel biskupského gymnázia v Krupce na Teplicku Miroslav Lachman si za zločin pohlavního zneužití odsedí dva roky a čtyři měsíce. Ve čtvrtek o tom rozhodl Okresní soud v Teplicích, který bývalému učiteli také zakázal pracovat jako učitel nebo vychovatel na dobu šesti let. Odsouzený přiznal vinu, ne však v celém rozsahu. Rozhodnutí je pravomocné, strany se vzdaly práva na odvolání. Muži hrozilo až deset let vězení.

Na Teplicku vzplál les. Zasahovalo 13 jednotek hasičů, požár zlikvidovaly

Aktualizováno

Okolo tří hektarů lesa hořelo v pondělí v blízkosti Krupky na Teplicku. Na místo odpoledne přijelo 13 požárních jednotek a kvůli jejich počtu byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř. Do hasebních prací se zapojil také vrtulník, který provedl dva shozy vody a vrátil se k požáru v Českém Švýcarsku. Mluvčí hasičů Lukáš Marvan večer řekl, že hasiči požár již zlikvidovali.