CNN Prima News Krušné hory

Krušné hory

Výpis příspěvků ke štítku „Krušné hory“

PRIMA ČESKO KVÍZ: Klopotský vodopád, muzeum loutek i liberecká záchranná stanice

18. listopadu 2022 00:01

V posledním díle Prima Česka jsme zabrousili do ne tolik dávné historie – s kamerou jsme se vydali ke Klopotskému vodopádu v Krušných horách. Dříve se tam přitom nesmělo. Navštívili jsme také Muzeum loutek v Plzni. A došlo i na odpočinek. Jak se nechat hýčkat jsme se dozvěděli v lesích na Vysočině. A koho nejvíce potěší chlupatí nebo opeření přátelé, i ten se dočkal. Navštívili jsme Záchrannou stanici Archa v Liberci. Kdo nás sledoval, ten ale ví, že k vidění toho bylo mnohem víc.

Skrytý poklad Krušných hor. Ke Klopotskému vodopádu po desetiletí nikdo nesměl

3. listopadu 2022 15:08

Na dohled od hodně navštěvovaného národního parku České Švýcarko můžete najít místo, o kterém téměř nikdo neví. Ke Klopotskému vodopádu totiž desítky let nikdo nesměl. Tvoří totiž přírodní hranici s Německem, a tak panovala obava, že by tudy lidé za minulého režimu utíkali za svobodou. Na místo jsme se vypravili s pořadem Prima Česko.

Sražený vlk z Krušných hor se stal miláčkem lidí. Je po operaci, vyhráno ale ještě nemá

31. října 2022 10:14

Úspěšná operace ještě nemusí znamenat šťastný konec. Odborníci varují, že vlk, kterého lidé našli sraženého v Krušných horách, může po vypuštění do volné přírody brzy zemřít. Zvíře se mezitím stalo miláčkem veřejnosti. Na jeho péči se vybraly miliony korun, a dokonce dostal i jméno. Jenže blízký kontakt s lidmi může způsobit, že v přírodě nebude schopen žít.

Tady bylo Kuberovo: Obnova nádraží, koupaliště či nová čtvrť. Teplice čeká stavební boom

1. srpna 2022 07:34

Komunální volby v Teplicích budou poprvé po téměř 30 letech bez účasti zesnulého Jaroslava Kubery. Jeho nástupci mají pro lázeňské město na severozápadě Čech velkolepé plány. Začátkem jejich realizace má být rekonstrukce vlakového nádraží, na kterou naváže další rozvoj v širším centru města. „Nádražím to neskončí. Chci Teplicím vrátit tvář výstavního města, kde se bude dobře bydlet,“ řekl CNN Prima NEWS Hynek Hanza (ODS), současný primátor Teplic. Co pro Teplice chystají lídři dalších politických uskupení, jež se budou v zářijových volbách ucházet o hlasy voličů?