reklama
CNN Prima News Krušné hory

Krušné hory

Výpis příspěvků ke štítku „Krušné hory“

Narvané sjezdovky: Stávají se nehody, ničí se náš majetek, stěžují si provozovatelé

I přes zákaz shlukování a uzavřené skiareály vyráží do hor hodně lidí. Většina pak tráví víkendy převážně sáňkováním a bobováním. Provozovatelé skiareálů si však stěžují, že sáňkují převážně na sjezdovkách určených pouze pro lyžaře, v důsledku čehož se stává stále více nehod. Nekontrolovaný provoz na narvaných sjezdovkách navíc ničí jejich majetek.

Davy jak na Václaváku: Zavřené lanovky? Nevadí, Češi vyrazili na kopce auty a autobusy

Od soboty nesmějí být v provozu lanovky či vleky, které slouží k přepravě nejen lyžařů, ale i chodců. Ani to ale neodradilo Čechy od zimních radovánek na tuzemských horách. Na Komáří vížce, která se tyčí nad Krupkou na Teplicku, v neděli sáňkovaly a bobovaly stovky lidí. „Jsou tu davy jako na Václaváku,“ řekla svědkyně, která se snažila dostat vozem právě do Krupky z obce Fojtovice ležící na hřebenech Krušných hor.

Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se

Turisté se na českých horách chovají lehkovážně, čím dál častěji volí pro túry po zasněžených vrcholcích nevhodné oblečení a obuv. Záchranáře takhle naposledy zaskočila zbloudilá žena, která se v pátek vydala do okolí Krušnohorské lyžařské magistrály v sandálech. Členům Horské služby vysvětlovala, že je takhle zvyklá. A že má ponožky s membránou.

Vleky byly v sobotu narvané. Lyžaři využili poslední možnost před lockdownem

Poslední možnosti lyžování v letošním roce využilo v sobotu mimořádné množství lidí. Skiareály, které měly otevřeno, zaznamenaly často nadprůměrnou návštěvnost, zjistili reportéři CNN Prima NEWS. Pro lyžaře to byla poslední možnost, střediska musí od neděle znovu zastavit provoz kvůli vládním opatřením proti šíření COVID-19. Otevřena mohla být přitom teprve od pátku 18. prosince.

reklama