CNN Prima News Krušné hory

Krušné hory

Výpis příspěvků ke štítku „Krušné hory“

Vánoce na blátě, předpovídá meteoroložka. Dorazila obleva, s táním sněhu hrozí povodně

Po mimořádné sněhové nadílce na začátku prosince dorazila do Česka obleva. Teploty budou stále nadprůměrné a tání sněhu společně s očekávanými srážkami může zvedat hladiny řek na úroveň prvního povodňového stupně. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu pro jihozápad Čech, může se však rozšířit i na další území, varovali odborníci.

Tři monumenty, větší dostupnost. Road Classics rozdá cyklistické zážitky i na Klínovci

Po úspěšném pilotním ročníku projektu pro amatérské silniční cyklisty se z Road Classics stane plnohodnotný seriál. V roce 2024 zážitkově laděná událost postupně zamíří na jižní Moravu, do Krušných hor a sezonu uzavře návratem na Ještěd. Díky kratším alternativám hlavních tras nabízí seriál možnost zúčastnit se ještě širšímu spektru cyklistické veřejnosti.

Teploty budou atakovat tropickou třicítku, část území zasáhnou bouřky. Podívejte se, kde udeří

Ačkoliv by teploměry mohly v pátek naměřit až 29 °C, přes Českou republiku přechází studená fronta. S tím souvisí i zatažená obloha, výhled přeháněk a výjimečných bouřek. Ty by podle experta z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) měly udeřit zejména v Karlovarském kraji a Krušných horách. Přestože víkend poznamená ochlazení, nebude se jednat o nic dramatického. Již v polovině následujícího pracovního týdne dorazí tropické teploty, a to výrazné.

Útok vlka na muže se psem byl zřejmě smyšlený. Policie ho šetří jako šíření poplašné zprávy

Policie vyšetřuje údajné pokousání člověka vlkem v Krušných horách jako šíření poplašné zprávy. Webu iDNES.cz to ve středu potvrdila mluvčí chomutovské policie Miroslava Glogovská. Událost se měla stát druhý březnový víkend nedaleko Hory sv. Šebestiána na Chomutovsku. V příspěvku na sociálních sítích stálo, že muž před vlkem chránil svého psa, divoké zvíře ho poté pokousalo.