reklama
CNN Prima News Krušné hory

Krušné hory

Výpis příspěvků ke štítku „Krušné hory“

Krušné hory se připravují na nápor lyžařů z Německa. Sasko totiž zavřelo sjezdovky

15. prosince 2021 06:40

Kdo ve zbytku letošního roku vyrazí na lyže do Krušných hor, měl by procvičit němčinu. Na svazích ji totiž nejspíše využije. Vláda spolkové země Sasko, která sousedí s Ústeckým a Karlovarským krajem, totiž rozhodla o uzavření lyžařských areálů. Může za to špatná epidemická situace, která je z celého Německa druhá nejhorší právě v Sasku.

Češi vyrazili na hory. Chceme si užít poslední svobodný víkend před uzávěrou, říkají

27. února 2021 18:18

Přestože počasí o poslední únorové sobotě nebylo zrovna vlídné, nadšence do zimních radovánek od výletu do hor neodradilo. „Jdeme na běžky, dokud ještě můžem,“ říká mladý pár, obouvaje lyže na Cínovci v Krušných horách. Lidé také vytáhli boby, sáně či snowboardy a vyrazili do zavřeného skiareálu v Zadní Telnici.

Narvané sjezdovky: Stávají se nehody, ničí se náš majetek, stěžují si provozovatelé

1. února 2021 20:39

I přes zákaz shlukování a uzavřené skiareály vyráží do hor hodně lidí. Většina pak tráví víkendy převážně sáňkováním a bobováním. Provozovatelé skiareálů si však stěžují, že sáňkují převážně na sjezdovkách určených pouze pro lyžaře, v důsledku čehož se stává stále více nehod. Nekontrolovaný provoz na narvaných sjezdovkách navíc ničí jejich majetek.

Davy jak na Václaváku: Zavřené lanovky? Nevadí, Češi vyrazili na kopce auty a autobusy

31. ledna 2021 15:17

Od soboty nesmějí být v provozu lanovky či vleky, které slouží k přepravě nejen lyžařů, ale i chodců. Ani to ale neodradilo Čechy od zimních radovánek na tuzemských horách. Na Komáří vížce, která se tyčí nad Krupkou na Teplicku, v neděli sáňkovaly a bobovaly stovky lidí. „Jsou tu davy jako na Václaváku,“ řekla svědkyně, která se snažila dostat vozem právě do Krupky z obce Fojtovice ležící na hřebenech Krušných hor.

Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se

23. ledna 2021 16:45

Turisté se na českých horách chovají lehkovážně, čím dál častěji volí pro túry po zasněžených vrcholcích nevhodné oblečení a obuv. Záchranáře takhle naposledy zaskočila zbloudilá žena, která se v pátek vydala do okolí Krušnohorské lyžařské magistrály v sandálech. Členům Horské služby vysvětlovala, že je takhle zvyklá. A že má ponožky s membránou.

Dopravní kalamita v Krušných horách. Turisté zablokovali dvě cesty na Ústecku

23. ledna 2021 15:33

Turisté mířící do Krušných hor v sobotu odpoledne zablokovali dvě silnice na Ústecku. Komunikace v obcích Petrovice a Telnice jsou dočasně uzavřeny. Zajistit se nyní musí průjezdnost. Informovala o tom krajská policie. Cestování ve vyšších polohách regionu komplikuje sníh. Kamiony stojí na cestě k hraničnímu přechodu Hora Svatého Šebestiána na Chomutovsku.

reklama