Česko zasáhly první bouřky, další vývoj je těžko čitelný. Podívejte se na jejich směr
Než začnete číst Co byste měli vědět, než začnete číst
První bouřky zasáhly Krušné hory.
Silnější vlna dorazí až k večeru.
Hrozí přívalové srážky až 80 milimetrů.
Přinese noční počasí nárazy větru kolem 100 km/h?
V Česku udeřily první bouřky. Radary je zaznamenaly v oblasti Krušných hor. Další vývoj se ale dá podle odborníků z webu Meteo Včasné varování těžko předvídat. Největší nebezpečí by mělo hrozit až k večeru, kdy hrozí i tvorba supercel, nárazy silného větru a krupobití.
„Lokální bouřkovou aktivitu nyní sledujeme v oblasti Krušných hor,“ napsali odborníci na Facebooku Meteo Včasné varování. Dodali ovšem, že situace je aktuálně velmi těžko čitelná a nelze tak s jistotou určit, kdy dorazí a kudy budou putovat další bouřky.
ČTĚTE TAKÉ: V Česku udeří velmi silné bouřky, hrozí supercely s krupobitím. Kudy se poženou?
„Během dalších hodin budeme situaci průběžně upřesňovat. Nejistota v modelech je stále obrovská a přesně určit, kudy se hlavně večer a v noci bouřky vydají, bude tentokrát mimořádně složité,“ popsali experti. Hlavní bouřková mračna se prý nyní drží daleko od českého území, k večeru se ovšem může situace dramaticky změnit.
Podívejte se na radar, kam směřují:
„Tam, kde budou bouřky postupovat opakovaně přes stejné místo, může během večera a noci na sobotu spadnout klidně 50 až 80 mm srážek. Silnější bouřky mohou přinést také velmi silné nárazy větru, ojediněle kolem 100 km/h,“ varovali meteorologové. Kvůli hrozbě silných bouřek již dříve vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) výstrahu.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Česko živě: Sportovní počasí i tipy na akce z celé republiky