reklama

KSČM

Výpis příspěvků ke štítku „KSČM“

Sympatie mezi komunisty a Piráty? Konečná se zastala Michailidu, má ji za odvážnou

7. ledna 2022 19:23

Že se Jana Michailidu (Piráti) rozhodla stát za svým světonázorem, považuji za odvážné, napsala na Facebook šéfka KSČM Kateřina Konečná. Reagovala tak na prohlášení kandidátky na předsedkyni Pirátů, že je přesvědčením komunistka. Michailidu to napsala na stranické on-line fórum. V sobotu se utká o vedení Pirátů s dosavadním šéfem strany Ivanem Bartošem.

Tolik komunistů není snad ani v KSČM. Lidé si utahují z Pirátů kvůli výrokům Michailidu

5. ledna 2022 22:28

Lidé na sociálních sítích vášnivě rozebírají výroky kandidátky na předsedkyni Pirátů Jany Michailidu. Ta v září mimo jiné otevřeně přiznala, že je přesvědčenou komunistkou, a své kolegy vybízela ke čtení marxistických děl. Její ideologické názory glosoval i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) či expremiér Mirek Topolánek. Navzájem se do sebe pustili i členové Pirátské strany.

Lidé budou mít existenční problémy. Pak se začnou zase vracet k ČSSD, říká Šmarda

25. prosince 2021 06:39

Čeští občané bohužel začnou mít existenční problémy kvůli růstu inflace či cen energií. V ten okamžik si uvědomí, že nejdůležitější není odpor k Andreji Babišovi, jako tomu bylo v předešlých volbách, ale jestli mají politické strany na zmíněné problémy recept. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl nový předseda ČSSD Michal Šmarda. Mimo jiné promluvil i o možné spolupráci s komunisty či o budoucím vztahu strany k prezidentu Miloši Zemanovi.

Bývalý manažer Dejdara a Vondráčkové pomáhá komunistům. Usmaž se v pekle, píší mu

25. listopadu 2021 07:58

Exkluzivně zastupoval například Martina Dejdara, Lucii Vondráčkovou, Danu Batulkovou, Kristýnu Leichtovou nebo Natálii Kocábovou. Před letošními parlamentními volbami se velmi aktivně začal angažovat v politice a stal se hlavním poradcem volební kampaně KSČM. Komunisté se ale ani tak poprvé po listopadu 1989 do Sněmovny nedostali. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS Roun popsal, co ho ke spolupráci s komunisty vedlo nebo jaké byly reakce umělců.

Vrah, alkoholik, syfilitik, slaboch, ale žádný primitiv. Před 125 lety se narodil Gottwald

23. listopadu 2021 13:45

Byl hlavní tváří komunistického puče z února 48, který zemi na čtyřicet let odsoudil k totalitě. Stal se symbolem teroru, jenž poslal na smrt mnoho nevinných, dalším zničil život. Před 125 lety se narodil „první dělnický prezident“ Klement Gottwald, jehož historik Libor Svoboda označuje v rozhovoru pro CNN Prima NEWS za jednu z nejzápornějších postav českých dějin.

Neznámí hrdinové 17. listopadu: Zbitá těhotná žena či zahradník sovětské ambasády

17. listopadu 2021 09:11

K 17. listopadu 1989 se každý rok vyjadřují stále stejné osobnosti sametové revoluce, u dějinného zlomu přitom bylo i plno bezejmenných hrdinů. Právě jejich příběhy přinesla kniha Ten den. Jeden z autorů, spisovatel Aleš Palán, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, co osudový pátek před 32 lety přinesl třeba těhotné demonstrantce, návštěvníkům z ciziny, spoustě zmlácených dětí. Ale i muži, jehož dnes jako hrdinu nevnímáme: veliteli zasahujícího pluku.

Nová šéfka KSČM Konečná volá po spolupráci komunistů s ČSSD. Maláčová není proti

29. října 2021 21:17

Spolupráce mezi komunisty a sociálními demokraty? Do budoucna určitě jistá možnost. V pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS se na tom shodly nová předsedkyně KSČM Kateřina Konečná a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), která kandiduje na šéfku své strany. Obě ženy odmítají, že by se jejich partaje měly sloučit, ale vlídnější názor mají na volební spolupráci například už pro komunální volby, které se uskuteční v příštím roce.

Slíbili, že lockdown nebude. Teď jím chtějí trestat seniory, kritizuje Maláčová své nástupce

29. října 2021 20:20

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) kritizuje zatím neexistující vládu Petra Fialy (ODS). Vadí jí slova kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), který připustil, že by mohl přijít lockdown pro lidi starší 60 let, kteří dosud nejsou naočkovaní. Maláčová koalici Spolu kritizuje proto, že ve volební kampani slibovala, že žádný další lockdown nebude.

Babiš chce exhibovat v opozici. Levicoví voliči z něj mohou udělat prezidenta

20. října 2021 05:21

Premiér Andrej Babiš (ANO) se již smířil s odchodem do opozice, neznamená to však, že by z veřejného života nadobro zmizel. Naopak – více než týden po volbách dává jasně najevo, že bude chtít přesvědčit frustrované levicové voliče, jejichž strany se jen těsně nedostaly do Poslanecké sněmovny. Podle politologů mu tato strategie může pomoci k získání prezidentského křesla.

reklama