reklama

KSČM

Výpis příspěvků ke štítku „KSČM“

Babiš chce exhibovat v opozici. Levicoví voliči z něj mohou udělat prezidenta

20. října 2021 05:21

Premiér Andrej Babiš (ANO) se již smířil s odchodem do opozice, neznamená to však, že by z veřejného života nadobro zmizel. Naopak – více než týden po volbách dává jasně najevo, že bude chtít přesvědčit frustrované levicové voliče, jejichž strany se jen těsně nedostaly do Poslanecké sněmovny. Podle politologů mu tato strategie může pomoci k získání prezidentského křesla.

Sloučení s komunisty by byl plivanec do tváře lidem, kteří zažili lágr, říká Votava z ČSSD

15. října 2021 07:51

ČSSD ve volbách propadla a nepřekonala pětiprocentní hranici potřebnou pro zisk křesel ve Sněmovně. Končící poslanec Václav Votava říká, že strana a její vedení se musí totálně změnit. Myšlenku bývalého místopředsedy strany Michala Haška, že by se ČSSD měla sloučit s KSČM, však razantně odmítá. Votava v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že takové spojení by považoval za urážku a plivanec do tváře lidem, kteří zažili komunistický lágr.

Flegr: Hlavní zpráva voleb je pád komančů. Babiš se bude smažit v pekle

12. října 2021 21:37

Evolučního biologa Jaroslava Flegra výsledek víkendových voleb potěšil. Vůbec nejvíce to, že z Poslanecké sněmovny odchází komunisté. Řekl to v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Pád někdejšího politického hegemona ocenil i biochemik Zdeněk Hostomský. Epidemiolog Romana Prymula dodal, že současný premiér Andrej Babiš (ANO) svůj výsledek neočekával ani v nejtemnějších snech.

V objetí Babiše všichni zahynou. Komunisty a ČSSD zničil svou přízní, kritizuje Pečinka

12. října 2021 09:44

Sociální demokraty, komunisty i Přísahu zničil Andrej Babiš svou přízní, upozornil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS komentátor Reflexu Bohumil Pečinka. Zároveň připomněl slova někdejšího premiéra Petra Pitharta, že v objetí Babiše všichni zahynou. Podle novináře to tak v případě levicových stran ve volbách do Poslanecké sněmovny dopadlo.

Jděte do prd*le. Kolemjdoucí žena způsobila rozruch v sídle komunistů, jednoho poplivala

12. října 2021 06:16

Pražské sídlo KSČM v ulici Politických vězňů nebylo svědkem jen volebního debaklu, ale i nečekaného rozruchu. Do štábu totiž pronikla žena, která osobitým způsobem projevila radost z toho, že se komunisté nedostali do Poslanecké sněmovny. Jednoho z představitelů strany podle volebního manažera Romana Rouna poplivala poté, co ji vyvedli z budovy. Incident zachytila na videu redakce CNN Prima NEWS.

Sociální demokracií je pro lidi ANO. Sloučení s komunisty je nesmysl, varuje Škromach

11. října 2021 13:04

ČSSD dlouhodobě doplácí na odchod svých voličů k hnutí ANO a SPD, což se podepsalo i na výsledku sněmovních voleb. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD). Ten dále odmítl možné sloučení sociální demokracie s KSČM, která se do Poslanecké sněmovny rovněž nedostala. Spojení s komunisty Škromach označil za nesmysl a dodal, že ČSSD s nimi má špatné zkušenosti.

Sbohem, soudruzi. Lidé zapálili svíčky před sídlem komunistů a oslavovali jejich prohru

10. října 2021 12:18

Skupinka lidí oslavovala katastrofální volební výsledek KSČM. Před sídlem komunistů v pražské ulici Politických vězňů přišli v pozdních večerních hodinách s rozlučkovou cedulkou a plátnem. U vchodových vrat zapálili i svíčky. „Na tento moment jsme čekali 32 let. Konečně je to tady,“ řekla jedna z účastnic komorní oslavy reportérovi CNN Prima NEWS.

reklama