KSČM

Výpis příspěvků ke štítku „KSČM“

Kdyby proti mně šel Putin, tak ho lidi volí, tvrdí Babiš. Loví hlasy u komunistů a Trikolory

26. ledna 2023 19:05

Prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) se před druhým kolem volby snaží shánět voliče, kdekoli to jen jde. Zúčastnil se proto videorozhovoru s komunistou Josefem Skálou a vystoupil ve studiu hnutí Trikolora, kde nešetřil kontroverzními výroky. Například prohlásil, že „kdyby na českého prezidenta kandidoval Putin a Babiš, tak všichni volí Putina“. Podle marketingového experta Oty Klempíře Babiš potřebuje každý hlas, a tak jeho vystoupení u těchto stran rozumí. Podobně to vidí i politolog Jan Kubáček.

Vlajky nad hlavami i „fialový hnus“. Stovky demonstrantů v Praze volaly po demisi vlády

21. ledna 2023 14:19
Aktualizováno

Na pražském Václavském náměstí se v sobotu ve 13:00 sešli na demonstraci odpůrci současné vlády. Po necelých dvou hodinách proslovů se vydali na pochod k úřadu vlády, kde mimo jiné zapálili svíčky za muže, který se tam loni na podzim zastřelil. Demonstraci organizoval Ladislav Vrabel a spolek ČR na 1. místě a řečníci, kteří na ní vystoupili, kritizovali vládu a prezidentského kandidáta Petra Pavla. Podle mluvčího pražských policistů Jana Rybanského bylo účastníků několik stovek, Vrabel mluvil o tisících lidí. Po cestě Prahou Vrabela a další účastníky pochodu polila dvojice mladých lidí žlutou a modrou barvou.

Vaše doporučení „rozhodne“ volby, vysmál se Novotný Trikoloře. Topolánek si rýpl do ČSSD

20. ledna 2023 20:29

I představitelé mimoparlamentních stran před druhým kolem prezidentské volby prezentují doporučení, zda dát hlas generálovi Petru Pavlovi, nebo šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Význam takového gesta ale zpochybnil například expremiér Mirek Topolánek, který si rýpl do předsedy ČSSD Michala Šmardy, řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se zase vysmál Trikoloře.

Exkluzivní prezidentský průzkum: Většině Čechů minulost v KSČ nevadí, rozhodne pohlaví?

28. prosince 2022 14:59

Většině Čechů přestává vadit komunistická minulost prezidentských kandidátů. Vyplývá to z průzkumu společnosti STEM pro CNN Prima NEWS. Z dat je také patrné, že starším lidem vadí méně někdejší komunistické členství. Komunistická minulost nevadí zejména příznivcům hnutí ANO, KSČM, ČSSD či SPD.

Zbrojení Ukrajiny je špatné a sankce zbytečné, míní Konečná. Umírají děti, vmetl jí Pospíšil

22. prosince 2022 11:13

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odcestoval do USA, aby s tamními nejvyššími představiteli, včetně amerického prezidenta Joea Bidena, řešil otázky bezpečnosti Ukrajiny. Ne všichni evropští politici však tuto návštěvu schvalují. Například šéfka KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná kouká na setkání Zelenského s Bidenem jako na schůzku „hochů“, kteří budou řešit zbrojení. Komunistická politička vzápětí schytala kritiku od svých kolegů z europarlamentu. Ostře se ohradili Jiří Pospíšil (TOP 09), Dita Charanzová (za ANO) i Mikuláš Peksa (Piráti).

Víš, s kým spíš? Ve svetru a ve tmě těžko, hlásá KSČM. Kampaň budí výsměch

25. listopadu 2022 21:42

Komunisté čelí posměchu za svou novou tištěnou reklamu, v níž tvrdí, že Češi kvůli neschopnosti vlády řešit energetickou krizi ani nemohou tušit, s kým mají sex. Podle KSČM totiž lidé doma musí spát ve svetru, a navíc nemohou svítit. „Idioti,“ vzkázal komunistům například europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Další uživatelé pak připomínají minulost komunistického exposlance Jana Klána.

Pospíšil: Má dělník platit vzdělání právníkům? Zvážil bych školné. Jen drobné, říká Konečná

13. listopadu 2022 19:05

Jedním ze způsobů, jak získat peníze do státní pokladny, by podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) bylo školné. Navrhoval by ho u oborů „komerčního charakteru”, jako je třeba profese právníka. V Partii ale jeho návrh rozcupovala europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, podle které by šlo jen o drobné.