KSČM

Výpis příspěvků ke štítku „KSČM“

Přetlak mezi radikály. Z osmi lídrů v superdebatě stáli čtyři na straně Putina, říká Schmarcz

Slabý výkon lídryně kandidátky STAN Danuše Nerudové v debatě České zájmy v Evropě na CNN Prima NEWS ukončil její ambice stát se eurokomisařkou. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor Martin Schmarcz. Dodal, že z osmi lídrů, kteří se superdebaty před volbami do Evropského parlamentu zúčastnili, stáli čtyři na straně ruského prezidenta Vladimira Putina.

Proč jste zabili těch 100 milionů lidí? Peksa se vysmál Konečné za spojení s Jandejskem

Spojení podnikatele Zdeňka Jandejska s komunisty vyvolalo mnoho reakcí na sociálních sítích. Bývalý šéf Agrární komory se bude ucházet o hlasy ve volbách do Evropského parlamentu, a to na kandidátce Stačilo!. „Měl jsem dojem, že jste zabili celosvětově asi 100 milionů lidí, aby se přesně tyhle věci neděly,“ vzkázal europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) šéfce KSČM Kateřině Konečné.

Fiala nic nevysvětlil, řešte kampeličku, vyzvala Konečná. Vše probíhá, jak má, míní Decroix

Je tu daleko víc průšvihů, kvůli kterým jste měli mít mimořádné schůze, než e-mail Andreje Babiše, řekla v Partii Terezie Tománkové europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). Zmínila například kampeličku premiéra Petra Fialy (ODS), kterou podle ní premiér dosud nevysvětlil. Místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Eva Decroix podotkla, že schůze Sněmovny se týká obecně bezpečnosti České republiky a nejen e-mailu. Zároveň se ve vysílání CNN Prima NEWS ohradila proti tvrzení, že se Fialova kampelička neřeší.

KOMENTÁŘ: Spolu v propadlišti aneb Volební souboj ANO a SPD versus STAN a Piráti

Poslední předvolební průzkumy opět potvrdily trend, který sledujeme řadu měsíců. Hnutí ANO utíká soupeřům z vládní pětikoalice stále více, o druhé místo se perou vládní strany mezi sebou. Po Poslanecké sněmovně pokukují autentická KSČM Kateřiny Konečné a ČSSD, kde neviditelného předsedu supluje Lubomír Zaorálek. Největší otazník se týká stran sdružených doposud v koalici Spolu, kterým utíkají pro změnu Piráti a STAN.

Hádka ve studiu. Pospíšil se vysmál Konečné, rozčílená politička reagovala sprostým výrazem

Nejdříve se vyjádřil sprostě Andrej Babiš (ANO) ve špatně adresovaném mailu, pak Ondřej Kolář (TOP 09) v rozhovoru a nyní „si ulevila“ šéfka KSČM Kateřina Konečná během speciálního vysílání CNN Prima NEWS ze Štrasburku. Politička se pohádala s Jiřím Pospíšilem (TOP 09). „Zaujalo mě, že jste s hrůzou zjistila, že na Ukrajině operují spojenci. Komu tedy fandíte? Vy nechcete, aby se Ukrajina ubránila Rusku?“ ptal se europoslanec. Následovala hanlivá verze pro výraz hýždě.

Hnutí ANO trhá rekordy. V parlamentních volbách by získalo přes 38 procent, ukazuje průzkum

Sněmovní volby by na přelomu února a března vyhrálo hnutí ANO, dostalo by 38,5 procenta hlasů. Je to nejvyšší zisk od roku 2014, kdy agentura Kantar s průzkumem začala. Druhá ODS by měla 14,5 procenta, Piráti by dostali 9,5 procenta hlasů a hnutí SPD by volilo devět procent lidí. Do Sněmovny by se dostalo ještě hnutí STAN se sedmi procenty a TOP 09 s pěti procenty. Vyplývá to z průzkumu společnosti Kantar pro Českou televizi (ČT). Pokud by vládní strany ODS, TOP 09 a KDU-ČSL kandidovaly v koalici Spolu, volilo by je 20 procent lidí. ANO by v takovém případě získalo 39 procent hlasů.

ČSSD leží v prachu a hrozí její úplné zničení, řekl Paroubek. Chce levicovou superkoalici

Bývalý český premiér Jiří Paroubek hlásí návrat do politiky. Byl zvolen předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, která používá zkratku ČSSD, tedy stejnou jako strana, které v minulosti šéfoval a vytáhl ji na politické výsluní. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zkritizoval představitele SOCDEM a promluvil o svých ambicích i aktuálním politickém dění.

Schmarcz: ANO je nervózní, stagnuje. Po volbách si stejně bude vybírat, namítá Kulidakis

Výsledky průzkumu STEM pro CNN Prima NEWS ukazují, proč je hnutí ANO nervózní a proč se radikalizuje. V pořadu Zprávy Plus to řekl komentátor CNN Prima NEWS Martin Schmarcz. Současný nejsilnější politický subjekt podle něj stagnuje, zatímco vládní ODS posiluje. S tím nesouhlasil komentátor CNN Prima NEWS Thomas Kulidakis. Podle něj hnutí ANO sílí i nadále.

EXKLUZIVNĚ: ANO boduje u seniorů, pětikoalice u vzdělaných. Až čtvrtina lidí volit nepůjde

Hnutí ANO dominuje předvolebnímu modelu. Největší podporu nachází u seniorů a lidí s nižším vzděláním, vládní strany naopak dokážou oslovit vysokoškolsky vzdělané i mladé. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. V české společnosti ale panuje nejistota a nerozhodnost – třetina voličů si není jistá, zda půjde nakonec k urnám odevzdat svůj hlas. Pětina až čtvrtina Čechů by pak aktuálně možnost volit nevyužila.

EXKLUZIVNÍ MODEL: Nadvláda ANO trvá, drtivě by vyhrálo volby. Lidovce by porazili i komunisté

Sněmovní volby by drtivě vyhrálo hnutí ANO. Oproti předchozím měsícům ale posílila vládní ODS i Piráti, vyplývá z exkluzivního lednového modelu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Z vládní pětikoalice jsou na tom jednoznačně nejhůře lidovci – ve volebních preferencích skončili i za komunisty a sociální demokracií. Relativně stabilnímu výsledku by se těšilo hnutí STAN, TOP 09 by se naopak dostala do Sněmovny s odřenýma ušima, jelikož balancuje na pětiprocentní hranici potřebné pro vstup do dolní parlamentní komory.

Ostrý spor KSČM a PRO. Rajchlovi poroučejí sponzoři, míní Konečná. Absolutní dno, reagoval

Ještě loni v říjnu spolu jednali o případné volební spolupráci. Nyní se předsedkyně KSČM Kateřina Konečná a šéf strany PRO Jindřich Rajchl proti sobě ostře vymezují a vzájemně se obviňují ze lži. Komunistická europoslankyně také na sociálních sítích zveřejnila soukromou konverzaci, z níž vyplývá, že Rajchlova strana dělá politická rozhodnutí i na základě přání vlastních sponzorů. Rajchl tvrzení Konečné důrazně odmítá, informace ve sdílených screenech jsou podle něj vytrženy z kontextu.

Fiala vítá rozhodnutí Ústavního soudu. Jsem zklamaná a nesouhlasím, reagovala Schillerová

Rozhodnutí Ústavního soudu ocenil předseda vlády Petr Fiala (ODS). Podle něj je nález důležitý pro udržitelnost důchodového systému a veřejných financí. S kritikou přispěchal šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který neskrýval své zklamání. Předsedkyně klubu hnutí ANO Alena Schillerová pro CNN Prima NEWS uvedla, že nález respektuje, ale ostře s ním nesouhlasí.