reklama

Kuchyň, záchod i ložnice ve skládací ulitě. Na Teslu se prodává kempovací nástavba

K elektrickému pick-upu Tesla Cybertruck si bude možné objednat i kempovací nástavbu. Ta je překvapivě skladná a vejde se přesně do nákladového prostoru. Neruší přitom aerodynamiku vozu a navíc může auto pomocí solárních panelů i pomalu dobíjet.

reklama

Tesla sice plánuje, že první zákazníci dostanou svůj elektrický pick-up Cybertruck až ke konci letošního roku, to ale nezastavilo inženýry z amerického start-upu CyberLandr v práci. Podařilo se jim navrhnout skládací kempovací nástavbu, která se pohodlně vejde do nákladového prostoru Tesly. Nabídne přitom prostorný interiér, ve kterém jsou všechny důležité prvky pro kempování.

Nástavba se rozkládá a skládá elektricky, její pohyb se ovládá pomocí aplikace pro chytré telefony. Po vysunutí konstrukce z nákladového prostoru se vysunou nejen schůdky pro pohodlný přístup, ale i solární panely na střeše. Ty mohou poskytovat 500 wattů elektrické energie potřebné nejen pro chod spotřebičů uvnitř nástavby, ale i pro pomalé dobíjení elektromobilu.

Z kuchyně ložnice

Nástavba podle výrobce váží jen 544 kilogramů, což je zhruba třetina užitečného zatížení Tesly Cybertruck. Přesto se do jejich útrob vejde kuchyňka s elektrickým vařičem, lednicí a dřezem, nad kterou je zavěšená televize. Obývací pokoj nebo pracovna se stolkem a dvěma křesly se pak může díky promyšlenému interiéru proměnit v ložnici.

Do nákladového prostoru Tesly se navíc vešla i plnohodnotná sprcha se samočistící toaletou, díky které není nutné s sebou vozit nádrž na odpadní vodu. Okna nástavby mají mít dobrou tepelnou i zvukovou izolaci. A díky elektrickému vytápění má být možné kempovat v zimě i v létě.

Nástavbu je možné už objednat, stačí složit zálohu 100 dolarů. Prodává se za necelých 50 tisíc dolarů, což je v přepočtu 1,1 milionu korun. To je mimochodem víc, než za kolik nabízí Tesla základní verzi Cybertrucku, která stojí 878 tisíc korun. Dodávky skládací nástavby by mohly začít podobně jako v případě Tesly na konci letošního roku.

Tagy:
Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní
Jihomoravský kraj

Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní

Je to již měsíc a půl, co jižní Moravu zasáhlo ničivé tornádo, které zabilo šest osob, stovky lidí zranilo a zničilo téměř 1 200 domů. I přesto, že se okamžitě v celé zemi zvedla vlna solidarity, vybrala se až miliarda korun a do poničených oblastí se rozjely stovky dobrovolníků, řada místních stále nemá střechu nad hlavou. Chybí především stavební materiál a řemeslníci, smutní místní. Pokud chce stát pomoct, ať osloví stavební firmy, vzkazuje jedna z poškozených.

Sledujte slavnostní zahájení Hvězdné sezóny na Primě. Na co nového se můžete těšit?

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala hvězdný program. Nové pořady i podzimní programové schéma představí na speciální tiskové konferenci generální ředitel skupiny Prima Marek Singer a programový ředitel skupiny Prima Roman Mrázek, chybět nebudou ani hvězdné tváře z našich pořadů. Sledujte velkolepé zahájení v úterý od 16:15 přímo v tomto článku nebo na facebookových stránkách Primy.

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále

Třebaže Češi žijící v Japonsku vnímali olympiádu spíše kriticky, první medailové úspěchy krajanů jejich postoj trošku obměkčily. Markéta Vondroušová se podle nich u Japonců zapsala jako přemožitelka Naomi Ósakaové, její úspěch je šokoval. Obavy a nespokojenost, které plynou především z pandemické situace, ale nadále přetrvávají, popsali oslovení Češi redakci CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Epidemie v Česku slábne. Pacientů ve vážném stavu je ale v nemocnicích dvojnásobek

Laboratoře v Česku v pondělí potvrdily 152 nových případů nemoci COVID-19, o 47 méně než před týdnem. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi za posledních sedm dní 11 nakažených, což je stejně jako v uplynulých třech dnech. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, pak zůstává 16. den pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K úterý mírně kleslo na 0,92. Plyne to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama