CNN Prima News dovolená

dovolená

Výpis příspěvků ke štítku „dovolená“

Bouřky udeřily v Česku, experti varují před supercelou. O víkendu se počasí otočí, co čekat?

Aktualizováno

Přeháňky nebo bouřky se ve čtvrtek mohou objevit zvláště nad oblastí Čech, informovali v předpovědi experti z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vyloučen není ani výjimečný výskyt supercely. O víkendu poté mohou teploty vystoupat téměř k tropické hranici 30 stupňů Celsia. Saharský prach ovlivňuje ovzduší v jihovýchodní Evropě i na východě Středozemního moře.

Spalničky řádí i v oblíbených letních destinacích. Nechte své děti očkovat, vyzývají lékaři

Počet nakažených spalničkami roste ve státech po celé Evropě, včetně oblíbených letních destinací. Lékaři proto vyzývají rodiče, aby zvážili u svých dětí očkování. Epidemie částečně zasáhla i Česko, Státní zdravotní ústav (SZÚ) v dubnu potvrdil tři desítky případů této infekční choroby. Aktuální informace ze zahraničí přinesl The Mirror.

Jsme chráněni shora, věří lidé na Terceiře. Na španělské vojsko poslali krávy

Nádherné, dechberoucí, úžasné - existuje místo, kde jsou všechna superlativa, která vás napadnou, pravdivá. Alespoň vám to tak bude připadat, pokud se vydáte na Terceiru, třetí největší a současně v pořadí třetí objevený ostrov patřící k soustavě Azorů. Tenhle kus Země se všem, kdo na něj zavítají, vryje pod kůži. Na místní přívětivé lidi, zelené lesy a pastviny obehnané nízkými zídkami a krávy žijící mezi nimi, budete vzpomínat stejně často a srdečně jako na zdejší malebné uličky s romantickými zákoutími, která člověka nutí zapomenout na všechno, co mu může dělat těžkou hlavu. Varujeme vás rovnou - sem se budete chtít vracet. Dobrá zpráva je, že díky Čedoku to není žádný problém.

Do hotelu, kde vraždil Kramný, létá stále více Čechů. Jak na tragédii vzpomíná personál?

Letos v červenci to bude jedenáct let, co v hotelu Titanic Palace v egyptské Hurghadě došlo k úmrtí dvou Češek – šestatřicetileté Moniky Kramné a její osmileté dcery Kláry. Jak se později ukázalo, na svědomí je měl otec rodiny Petr Kramný. Redakce CNN Prima NEWS se nyní vydala na místo činu. Co se tam změnilo a jak na tragédii vzpomíná tamní personál?

OBRAZEM: Kde pořídíte nejlepší fotku? Vyhrál řecký ostrov, na špici je i česká památka

Většina lidí vybírá destinaci pro letní dovolenou podle lokality, ceny, dostupnosti a dalších běžných parametrů. Pokud si však zakládáte na tom, jak vypadají vaše sociální sítě a chcete se sledujícím pochlubit lokací, v níž se nacházíte, můžete se řídit výběrem společnosti DrückGlück. Ta sestavila žebříček deseti nejlepších míst Evropy, kde si mohou turisté pořídit nejpůsobivější fotografie. Základ přehledu tvoří zejména počet hashtagů na sociálních sítích. Pro některé se možná překvapivě v TOP třech lokacích umístilo i Česko.