CNN Prima News dovolená

dovolená

Výpis příspěvků ke štítku „dovolená“

Vyhrajte voucher na ubytování ve Falkensteiner Hotel Park Punat

4. června 2023 09:30

Přemýšlíte o tom, kam letos vyrazit na letní dovolenou? Měli bychom pro vás zajímavý tip! Vůně slaného moře a zeleného borového lesa, zvuk vln se zpěvem racků a okouzlující scény malých člunů houpajících se v přístavu. To vše nabízí Falkensteiner Hotel Park Punat s výhledem na Jaderské moře. Říkáte si, že to zní jako vaše vysněná dovolená? Zúčastněte se soutěže, kterou jsme si pro vás připravili s hotely Falkensteiner, a vyhrajte voucher na ubytování na 4 noci v pokoji Family Room Comfort pro 2 dospělé a 2 děti.

Oblíbená chorvatská destinace si došlápne na turisty. Zakáže jim chodit po městě s kufry

4. června 2023 06:48

Chorvatský Dubrovník vytáhl do boje proti hluku. Starosta Mato Franković představil sérii přísných opatření, jež mají městu dopřát více klidu. Došlápl si na místní restaurace, ale chce se zaměřit i na turisty. Těm zakáže vozit kolečkové kufry po dlažbě v centru města. Od podzimu se má pravidlo ještě zpřísnit, zahraniční návštěvníci nebudou smět svá zavazadla v centru ani nosit, budou si je muset za poplatek nechat do ubytování dovézt autem.

Trendy letní dovolené PŘEHLEDNĚ: Nejen Chorvatsko. Co nabízí „štiky“ a skokani roku?

20. května 2023 12:05

Turecko, Bulharsko či Tunisko. Právě tyto tři destinace budou podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří ČR patřit mezi „štiky“ letošního léta. Zájem je jako každoročně i o Chorvatsko či Španělsko. Češi ale nespoléhají pouze na tradiční destinace a objevují i ty nové a exotičtější. Mezi skokany roku se tak řadí například Omán, Jordánsko, Albánie, Černá Hora i Madeira, kam se nebojí odcestovat ani rodiny s dětmi. Co mohou země turistům nabídnout? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled toho nejdůležitějšího.

Chorvatsko trestá divoké turisty. Mastné pokuty hrozí za popíjení venku i jiné noční radovánky

19. května 2023 20:22

Radnici chorvatského Splitu došla trpělivost s turisty a jejich nezřízeným chováním. Tamní zastupitelstvo ve čtvrtek odsouhlasilo vysoké pokuty za nevhodné chování na veřejných místech. Koupání v kašnách, konzumace alkoholu mimo bary, spaní v parcích a na ulicích nebo čůrání do fontán či jinde na veřejnosti, to vše vyjde hříšníka na 300 euro (v přepočtu 7 200 korun). Vedle toho zvracení na veřejnosti bude pokutováno 150 eury (3 600 korun).

Šok v dovolenkovém ráji: Ženu pokousal žralok. Pomoc nevyhledala a vrátila se do vody

23. dubna 2023 20:49

Na potápěčský výlet na Maledivách zdravotní sestřička Carmen Canovas Cervellová nejspíše jen tak nezapomene. Během potápění na ni zaútočil více než 90kilogramový žralok a kousl ji do ramene a zad. Napadená turistka si s tím však hlavu příliš nelámala. Ošetřila si ránu a do vody skočila znovu. Celý incident zachytil na kameru její kamarád a mořský fotograf Ibrahim Shafeeg.

Dovolenou si lidé sebrat nenechají, říká Papež. Prozradil největší hity letošního léta

5. dubna 2023 13:13

Lidé si svou dovolenou vzít nenechají, možná ji ale o něco zkrátí, uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS místopředseda asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Enormní zájem o dovolené je podle něj naprosté pravidlo u každého volna a Velikonoce nejsou výjimkou. Mezi oblíbené letní destinace patří Černá Hora, ale i Thajsko nebo Dominikánská republika. Některé cestovní kanceláře jsou na tom i lépe než před pandemií koronaviru.