kůň

Výpis příspěvků ke štítku „kůň“

Ve Vrbové stáji zachraňují týraná zvířata. Finance na nutnou péči docházejí, prosí o pomoc

Spolek Vrbová stáj je neziskovou organizací, která má za cíl zachraňovat zvířata z nevhodných podmínek a pomoci jim v návratu zpět do života. Péči poskytuje zejména týraným nebo zanedbávaným koním a psům, dočasný domov ve stáji ale nacházejí i další domácí zvířata. Péče o čtyřnohé svěřence je však finančně nákladná a úspory docházejí. S žádostí o pomoc se proto obrací na veřejnost.

Sledujte Případy Josefa Klímy: Kristýna vypátrala ukradeného koně, soud jí ale vyměřil pokutu

Když vám někdo něco ukradne, je to vždy nepříjemné. Jenže co když nejde o věc, ale živého tvora? Ztrátu milovaného koně velmi těžce nesla Kristýna, která měla Falcona od hříběte. Ztracené zvíře si nakonec našla na vlastní pěst. Jenže happy end se v tomto případě nekonal. Přišel soud, statisícové pokuty a Falconova nejistá budoucnost. Druhá reportáž se ponoří do starostí obyvatel v okolí Cínovce, kde se nachází obrovské ložisko lithia a kde by se brzy mělo začít těžit. Případy Josefa Klímy začínají ve středu ve 22:45 na CNN Prima NEWS.

Týrání zvířat, nebo nešťastná náhoda? Ochránci se přou se zástupci dostihů o Taxisův příkop

Velký Taxisův příkop, legendární skok na Velké pardubické, při kterém letos opět zemřel jeden z koní, podle zákona představuje týrání zvířat, domnívá se Pavel Buršík, předseda spolku OBRAZ – obránci zvířat. Ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller mu na CNN Prima NEWS oponoval s tím, že pořadatelé dostihu usilují o maximální bezpečí jezdců i koní a při smrtelných úrazech se jedná o nešťastné náhody.

Žokej popsal fatální kolizi na Taxisu: Nechápu, proč tam jeli všichni. Stuke byl výborný kůň

Zkušený žokej Marek Stromský si byl před nedělním závodem Velké pardubické vědom toho, že s dvanáctiletým koněm Starem musí být v klidu a držet se vzadu. Před jeho zraky se odehrál nešťastný incident na překážce Taxis, kde došlo k děsivé kolizi několika koní. Stuke si na Taxisu bohužel přivodil fatální zranění. Stromský celý karambol sledoval a nechápal, že všichni jeli na prostředek, řekl v rozhovoru pro iSport.cz.

Mrazivé rozloučení žokeje Minaříka: Nevyčítej si to, napsal manželce před sebevraždou

Těžká situace donutila nejúspěšnějšího českého žokeje Filipa Minaříka sáhnout si 4. září na život. Kvůli poranění mozku mu doktoři zakázali nadále se věnovat závodění, navíc měl být se svou ženou, která o něj pečovala po pádu z koně v roce 2020, v rozvodovém řízení. Podle informací webu Blesk, který o pozadí tragického případu informoval, zanechal dopis na rozloučenou.

Soutěžte o rodinné vstupné na Královské stříbření Kutné Hory

Do Kutné Hory poslední červnový víkend opět zavítá král Václav IV.! Do historického města se po tříleté pauze opět vrací oblíbené Královské stříbření, které návštěvníky přenese zpět do roku 1403. Nebude chybět několik velkolepých průvodů, úchvatné historické kostýmy, rytířská klání, turnaj na koních, středověké tance, dobová hudba, ukázky řemesel i dobové tržiště. A můžete u toho být i vy. Máme pro vás rodinné vstupné na sobotu i neděli.

Tragédie na závodech u Lázní Bohdaneč. Jezdkyně po pádu z koně zemřela, vše řeší policie

Tragický závěr měl první skokový závod na koních v Neratově u Lázní Bohdaneč. Jedna z jezdkyň podle informací CNN Prima NEWS spadla po čtvrté hodině odpoledne při překonávání překážky z koně a na následky zranění zemřela. Podle portálu jezdci.cz k incidentu došlo až po skončení závodu při tréninkových skocích. Okolnosti události vyšetřuje policie, na místě zasahoval i vrtulník.