kůň

Výpis příspěvků ke štítku „kůň“

Zvířecí hrdinové: Kůň, kterého Němci nemohli zabít, a Sefton, který se nebál IRA

18. října 2022 09:00

V rubrice, která patří neobyčejným zvířecím hrdinům, vám přinášíme osudy různých zvířat, která se nějakým způsobem zapsala do historie. Většinou se jedná o válečné konflikty. Psali jsme o holubici, která zachránila americké vojáky, medvědovi, který pomáhal polským vojákům, ale třeba i o kocourovi, který lovil krysy na vojenské lodi a zachránil tak svou pěchotu před vyhladověním. Jedno zvíře jsme ale zatím opomíjeli, a to to, které vlastně paradoxně bylo ve válečných konfliktech už od dávných dob vidět nejvíce – kůň. Proto vám představíme hned dva.

Alžběta II. se překvapivě objevila na veřejnosti. Na soutěži koní rozdávala úsměvy

15. května 2022 13:22

Královna Alžběta II. se v poslední době na veřejnosti objevovala minimálně. Příčinou byly zejména zdravotní problémy. Hlava britské monarchie proto všechny překvapila, když se zúčastnila koňské show ve Windsoru. Její kůň se navíc stal šampiónem, což královnu velmi potěšilo, a nešetřila tak úsměvy. Britská panovnice je známá svou láskou ke koním, na vyjížďky se vydává i v požehnaném věku 96 let.

Pospíšil: Kočároví koně do Prahy nepatří. Skončí na jatkách, reaguje provozovatel povozů

21. prosince 2021 06:20

Praha zruší od ledna roku 2023 místa, která využívají kočí pro odstavování turistických fiakrů, tedy kočárů tažených párem koní. Podle podporovatelů tohoto rozhodnutí je provoz koňských povozů ve městě problematický a zvířata prý trpí. S tímto názorem souhlasil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS i pražský zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09). Naopak ostře proti byl předseda Cechu fiakristů a povozníků Čech a Moravy Josef Kočovský. Ten se obává, že kočároví koně skončí na jatkách.