reklama
CNN Prima News lanovka

lanovka

Výpis příspěvků ke štítku „lanovka“

Eitan, který přežil pád lanovky, je mimo nebezpečí. Jeho teta napsala dojemný vzkaz

Na oddělení intenzivní péče strávil čtyřletý Eitan Biran, který jako jediný přežil pád lanovky u jezera Lago Maggiore, několik týdnů. Nyní ho konečně převezli na standardní lůžkové oddělení. Celou dobu o něj pečuje jeho teta Aya Biranová, která se se svým zesnulým bratrem a otcem malého chlapce rozloučila v dojemném dopise. Slíbila mu, že se o jeho syna postará.

Podezřelé z pádu lanovky v Itálii propustili. Šéf údržby zůstává v domácím vězení

V Itálii propustili z vazby tři muže, kteří jsou podezřelí ze zodpovědnosti za pád lanovky. Jeden z podezřelých je v domácím vězení, informovala v neděli agentura ANSA. Lanovka se zřítila o minulém víkendu na severu Itálie a při neštěstí zemřelo 14 lidí. Pětiletý chlapec zůstává vážně zraněn v nemocnici. Region Piemont, kde se tragédie stala, v neděli v poledne uctí památku obětí minutou ticha.

Pád lanovky v Itálii má 14 obětí. Zemřelo i jedno z dětí, které bojovalo o život

Aktualizováno

Při pádu kabiny lanovky na severu Itálie zemřelo 14 lidí včetně devítiletého dítěte, které po nehodě několik hodin bojovalo o život v nemocnici v Turíně. Další, pětileté dítě, jež utrpělo těžká zranění, je nadále ve vážném stavu. Pět zemřelých a jedno z raněných dětí pocházelo z Izraele, oznámilo tamní ministerstvo zahraničí. List Corriere della Sera napsal, že při neštěstí zahynul rovněž jeden Íránec. Původně list hovořil o tom, že mezi oběťmi neštěstí byli občané Německa.

Areály v Česku se chystají na spuštění lanovek. Někde je stále po kolena sněhu

Po několika měsících nucené odstávky se budou moci v pondělí turisté znovu nechat vyvézt lanovkou z Ramzové na Šerák. Středisko je jedním z prvních v Jeseníkách, které chce hned využít uvolnění protikoronavirových opatření. Příští víkend by se měla spustit také lanovka v Koutech. Například na Kopřivné je místy stále po kolena sněhu. Na spuštění lanovek se chystají také v Krkonoších, první na řadu přijde kabinová dráha na Sněžku z Pece pod Sněžkou.

Vleky a lanovky nakonec nespustíme. Italská vláda hodila na poslední chvíli zpátečku

Aktualizováno

Italská vláda v neděli na poslední chvíli zrušila otevření lyžařských středisek naplánované na pondělí a současný zákaz jejich provozu prodloužila do 5. března. Informuje o tom agentura DPA. Ministr zdravotnictví Roberto Speranza rozhodnutí odůvodnil zvýšeným nebezpečím šíření nových variant koronaviru. Provozovatelé skiareálů v prvních reakcích uvedli, že je pro ně letošní sezona ztracená.

reklama