CNN Prima News lanovka

lanovka

Výpis příspěvků ke štítku „lanovka“

Lanovku na Sněžku zastavil silný vítr. Hrozí laviny, varuje tamní horská služba

Horní úsek kabinové lanovky na Sněžky zastavil silný vítr, dolní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu je v provozu. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedla na svém webu Lanová dráha Sněžka. Podle dat z měřicí stanice Poštovny Anežka na vrcholu Sněžky se během sobotního rána pohybovala teplota kolem čtyř stupňů nad nulou, pocitová teplota byla vlivem silného větru nižší, asi mínus dva stupně Celsia. V údolích bylo tepleji.

Hrozivé video lanovky v Itálii: Vichr se sedačkami mával desítky minut, lyžaři bojovali o život

Děsivý zážitek má za sebou má lyžařka Stephanie Burtová, která vyrazila do italského střediska Cervino. Oblast náhle postihl prudký vítr, jehož poryvy si pohrávaly s gondolami lanovky jako kdyby to byla dětská stavebnice. Rychlost větru v nárazech dosahovala kolem 60 kilometrů za hodinu. Na záběrech, které kolují na sociálních sítích, je vidět, že některé sedačky se převracejí téměř vzhůru nohama.

VIDEO: Lanovka by měla propojit Bohnice s Podbabou. Naprostá kravina, zní od kritiků

Nedostatečné propojení Bohnic a Dejvic by mohla v příštích letech vyřešit nová lanová dráha, která by překlenula Vltavu z Podbaby s mezizastávkou v Tróji. Nejednalo by se o pouhou atrakci, ale o plnohodnotné dopravní propojení významných městských částí. Lanovka by totiž mohla za hodinu přepravit více než 2 000 cestujících. Přesto sklízí značnou kritiku a někteří politici v Praze ji nazývají „kravinou“ a volají spíše po stavbě tramvajové trati.

Drama na lanovce. V Pákistánu uvázly děti 274 metrů nad zemí, záchrana trvala 15 hodin

Aktualizováno

Pákistánským vojenským záchranářům se po patnácti hodinách podařilo zachránit osm cestujících, kteří v úterý ráno uvázli v kabině lanovky ve výšce 274 metrů poté, co prasklo jedno ze dvou nosných lan. Podle médií to uvedlo pákistánské ministerstvo vnitra. Poslední vyjádření úřadů uvádí, že v kabině bylo šest dětí a dva dospělí. Ze svízelné situace se dostali díky vrtulníku i improvizované „sedačce“, píše agentura AP.

Budoucnost lanovky na Ještěd je po nehodě nejistá. Lidé bojují za její výjimečnou podobu

Vraťte lanovce na Ještěd její původní podobu, žádá petice, kterou už v Liberci podepsaly stovky lidí. Lanovka nejezdí od tragické nehody z podzimu 2021, kdy se jedna z kabinek zřítila. Na místě tehdy zahynul průvodčí. Vyšetřování příčin dosud není u konce, už teď se ale tvoří plány na novou lanovku. A právě její možná podoba budí vášně.

Lanovka s úchvatným výhledem? Má vést nad pláží nudistů, ti se bojí, že skončí na internetu

Vídeňští nudisté se bouří proti nové lanovce, jejíž trasa má částečně vést nad jejich pláží. Tvrdí, že by mohla narušit jejich soukromí, píše agentura APA. Nová lanovka se má podle projektu stát vyhledávanou turistickou atrakcí s „úchvatným výhledem“ na rakouské hlavní město. Investor tvrdí, že zavede taková opatření, aby soukromí příznivců naturismu zajistil.