laser

Výpis příspěvků ke štítku „laser“

Revoluční laserová zbraň Ruska na Ukrajině? Naprosté selhání invaze, rýpnul si Zelenskyj

19. května 2022 08:12

Rusko během bojů na Ukrajině používá laserové zbraně, které dokážou zlikvidovat bezpilotní letouny, řekl ve středu ve vysílání státní televize místopředseda ruské vlády Jurij Borisov. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se země tímto oznámením snaží vyvolat dojem, že má k dispozici jakousi zázračnou zbraň ve chvíli, kdy v bojích na Ukrajině není úspěšné.

Jako na diskotéce. Egypt přišel o MS i kvůli laserům, stěžuje si také na kameny a rasismus

30. března 2022 10:43

Jde o takřka tradiční nešvar důležitých zápasů, ve kterých rozhodují penalty. Některý z fanoušků vytáhne laserové ukazovátko a snaží se rozhodit buďto exekutora, nebo gólmana. Ve finále africké kvalifikace na mistrovství světa v Kataru se v záplavě ostrých zelených paprsků ocitli hráči Egypta, které se snažilo rozhodit senegalské publikum. Evidentně uspělo.

Drama v letadle plném lidí. Pilot se chystal přistát, nad Kladnem ho oslnil laser

11. února 2022 17:35

Kladenští kriminalisté pátrají po člověku, který na konci prosince oslnil laserem pilota letadla. Na palubě byla posádka a 112 cestujících. Pachateli hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až desetiletý trest vězení za obecné ohrožení. Paprsky vycházely z kladenské části Kročehlavy, uvedla v tiskové zprávě mluvčí kladenské policie Michaela Richterová.

Pouť Dánů Eurem skončila a anglická média nekriticky slaví. Už jen chodili, píší o soupeři

8. července 2021 18:10

Anglická média oslavují své fotbalisty za postup do finále letošního Eura. Středeční výhru nad Dánskem označují jako historický úspěch, své soupeře ze severu Evropy za právem zklamané bojovníky. A co kontroverzní okamžiky, které provázely nejen samotné semifinále? Téměř nulovým cestováním, ochotným pádem Sterlinga, bučením při hymně soupeře nebo laserem v obličeji brankáře Schmeichela se deníky nezabývají. Poukazují na ně ale některé fotbalové osobnosti.

Dva míče na hřišti a laser v obličeji. Anglie postoupila díky kontroverzní penaltě

8. července 2021 07:53

Až do 120. minuty bojovali Dánové o postup do finále Eura po 29 letech. Proti Anglii nebyli po většinu zápasu lepší, v prodloužení už tahali nohy a málokdy se dostali na soupeřovu polovinu. Do 104. minuty drželi vyrovnaný stav 1:1, poté ale přišla kontroverzní penalta, která nakonec semifinálový duel rozhodla. Proč rozhodčí nepřerušil hru, když byly na hřišti dva míče? Simuloval Raheem Sterling? Významnou roli sehrál také laser.

Vědci už nejsou vnímáni jako podivíni se zkumavkami, ale jako osobnosti řešící covid

5. listopadu 2020 10:31

Technologická agentura ČR (TA ČR), která podporuje český aplikovaný výzkum, pořádá ve čtvrtek tradiční den TA ČR, v rámci něhož rozdává také ceny nejlepším projektům s vysokým přínosem pro společnost. Absolutním vítězem se stal projekt Eliminace jazykových bariér handicapovaných diváků České televize. O Technologické agentuře i významu vědců v boji s pandemií jsme hovořili s předsedou agentury Petrem Konvalinkou.