laser

Výpis příspěvků ke štítku „laser“

Austrálie chce mít laserové zbraně schopné sežehnout tanky. Uvolnila na to stovky milionů

Australské ministerstvo obrany v dubnu oznámilo, že zaplatí za vývoj laserové zbraně. A rovnou na to dalo zbrojařské společnosti QinetiQ 12,9 milionu dolarů. Australská vláda tento krok plánovala několik let, cílem je, aby se stala leadrem ve vojenských laserových technologiích. Plán vznikl roku 2020 a prvním krokem je vývoj zbraně natolik silné, aby zastavila tank.

Děti na táboře se popálily při chemickém pokusu. Soud potrestal vedoucí podmínkou

Dvě vedoucí příměstského tábora, na kterém se v srpnu 2019 při chemickém pokusu popálily tři děti, v pátek rokycanský okresní soud potrestal podmíněnými tresty a několikaletými zákazy pořádání táborů. Nejvážněji byla zasažena tehdy šestiletá dívka, kterou oheň popálil na 43 procentech těla. Osmiletého chlapce a stejně staré děvče oheň zasáhl na dvou a pěti procentech těla. Obžalovaným vedoucím, které se jednání soudu opět neúčastnily, hrozilo za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti až čtyřleté vězení.

Revoluční laserová zbraň Ruska na Ukrajině? Naprosté selhání invaze, rýpnul si Zelenskyj

Rusko během bojů na Ukrajině používá laserové zbraně, které dokážou zlikvidovat bezpilotní letouny, řekl ve středu ve vysílání státní televize místopředseda ruské vlády Jurij Borisov. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se země tímto oznámením snaží vyvolat dojem, že má k dispozici jakousi zázračnou zbraň ve chvíli, kdy v bojích na Ukrajině není úspěšné.

Jako na diskotéce. Egypt přišel o MS i kvůli laserům, stěžuje si také na kameny a rasismus

Jde o takřka tradiční nešvar důležitých zápasů, ve kterých rozhodují penalty. Některý z fanoušků vytáhne laserové ukazovátko a snaží se rozhodit buďto exekutora, nebo gólmana. Ve finále africké kvalifikace na mistrovství světa v Kataru se v záplavě ostrých zelených paprsků ocitli hráči Egypta, které se snažilo rozhodit senegalské publikum. Evidentně uspělo.

Drama v letadle plném lidí. Pilot se chystal přistát, nad Kladnem ho oslnil laser

Kladenští kriminalisté pátrají po člověku, který na konci prosince oslnil laserem pilota letadla. Na palubě byla posádka a 112 cestujících. Pachateli hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až desetiletý trest vězení za obecné ohrožení. Paprsky vycházely z kladenské části Kročehlavy, uvedla v tiskové zprávě mluvčí kladenské policie Michaela Richterová.

Pouť Dánů Eurem skončila a anglická média nekriticky slaví. Už jen chodili, píší o soupeři

Anglická média oslavují své fotbalisty za postup do finále letošního Eura. Středeční výhru nad Dánskem označují jako historický úspěch, své soupeře ze severu Evropy za právem zklamané bojovníky. A co kontroverzní okamžiky, které provázely nejen samotné semifinále? Téměř nulovým cestováním, ochotným pádem Sterlinga, bučením při hymně soupeře nebo laserem v obličeji brankáře Schmeichela se deníky nezabývají. Poukazují na ně ale některé fotbalové osobnosti.