Leeds

Výpis příspěvků ke štítku „Leeds“

Těhotná mladá maminka podlehla covidu. Mohla žít, kdyby byla očkovaná, smutní otec

28. prosince 2021 10:29

Tragický příběh se odehrál ve Velké Británii. Těhotná Sadie Exleyová z Wakefieldu nezvládla boj s koronavirem, lékařům se podařilo zachránit císařským řezem alespoň její dítě. Kdyby ale byla 24letá žena proti covidu naočkovaná, mohla přežít, je přesvědčen její otec. To potvrdili i lékaři. O odstrašujícím případu informují zahraniční weby.

Britové mají strach z omikronu a nevychází. Místa plná života se proměnila v města duchů

25. prosince 2021 15:08

Města napříč Velkou Británií byla v průběhu štědrovečerních oslav nezvykle prázdná. Angličané se na popud vlády a lékařů rozhodli o svátcích zůstat doma, aby se vyhnuli nákaze variantou omikron, která se ve Spojeném království rapidně šíří. Nezájem zákazníků o sváteční oslavy představuje pro řadu podniků velké ztráty.

Rozptyluješ učitele a žáky. Kvůli odhaleným kotníkům musela 13letá dívka na samotku

18. září 2021 12:54

Nepříjemného uvítání v lavicích se po prázdninách dočkala 13letá Olivia Harrisonová z anglického Leedsu. Oblékla si předepsanou uniformu, měla však odhalené kotníky. Pracovnice školy jí údajně oznámila, že by tím mohla „rozptylovat učitele i spolužáky“. Dívka se však odmítla převléci do náhradního oděvu, a byla tak poslaná na samotku.

V zajetí kosočtverců: V Evropě se rozšiřují značky zakazující sólo jízdu v autě

31. srpna 2021 09:40

Blahobyt ve společnosti se mimo jiné projevuje vlastnictvím automobilu. V jednotlivých rodinách se jich i u nás nezřídka vyskytuje větší počet. Výsledkem je, že na silnicích potkáváme z velké části auta obsazená pouze řidičem. To s sebou samozřejmě přináší hustší provoz, větší emise skleníkových plynů a tak dále. Nejen ve vzdálených částech světa proto přibývá značek, které mají tuto praxi omezovat.

Studenti uspořádali velkou sněhovou bitvu. Dostali pokutu za porušení lockdownu

18. ledna 2021 05:44

Během zimní vlny jsme pokutovali mnohem více lidí, kteří porušovali proticovidová opatření, než za prvních devět měsíců pandemie, informoval zástupce komisaře Scotland Yardu Steve House. Britská policie podle něj nyní rozdává 66krát více pokut než na jaře. Přispěla k tomu i čtvrteční studentská sněhová bitva v Leedsu, které se zúčastnilo asi 200 lidí.

Velká města na severu Anglie: Opatření vyvolávají chaos. Johnson je neumí vysvětlit

29. září 2020 16:34

Vedení tří velkých měst na severu Anglie, kde začnou ve středu platit ještě přísnější restrikce kvůli šíření koronaviru, vzkázala vládě, že nové zákazy mohou způsobit kolaps celého jednoho sektoru podnikání v oblasti pohostinství. Jinde zase podle BBC radní upozorňují na to, že vláda svým postupem vyvolává „nejistotu a chaos“. To mimoděk podle agentur potvrdil i premiér Boris Johnson, který v úterý nedokázal ve svém veřejném vystoupení nová pravidla omezující setkávání vysvětlit.