reklama

Legendární Slunce, seno, jahody v nové podobě. Překvapí vás, kdo bude hrát Škopkovou

Kdo neviděl komedii Slunce, seno, jahody, jako by nebyl. Pokud jste to zrovna vy, nezoufejte, budete mít druhou šanci. V hudebním divadle Karlín se bude zkoušet nový muzikál – první český muzikál ze vsi. A už teď je jisté, že samotné zkoušení bude zábava.

reklama

Jde vůbec přenést ducha slavné komedie z Hoštic na divadelní prkna? Autor libreta a hudby Ondřej Gregor Brzobohatý, který s nápadem uvést muzikál podle legendárního filmu přišel, věří, že ano.

„Inspiroval jsme se na Broadwayi v New Yorku, protože tam dělají muzikály jenom z úspěšných filmů. A když jsem viděl Slunce, seno, jahody, tak jsem si řekl – to je přesně ono, to se Čechům líbí,“ řekl Brzobohatý v rozhovoru pro CNN Prima NEWS s tím, že Češi mají tento film velmi rádi a snímek je vlastně adaptovatelný.

Bomba v každém případě

„Spojení brodwayské hudby a komunistického normalizačního venkova je neuvěřitelná třaskavina, která muže buď bouchnout, nebo udělat skvělý výsledek. A já veřím, že to bude to druhé,“ nechal se s nadšením slyšet divadelní režisér plánované novinky Antonín Procházka.

Největší překvapení, co se týče obsazení, tvůrci připravili v případě legendární Škopkové – tu si na jevišti střihnou v alternaci Iva Pazderková a Adéla Gondíková. „Když mi to nabídli, tak jsem se nejdřív hrozně smála. Pak jsem se začala bát, je to pro mě ale velká výzva a já mám výzvy ráda,“ pronesla se smíchem Pazderková.

Muzikál Slunce, seno, jahody uvede Hudební divadlo Karlín v červnu příštího roku. Na film ale tak dlouho čekat nemusíte. Prima ho uvede už o letošních Vánocích.

Tagy:
film Ondřej Brzobohatý muzikál Adéla Gondíková Brodway Iva Pazderková Hudební divadlo Karlín Slunce, seno, jahody Antonín Procházka Marie Škopková

Hlavní zprávy

Muž se zřítil ze střechy. Po něm z okna vypadla zvědavá Japonka a zranila další dva
Zahraničí

Muž se zřítil ze střechy. Po něm z okna vypadla zvědavá Japonka a zranila další dva

Japonská metropole Jokohama byla svědkem poněkud bizarního případu hromadného zranění. Ze střechy budovy nejdříve spadl muž, což upoutalo pozornost ženy ve třetím patře. Ta po vykouknutí z okna ale ztratila rovnováhu a taktéž se zřítila. Během letu přitom zavadila o zvědavce, který situaci sledoval z okna o patro níž. Následně dopadla na kolemjdoucího, který přispěchal na pomoc za nešťastníkem ze střechy. Informoval o tom deník Asahi Šimbun a veřejnoprávní televize NHK.

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama