reklama

Nedorozumění, tvrdí produkce. Češi o polibek dvou mužů v norské Popelce nepřijdou

Češi ji považují za národní klenot. Pohádka Tři oříšky pro Popelku je už synonymem Vánoc. Letos o to více, že do hereckého nebe odešla Libuše Šafránková. A když vyšlo najevo, že právě tuto Popelku podle české verze natáčejí v Norsku, byli všichni zvědaví, jak to dopadne.

reklama

Film vznikl se souhlasem režiséra Václava Vorlíčka a v mnohém se předloze podobá. Je ale modernější a Popelku hraje hvězdná norská herečka a zpěvačka Astrid Smeplass. Problém je v tom, že Norové natočili dvě verze.

Ta první, určená pro domácí distribuci, obsahuje polibek dvou mužů. Do světa ale severští tvůrci posílají verzi, ve které tato scéna není. Český distributor se teď snaží dostat do českých kin verzi s polibkem. „Domníváme se, že jde o projev nedůvěry a obavu, že by takový moment diváci mimo Norsko nepřijali,“ uvedl ve svém prohlášení Bontonfilm.

„Zároveň víme, že tato situace je velkým dilematem i pro norského producenta filmu a svolení k upravené mezinárodní verzi dal právě z obav o dopad takového kratičkého momentu na celý film,“ doplnil distributor s tím, že se společnost s producenty dohodla, že se ještě pokusí dojednat do českých kin neupravenou norskou verzi.

Ve čtvrtek odpoledne ale reagovala norská produkční společnost. Dvě verze prý vůbec neexistují. Diváci by tedy o tolik diskutovaný polibek přijít neměli. Šlo zřejmě o chybu v komunikaci.

„Kupujícím byl kvůli extrémnímu časovému omezení dodán ‚rozpracovaný‘ film se správnou délkou. Cílem bylo urychlení procesu dabingu. Bohužel nebylo jasně sděleno, že tato verze je pouze dočasná,“ vysvětlil Frederick Howard, ředitel norské distribuční společnosti Storm Films. Norská verze Tři přání pro Popelku jde do českých kin 23. prosince.

Tagy:
Norsko film premiéra natáčení pohádka Tři oříšky pro Popelku Libuše Šafránková Popelka

Hlavní zprávy

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn
Kultura

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

Djokovič přiletěl do Bělehradu jako hrdina. Za skandování ho přivítal velký dav

Aktualizováno

Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Hráč prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později přistál v rodném Bělehradě. Rychle prošel letištní halou s tenisovou taškou na zádech a zamířil do prostoru pro vyzvednutí dalších zavazadel. Lidé před terminálem vytrvale a hlasitě skandovali „Novak, Novak“.

Vládní koalici drží především strach z Babiše u moci, říká komentátor Fischer

Největším spojujícím prvkem vládní koalice je Andrej Babiš (ANO), řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor a novinář Petr Fischer. „A tím zůstane po celé volební období. Koalici nedrží nic jiného než strach z toho, že by se Babiš vrátil k moci,“ prohlásil. Politolog Lukáš Valeš k tomu dodal, že bývalému premiérovi začínají ve Sněmovně zlaté časy.

reklama

Domácí zpravodajství

Dívky utekly z dětské psychiatrie v Lounech, policie po nich pátrá. Mohou být i v Praze

Policisté pátrají po dvou mladistvých pacientkách dětské psychiatrické léčebny v Lounech. Dívky ve věku 16 a 17 let v neděli společně utekly při návratu z vycházky, od té doby jsou nezvěstné. Je možné, že se po útěku rozdělily, pohybovat se mohou po Praze ve velkých obchodních centrech a jejich okolí. V tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Významný nárůst počtu pozitivních školáků. Testy jich odhalily opět přes tři tisíce

Testování na koronavirus v základních a středních školách minulý týden ve čtvrtek ukázalo další významný nárůst virové zátěže u žáků i pedagogů. Metodou PCR se ve školách potvrdilo 3 357 případů koronaviru, z toho 3 016 mezi žáky a 341 nákaz u pedagogů a zaměstnanců škol. Nárůst v obou skupinách je významný proti oběma kolům testování o týden dříve a mírně také proti předchozímu testování v pondělí 10. ledna.

Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.

reklama