Lego

Výpis příspěvků ke štítku „Lego“

Na Měsíci budete tisknout domy z prachu, říká český vesmírný architekt. Spolupracoval i s NASA

Roky se věnuje stavbám budoucnosti a nyní má na kontě i drobný raketoplán, který vynesl Lego panáčky do stratosféry. Vesmírný architekt Tomáš Rousek má pestrou a nevšední práci, v níž jím navrhované projekty mnohdy spatří světlo světa až za dlouhé roky – a často vypadají jinak než v původních návrzích. Při slavnostním otevření Lego Shopu v prostorech Alza Showroomu se Rousek rozpovídal nejen o české roli v kosmickém bádání, ale také o 3D tisku budov, které se dá využít i na Měsíci.

Letní kostky: Svítící LEGO® i písek, skládání nikdy nebylo lepší!

Hodně? Víc a ještě víc! Milovníci LEGA® dobře vědí, že dílků stavebnice, která dokáže malé i velké stavitele těšit i dlouhé hodiny, není nikdy dost. A právě proto vznikla v plzeňském areálu DEPO2015 mimořádná expozice Letní kostky. Nabízí nejen několik herních zón rozdělených podle věkových kategorií, aby si i ti nejmenší návštěvníci mohli užít radost ze stavění, ale i unikátní UV projekci, které spojování jednotlivých dílů povyšuje na docela novou a nebojíme se říct i uměleckou úroveň.

V Rusku otevřela další atrapa západní značky. Jídlo máme úplně stejné jako KFC, chlubí se

V Rusku tento týden začaly opětovně otevírat některé bývalé restaurace KFC. Jedná se však pouze o napodobeninu amerického řetězce pod názvem „Rostic's“. Informuje o tom agentura Reuters. Ze země tím definitivně odchází další z velkých západních značek, v minulosti již na tamní trh kvůli válce zanevřely například Apple, Lego, Chanel či McDonald's, jenž byl ale obdobně nahrazen řetězcem Vkusno i točka (Chutně a tečka).

OBRAZEM: Padouši ze Star Wars, hrdinové Avengers i robotika v akci. Co nabídl Comic-Con?

Hrdinové z Avengers, Jediové z Hvězdných válek, čarodějové a čarodějky ze všech možných ság, ale i padouši všeho druhu či plně funkční roboti. To je jen malá ukázka toho, co všechno nabídl letošní Comic-Con v Praze. Na místě se objevila i řada filmových či seriálových hvězd. Podívejte se na snímky a video přímo z události, kterou fanoušci sci-fi a fantasy zbožňují.

Jak velká je nejmenší bible světa? Odpověď najdete v muzeu ve Starém Pelhřimově

Patří mezi bestsellery všech dob. Je nejčtenější, nejpřekládanější i nejdéle tištěnou knihou na světě. Ať jste věřící, nebo ne, jistě víte, že bibli se vznešeně říká také Kniha knih. Že jste z ní ještě neviděli ani řádku? Vypravte se do Starého Pelhřimova, tam totiž objevíte bible, o nichž jste netušili, že vůbec existují – zapečené v chlebu, odolné proti ohni i vodě nebo výtisk o rozměrech 5x5 milimetrů.

Tělo fungovalo, ale mozek ne. Honzík spadl na odrážedle do jezera, rodiče prosí o pomoc

Život tříletého Honzíka se změnil během okamžiku. Chlapec vjel na odrážedle do jezírka a zůstal pod vodní hladinou. I když se ho lékařům podařilo přivést zpět k životu, nedávali mu žádnou naději. Chlapec ale nepřestal bojovat. Nyní ho čekají dva roky nákladných lékařských procedur, aby se mohl plně uzdravit. Jeho rodiče už své finanční možnosti vyčerpali, proto založili na pomoc sbírku. Na léčbu syna totiž potřebují 5 milionů korun.

Každý je úžasný! Lego jde s dobou a představuje své první LGBTQ figurky

Lego v červnu uvede na trh vůbec první sadu s tématikou LGBTQ s názvem „Každý je úžasný“. Sada 346 dílků obsahuje jedenáct figurek, každou s přiřazenou duhovou barvou. Model je podle vyjádření Lega inspirován klasickou duhovou vlajkou, symbolem solidarity s LGBTQ komunitou, informoval web CNN. Společnost tak jde s dobou a snaží se být co nejvíce inkluzivní.