CNN Prima News Lenka Bradáčová

Lenka Bradáčová

Výpis příspěvků ke štítku „Lenka Bradáčová“

Nejvlivnější ženou Česka je Jourová. Minulá vítězka Schillerová se propadla do druhé stovky

1. června 2022 08:00

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Na druhém místě letošního žebříčku se umístila pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a třetí skončila vdova po zesnulém většinovém majiteli skupiny PPF Petru Kellnerovi Renáta Kellnerová. Naopak loňská a předloňská vítězka, tehdejší vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová nyní jako šéfka poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO figuruje až ve druhé stovce žebříčku.

Bič na potírání terorismu. Sociální sítě budou mít hodinu na smazání příspěvku

20. února 2022 22:51

Policisté dostanou nový nástroj na potírání teroristického obsahu na internetu. Budou moci nařídit provozovateli stránek, aby příspěvek do jedné hodiny smazal. Počítá s tím zákon, který připravilo ministerstvo vnitra. V souvislosti s odporem proti koronavirovým opatřením přitom v Česku padla v uplynulých týdnech hned dvě obvinění kvůli šíření teroristického obsahu.

Kandidátů na prezidenta republiky přibývá. Kdo podle sázkařů patří mezi favority?

29. dubna 2021 08:41

Rok a tři čtvrtě před prezidentskými volbami přibývá kandidátů, kteří chtějí zabojovat o Pražský hrad. Naposledy kandidaturu ohlásil hudebník a bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb. Podle sázkových kanceláří ale patří mezi favority jiní: premiér Andrej Babiš, generál Petr Pavel a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Státní zástupci dávají interní informace některým médiím, tvrdí ministryně Benešová

5. ledna 2021 14:29

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) obviňuje státní zástupce z úniků informací do médií v kauze soudce Zdeňka Sováka. Benešová žádá v dopise pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou o prověření úniků, uvedl v úterý web Česká justice. Ministryně v dopise uvádí, že úniky informací nejsou na Vrchním státním zastupitelství v Praze (VSZ), které v Sovákově kauze vykonává dozor, ojedinělým jevem. VSZ se proti kritice ohradilo. Ministryně nezná skutečný stav věci, sdělila Bradáčová.

Policie obvinila soudce pražského vrchního soudu z korupce. Spolu s ním další čtyři lidi

5. prosince 2020 11:41
Aktualizováno

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili pět lidí kvůli korupci. Jedním z nich je soudce Vrchního soudu v Praze, dalším advokát, uvedla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. O případu informoval Radiožurnál, který uvedl, že policie v sobotu zasahovala v budově vrchního soudu, kde prohledávala kancelář jednoho ze soudců. Kriminalisté vyšetřují případ možného ovlivňování kauz.

Korupční skandál pokračuje. Berbra poslal soud do vazby, musí zůstat za mřížemi

18. října 2020 14:27
Aktualizováno

Místopředsedu Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra, který je jedním z obviněných v kauze ovlivňování fotbalových zápasů, poslal soud do vazby. Informovala o tom Česká televize, podle které jde do vazby i sportovní ředitel druholigového Vyšehradu Roman Rogoz. Mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 6 Zuzana Barochová zatím informaci nepotvrdila s tím, že vazební zasedání ještě neskončilo.

Bradáčová obžalovala pět lidí v kauze Beretta, jde o vynášení informací

21. srpna 2020 12:50

Pražské vrchní státní zastupitelství podalo obžalobu na pět lidí v takzvané kauze Beretta, která se týká vynášení informací z trestních řízení. Serveru Lidovky.cz to řekla šéfka zastupitelství Lenka Bradáčová. V případu čelí obvinění pražská žalobkyně Dagmar Máchová, policista protikorupční jednotky Radek Holub, bývalý celník Pavel Šíma a někdejší policisté Igor Gáborík a Vladimír Zmrhal.