CNN Prima News Lenka Bradáčová

Lenka Bradáčová

Výpis příspěvků ke štítku „Lenka Bradáčová“

Padly tresty v kauze Bereta. Žalobkyni Máchovou poslal soud do vězení na víc než tři roky

21. dubna 2023 09:53
Aktualizováno

Soud v kauze Bereta týkající se vynášení informací z trestních řízení uložil pražské státní zástupkyni Dagmar Máchové tři roky a čtyři měsíce vězení. Soukromého detektiva Igora Gáboríka poslal za mříže na tři roky, policistu Radka Holuba potrestal dvouapůlletým vězením. V případu čelí obžalobě ještě celník Pavel Šíma a Gáboríkův spolupracovník Vladimír Zmrhal, oba dostali podmíněné tresty. Páteční rozhodnutí není pravomocné, všichni obžalovaní kromě Šímy se proti němu odvolali. Státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která kauzu dozoruje, si pro případné odvolání, stejně jako Šíma, ponechala lhůtu.

Nejvlivnější ženou Česka je Jourová. Minulá vítězka Schillerová se propadla do druhé stovky

1. června 2022 08:00

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Na druhém místě letošního žebříčku se umístila pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a třetí skončila vdova po zesnulém většinovém majiteli skupiny PPF Petru Kellnerovi Renáta Kellnerová. Naopak loňská a předloňská vítězka, tehdejší vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová nyní jako šéfka poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO figuruje až ve druhé stovce žebříčku.

Bič na potírání terorismu. Sociální sítě budou mít hodinu na smazání příspěvku

20. února 2022 22:51

Policisté dostanou nový nástroj na potírání teroristického obsahu na internetu. Budou moci nařídit provozovateli stránek, aby příspěvek do jedné hodiny smazal. Počítá s tím zákon, který připravilo ministerstvo vnitra. V souvislosti s odporem proti koronavirovým opatřením přitom v Česku padla v uplynulých týdnech hned dvě obvinění kvůli šíření teroristického obsahu.

Kandidátů na prezidenta republiky přibývá. Kdo podle sázkařů patří mezi favority?

29. dubna 2021 08:41

Rok a tři čtvrtě před prezidentskými volbami přibývá kandidátů, kteří chtějí zabojovat o Pražský hrad. Naposledy kandidaturu ohlásil hudebník a bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb. Podle sázkových kanceláří ale patří mezi favority jiní: premiér Andrej Babiš, generál Petr Pavel a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Státní zástupci dávají interní informace některým médiím, tvrdí ministryně Benešová

5. ledna 2021 14:29

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) obviňuje státní zástupce z úniků informací do médií v kauze soudce Zdeňka Sováka. Benešová žádá v dopise pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou o prověření úniků, uvedl v úterý web Česká justice. Ministryně v dopise uvádí, že úniky informací nejsou na Vrchním státním zastupitelství v Praze (VSZ), které v Sovákově kauze vykonává dozor, ojedinělým jevem. VSZ se proti kritice ohradilo. Ministryně nezná skutečný stav věci, sdělila Bradáčová.

Policie obvinila soudce pražského vrchního soudu z korupce. Spolu s ním další čtyři lidi

5. prosince 2020 11:41
Aktualizováno

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili pět lidí kvůli korupci. Jedním z nich je soudce Vrchního soudu v Praze, dalším advokát, uvedla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. O případu informoval Radiožurnál, který uvedl, že policie v sobotu zasahovala v budově vrchního soudu, kde prohledávala kancelář jednoho ze soudců. Kriminalisté vyšetřují případ možného ovlivňování kauz.

Korupční skandál pokračuje. Berbra poslal soud do vazby, musí zůstat za mřížemi

18. října 2020 14:27
Aktualizováno

Místopředsedu Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra, který je jedním z obviněných v kauze ovlivňování fotbalových zápasů, poslal soud do vazby. Informovala o tom Česká televize, podle které jde do vazby i sportovní ředitel druholigového Vyšehradu Roman Rogoz. Mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 6 Zuzana Barochová zatím informaci nepotvrdila s tím, že vazební zasedání ještě neskončilo.