reklama

Létající automobil: Obojživelníky vyvíjí několik firem na světě

Stroj, který je schopný jezdit na zemi jako auto a létat jako letadlo. Tak zní hudba blízké budoucnosti. Vše je tedy zatím ve fázi konceptu, ale brzy by se to mohlo změnit v realitu. Střechy domů by se pak proměnily v heliporty.

reklama

Pasažéři by v novém stroji Pulse měli sedět v kapsli, která je schopna létat i jezdit. To je plán, jak by mohly vypadat soukromé tryskáče blízké budoucnosti.

Firma, jejíž vývojáři kapsli stvořili, patří k nejznámějším brazilským výrobcům letadel, zároveň ale zaměstnává i jedny z nejlepších odborníků na automobilový průmysl. Takové městské obojživelníky už ale vyvíjí hned několik firem na světě.

Inženýři samozřejmě myslí i na to, jak by se daly tyto stoje využít v praxi a kde s nimi zaparkovat, respektive přistát. Prázdné střechy domů by se měly změnit na spleť heliportů a v rodinných domech stačí jen trocha místa v garáži.

Další hlavní zprávy

360°

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Děti pod 12 let nejsou ohrožené koronavirem, neočkujme je, shodli se v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský a chirurg Šimon Reich. Ten zdůraznil, že větší pravděpodobnost je, že se dítě utopí nebo zemře při autonehodě, než že se stane obětí nemoci COVID-19. Odborníci si také myslí, že by mladým mezi 16 a 18 lety měli dávat souhlas s vakcinací rodiče.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu
Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu
Krvácející Schick opět udeřil. Proti Chorvatům vystřelil remízu, osmifinále je blízko
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Dlouho jsi nebyl v Chile, řekl prezident Zeman a daroval Klausovi pero
Další články
reklama
reklama