reklama
CNN Prima News letadlo

letadlo

Výpis příspěvků ke štítku „letadlo“

Máte lístek od Kiwi.com? Na naši palubu nesmíte, vzkázaly cestujícím aerolinky Ryanair

19. srpna 2021 14:21

Irský nízkonákladový letecký přepravce Ryanair vydal varování před palubními lístky, které si zákazníci pořizují přes českou platformu Kiwi.com. Od středy takové cestující dokonce nevpustí na palubu svých letadel. Aerolinka to zdůvodňuje nutností dodržovat pravidla Evropské unie. Společnost Kiwi.com ale tvrdí, že veškeré požadavky splňuje a pravý důvod postupu Ryanairu je někde jinde.

Bože, dej mi ještě jednu šanci. Fotbalový talent zažil hororový let na Slovensko

22. ledna 2021 11:18

Zájem o něj měli evropští giganti, nakonec argentinský talent Luciano Vera upřednostnil klub na Slovensku. Od listopadu trénuje v Dunajské Stredě a je spokojený. Zatím za ni nemohl odehrát jediný zápas a sám se nedávno bál, že už ve fotbale nenastoupí do žádného utkání. Že nepřežije. Při cestě letadlem z rodné země prosil Boha o další šanci.

Zemřel pilot Yeager přezdívaný nejrychlejší muž. Jako první překonal rychlost zvuku

8. prosince 2020 18:25

Pilot amerického letectva Chuck Yeager známý jako „nejrychlejší muž“ zemřel v pondělí 7. prosince v 97 letech. V roce 1947 jako první v experimentálním letounu s raketovým pohonem překonal rychlost zvuku. Působil i jako bojový pilot za druhé světové války, během které sestřelil třináct německých letadel a sám byl sestřelen během své mise nad Francií.

Boeing 737 MAX může opět do vzduchu. Jeho havárie přišly výrobce na miliardy dolarů

18. listopadu 2020 13:47
Aktualizováno

Dvacetiměsíční zákaz létání Boeingu 737 MAX kvůli dvěma haváriím se stovkami obětí může podle amerických regulátorů skončit a letouny mohou opět do vzduchu. Náklady společnosti na nucené úpravy tohoto modelu podle CNN dosahují desítek miliard dolarů. Aféra společnosti Boeing se zapíše do historie jako jedno z nejdražších pochybení v historii soukromých podniků.

Berlínské letiště Tegel po 60 letech končí. Z areálu bude vědeckotechnický park

8. listopadu 2020 20:44

Z berlínského letiště Tegel vzlétlo v neděli odpoledne po 60 letech komerčního provozu poslední letadlo s cestujícími. Letiště na severozápadě německé metropole končí svůj provoz a leteckou obsluhu Berlína plně přebírá nové letiště Willyho Brandta. To je v provozu od soboty minulého týdne. Berlínský starosta Michael Müller nedělní akci označil za historický okamžik plný emocí.

reklama