
Smrtelná nehoda na Benešovsku. Řidič v noci naboural do stromu, zemřel na místě
Při letecké havárii v britském Southendu zahynul německý lékař, jednatřicetiletá zdravotní sestra a dva nizozemští piloti. Policie v Essexu potvrdila, že se zatím podařilo najít tři těla a pátrání po čtvrté oběti pokračuje.
Na golfovém hřišti Rochford Hundred, u kterého se krátce po startu z britského letiště Southend v neděli zřítilo letadlo, propukl chaos, ukazují záběry na internetu. Zachycují, jak lidé spěchali směrem k místu dopadu. Vzduchem se nesla ohnivá koule, jejíž teplo pocítili i přítomní hráči a zaměstnanci klubu.
Dramatický okamžik, kdy muž na letištní dráze v italském Bergamu vběhl před motor letadla, který ho nasál, zaznamenaly kamery a nyní kolují záběry na sociálních sítích. Je na nich patrné i zděšení letištního personálu, který se muže snažil marně zastavit.
Let na dovolenou na Sardinii, kde v těchto dnech řádí požáry, se pro slovenské pasažéry změnil v noční můru. Poté, co museli nouzově přistát, zůstali uvězněni v letadle bez klimatizace. Na palubě bylo nedýchatelno a došla voda. Nikdo navíc nebyl schopen cestujícím podat informace. Jedna žena na palubě dokonce zkolabovala a musela ji odvézt sanitka.
U letadla společnosti Air India, při jehož nehodě na západě Indie minulý měsíc zahynulo 260 lidí, se krátce po vzletu téměř současně přepnuly přepínače přívodu paliva do motorů z polohy provoz do polohy vypnuto, takže motory přišly o palivo. Vyplývá to z předběžné zprávy o havárii letadla, kterou zveřejnil indický úřad pro vyšetřování leteckých nehod.
Hudebníkovi Felixi Slováčkovi se udělalo během letu z Prahy do Brna špatně. Po přistání musel do nemocnice, kam ho dovezli záchranáři. Slováček ovšem ujistil, že je v pořádku, píše web Blesk.cz.
Americký bombardér B-2 Spirit je asi nejdražší vojenské letadlo, které kdy vstoupilo do řadové služby. Každý z jedenadvaceti exemplářů přišel na víc než dvě miliardy dolarů. „Neviditelný“ letoun, jehož prototyp poprvé vzlétl 17. července 1989, tak trochu doplatil na konec studené války. Podle původních plánů mělo totiž výrobní linky opustit 130 strojů, nakonec ale Pentagon objednal necelou šestinu, mezi kterou se rozpočítaly enormní náklady na vývoj. Schopnosti netradičně vypadajícího bombardéru se ovšem využily nejen během války v Jugoslávii, ale také dříve na Blízkém východě či nyní – při útoku na íránská jaderná zařízení.
Letadlo společnosti Ryanair během přistání v řecké Kalamatě zavadilo křídlem o plot. Cestující uvedli, že v kabině uslyšeli hlasité bouchnutí. Středeční let z Londýna do řeckého přístavního města již předtím provázely nemalé turbulence, navíc posádka varovala, že nepůjde o hladké přistání. Při incidentu se nikdo nezranil, informoval web The Sun.
O štěstí v neštěstí může mluvit Bhoomi Chauhanová, která se měla ve čtvrtek vracet do Londýna odpoledním spojem indických aerolinií z Ahmadábádu. Osudný let však kvůli dopravním zácpám o deset minut nestihla. Když se později dozvěděla, že se letadlo hned po startu zřítilo, byla v šoku, píše britská BBC.
Při nehodě letadla společnosti Air India v indickém Ahmadábádu, která se stala ve čtvrtek, zahynulo nejméně 279 lidí. Uvedl to server indické zpravodajské televize NDTV s odvoláním na zdroje. Na palubě letadla bylo 242 osob, z nichž přežil pouze jeden cestující. Mrtví jsou ale i mezi lidmi na zemi, letoun totiž dopadl do zastavěné oblasti. Havárie patří mezi nejsmrtelnější letecké nehody v Indii.
Mezi mrtvými při nehodě letadla v Indii je i pětičlenná rodina, která mířila do Londýna za novým životem. Krátce před startem letadla poslala příbuzným fotku. Informují o tom zahraniční média.
Jedním ze dvou pasažérů, kteří přežili čtvrteční pád indického letadla v Ahmadábádu, je podle médií britský občan Vishwash Kumar Ramesh. Aktuálně je v nemocnici. Médiím již poskytl vyjádření, ve kterých popisuje vteřiny těsně předtím, než Boeing narazil do země, i co se stalo poté, píše web The Mirror.