CNN Prima News letadlo

letadlo

Výpis příspěvků ke štítku „letadlo“

Pilot jako zázrakem nouzově přistál v kaňonu. Pro pomoc si musel dojít

30. listopadu 2022 23:10

Poté, co jako zázrakem přežil nouzové přistání a následnou havárii svého letadla, musel pilot sebrat zbytky sil a v těžko přístupném terénu najít místo s mobilním signálem. Nakonec musel ujít skoro 10 kilometrů, aby si mohl přivolat pomoc. Incident se stal v jednom z kaňonů v americkém Utahu v polovině listopadu, informoval web The Mirror.

Pasažéři se po nehodě fotili u letadla s mrtvými hasiči. Nedostatek soudnosti, zuří lidé

24. listopadu 2022 13:26

Na internetu se snesla vlna kritiky na selfie fotografii dvou pasažérů, kteří vyvázli z nehody letadla v Peru. S úsměvy na tváři se totiž vyfotografovali před poničeným strojem bezprostředně po jeho uhašení. Při boji s plameny a zachraňování životů cestujících však zemřeli dva z hasičů. Zveřejňovat takovou fotku bylo podle řady uživatelů sociálních sítích v podobné situaci „hloupé“.

Tragédie na Českolipsku. Havarovalo letadlo, jeden člověk na místě zemřel

12. listopadu 2022 16:11

V Ralsku na Českolipsku havarovalo v sobotu odpoledne malé letadlo, jeden člověk zahynul. Utrpěl zranění neslučitelná se životem, záchranáři už mu nemohli pomoci, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. Podle hasičů, kteří na místo vyjeli, se nehoda stala kolem 15:30 v Ralsku v části obce Hvězdov.

Jsem nejpyšnější, tati. Dcera poslala dojemný vzkaz pilotu Petrovi, nepřežil havárii v Kongu

8. listopadu 2022 10:45

Tragická zpráva přišla do Česka z africké Konžské demokratické republiky, kde zemřel pilot Petr S. Havárii nepřežil ani jeho kopilot, příčinou bylo zřejmě špatné počasí. Rodina nyní truchlí nad smrtí milované osoby. Petrova dcera napsala na sociálních sítích dojemný vzkaz, který připomíná osud pilota a autora slavné knihy Malý princ Antoine de Saint-Exupéryho.

Český letoun havaroval v Kongu. Pátrání skončilo tragicky, zkušený pilot Petr nehodu nepřežil

7. listopadu 2022 23:42

Tragicky skončilo pátrání po letounu Let 410 české výroby, se kterým ztratilo krátce po vzletu spojení řízení letového provozu v Kongu. Do akce zamířili záchranáři. Stroj se jim v těžce přístupném terénu podařilo nalézt až druhý den. Na palubě byl český pilot Petr S. s kopilotem. Havárii, kterou zřejmě způsobilo špatné počasí, nepřežili.

OBRAZEM: Město mnoha tváří i Las Vegas Východu. Gruzínské Batumi láká turisty

30. října 2022 23:17

Druhé největší město v Gruzii Batumi se v posledních letech rozrůstá a míří do něj čím dál více turistů. Místní věří, že do několika let bude navštěvované podobně jako třeba Chorvatsko nebo Turecko. Turisté tam najdou hory, moře, historii, ale i moderní architekturu, sport či kulturu. CNN Prima NEWS připravila galerii těch nejzajímavějších míst.

Děsivé chvíle při přistání. Letadlo přejelo ranvej, pasažéři museli ven po skluzavkách

24. října 2022 09:54

Letadlo společnosti Korean Air se v neděli pozdě večer v centrální části Filipín pokoušelo dvakrát neúspěšně přistát. Nakonec piloti ve špatném počasí při třetím pokusu přejeli přistávací dráhu a havarovali. Mezi 11 členy posádky a 162 cestujícími, kteří museli k úniku z letounu použít nouzové skluzavky, nebyl hlášen žádný zraněný, uvedla agentura AP.