CNN Prima News letadlo

letadlo

Výpis příspěvků ke štítku „letadlo“

Válečná schizofrenie? Ukrajinci dodávají Rusům díly pro letadla a vrtulníky, tvrdí novináři

Ruská společnost Avia-FED-Servis od začátku války na Ukrajině importovala do Ruska náhradní díly k letadlům a vrtulníkům z Ukrajiny za nejméně 370 milionů rublů (93 milionů korun). V pondělí to uvedl ruský investigativní portál Važnyje istorii, který se na dovoz náhradních dílů do Ruska zaměřil spolu s investigativní skupinou OCCRP. Jedním z hlavních dodavatelů ruské společnosti je podle novinářů strojírenská firma z ukrajinského Charkova FED.

Čtyři mrtví po tragické havárii letu z Příbrami na Istrii. Policie prošetřuje okolnosti nehody

U rakouské obce Grünau im Almtal se v sobotu odpoledne zřítilo malé letadlo. Na jeho palubě zahynuli čtyři lidé. Informovala o tom agentura APA, podle níž se oběti zatím nepodařilo identifikovat. Stroj typu Rockwell Commander podle webu Aviation Safety Network startoval v české Příbrami a mířil na chorvatskou Istrii. Manažerka Letiště Příbram Klára Lieblová sdělila, že o havárii ví, ale nemůže k ní podat žádné informace.

Čeští turisté jsou v bezpečí. Lety z Egypta s evakuovanými občany dorazily do Prahy a Brna

Na pražském Letišti Václava Havla před 01:00 přistála obě letadla s českými turisty z egyptského letoviska Taba u Rudého moře, další pak dorazilo do Brna. Zhruba 500 lidí letovisko opustilo poté, co v něm v noci na pátek zasáhla raketa zdravotnické zařízení. Podle Izraele ji vypálili jemenští šíitští povstalci Húsíové a původně směřovala na jeho území.

Vteřiny od katastrofy: Letadla se skoro srazila nad Oregonem, nebezpečný manévr zachytil radar

Nad oregonským letištěm málem došlo ke srážce dvou letadel. Pravděpodobně vlivem bouřky se k sobě přiblížila na zhruba 76 metrů. Zabránit hrozící tragédii se podařilo pilotům Alaska Airlines, kteří přerušili přistání. Z paralelní dráhy totiž odlétal stroj společnosti SkyWest. Napjatou situaci zachytil záznam sledování letu. Incident vyšetřuje Federální letecká správa (FAA), informoval Daily Mail.