CNN Prima News budoucnost

budoucnost

Výpis příspěvků ke štítku „budoucnost“

Pohlreich o změnách v restauracích: Pamatuju doby, kdy byl číšník král. Ceny se zvýší

3. listopadu 2022 13:18

Po covidové pandemii drtí restauratéry masivní zdražování surovin i energií. Pesimistické předpovědi se ale v gastronomii podle Zdeňka Pohlreicha opakují už padesát let. „Vždycky na konci roku se říká, že příští rok bude hůř. Vždycky se to nějak přežilo,“ vzpomíná televizní kuchařská legenda. Restauratéři se podle něj se zvyšováním cen vypořádají hlavně změnou v přístupu k surovinám a jejich zpracování. Dostupnost stravování v lepších restauracích se podle něj zároveň oproti dřívějšku podstatně zlepšila.

Zdaňme krizové zbohatlíky. Vláda by měla změnit systém a převzít ČEZ, má jasno Špidla

2. srpna 2022 15:32

Nejsilnějším lékem na zvládnutí aktuální ekonomické a energetické krize by byla cíleně mířená pomoc a zavedení progresivní sektorové daně z nadměrného zisku. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl bývalý předseda vlády Vladimír Špidla. ODS podle něj v minulosti vytvořila rámec, ve kterém nelze občanům jednoduše pomáhat.

OBRAZEM: Město budoucnosti jako jediná budova pro 9 milionů lidí. „Čára“ má mít i letiště

28. července 2022 14:44

Saúdská Arábie představila ambiciózní architektonický projekt The Line (Čára) označovaný jako město budoucnosti složené z jediné budovy, která se stane domovem devíti milionů lidí. Udržitelná stavba rozprostírající se na 34 kilometrech čtverečních má měřit 500 metrů na výšku, 200 metrů na šířku a 170 kilometrů na délku.

Dvě patra sedadel jako budoucnost létání? Hlavní je místo pro nohy, míní designér

19. června 2022 07:58

Španělský 22letý designér Alejandro Núñez Vicente představil návrh nového uspořádání sedadel v letadle, o který se zajímají i velké společnosti a který by mohl ovlivnit budoucnost aviatiky. Vicente se snaží zejména o to, aby měli lidé komfort i v ekonomické třídě – toho se dá podle něj dosáhnout dvoupatrovým systémem sedadel.

Válka skončí a Putin zůstane naživu? Takřka nereálné, míní šéf ukrajinské rozvědky

4. května 2022 06:24

Šéf ukrajinské rozvědky ministerstva obrany Kyrylo Budanov považuje za takřka nereálné, aby válka skončila a ruský prezident Vladimir Putin byl stále naživu. Naznačil tím, že okupace země skončí zřejmě až smrtí šéfa Kremlu. Zda měl na mysli násilný čin nebo případné přirozené zdravotní komplikace, nespecifikoval. Zároveň míní, že se Putin válkou na Ukrajině zahnal do slepé uličky, a vysvětlil proč.

Na vztahu musíme pracovat, hlásá Bagárová po návratu k Muradovi. Promluvila o dalším dítěti

12. února 2022 11:54

Fanoušci Moniky Bagárové s napětím sledovali, jak se bude vyvíjet její vztah s MMA zápasníkem Makhmudem Muradovem. Zpěvačka se však netají tím, že po loňském rozchodu dvojice opět tvoří šťastnou rodinu. „Musíme na vztahu pracovat a dohodli jsme se, že budeme více času trávit spolu,“ sdělila fanouškům. A zmínila také, zda plánují rodinu rozšířit.

Česká mincovna na EXPO 2020 v Dubaji zabodovala. Plánuje zde zřídit svou kancelář

Téma: Komerční sdělení
10. ledna 2022 13:39

Společnost Česká mincovna z Jablonce nad Nisou, která se zúčastnila rotační expozice České poklady na Všeobecné světové výstavě v Dubaji (EXPO), potěšila návštěvníky a naplnila svá očekávání. Na globální přehlídku lidské dovednosti a umu dovezla unikátní výtvory z drahých kovů. Na atraktivním arabském trhu plánuje firma v budoucnu vlastní zastoupení.