CNN Prima News budoucnost

budoucnost

Výpis příspěvků ke štítku „budoucnost“

RECENZE: Apple Vision Pro za 100 tisíc? Úchvatná hračka, ale jen ochutnávka budoucnosti

Brýle pro virtuální a rozšířenou realitu od Applu baví svět. Fanoušci značky s nakousnutým jablkem jsou z nich unešení. Kritičtější uživatelé ale mají smíšené pocity z jejich cenovky nebo jim chybí řada aplikací. Novinku z dílny Applu jsme si vyzkoušeli také. V brýlích jsme sledovali videa, psali si poznámky a rovněž v nich vyrazili na procházku po městě. V recenzi přinášíme naše dojmy a také odpověď na otázku: přináší tohle zařízení budoucnost do našich obýváků a kanceláří?

Stanou se po umělé inteligenci dalším hitem humanoidi? Zájem o ně mají Musk i Microsoft

Nástroje generativní umělé inteligence dokážou chrlit stále lepší a lepší obsah. S rozvojem AI a šílenstvím investic do této technologie se na scénu vrací dávný sen inženýrů: humanoidi. Do vývoje robotů vypadajících jako lidé investuje Elon Musk, v plánu to má i Microsoft. Kdy se svět dočká prvních funkčních kusů a skutečně se máme obávat, že humanoidi nahradí lidské pracovníky?

Krutá rána osudu: Petra získala malou Violku do péče, podlehla ale vážné nemoci

Petra více než dvacet let sloužila u policie, kde mnohdy zachraňovala životy a pomáhala druhým. Rozhodla se v tom pokračovat, když si do pěstounské péče vzala Violku. Měly spolu strávit jen omezený čas, osud však zařídil, že se z nich stala rodina. Na Vánoce byl ale Petře diagnostikován závažný melanom v posledním stádiu, kterému 6. února podlehla. Na platformě Znesnáze21 vznikla sbírka, která má malé dívence zajistit bezpečnou budoucnost.

Revoluce v AI? Budete si psát s vlastní myslí, slibuje český tvůrce „kapesního psychologa“

Podnikat začal již ve dvanácti letech, o čtyři roky později se jako jeden z prvních Čechů nechal zplnoletnit. Nyní 25letý Jiří Diblík oslavuje úspěch s aplikací VOS.health, kterou využívají tři miliony lidí napříč světem a jenž jim pomáhá s jejich psychickými problémy. Takzvaného „psychologa do kapsy“ by navíc brzy měla doplnit umělá inteligence. „Vyvíjíme příležitost, kdy si v příští verzi VOS dokážete začít chatovat s celou vaší myslí,“ sdělil Diblík v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

AI a lidstvo: Potenciál k lepšímu žití, nebo hrozba? Odborníci mají jasno

Velká příležitost, potenciál i hrozba. O umělé inteligenci se toho za poslední roky napsalo více než dost. Jedni ji vítají s nadšením, druzí na ni hledí s obavami z toho, co všechno může přinést. Jasné je jedno. Své místo v lidském světě má jisté a čím dál častěji dokazuje, že umí být velmi platná. Takto AI vnímá i Ministerstvo průmyslu a obchodu, podle kterého může národům napříč planetou přinést vyšší kvalitu života.

Sledujte Partii s Vladimírem Špidlou: Jak se dívá na úsporný balíček a důchodovou reformu?

Budoucnost důchodového systému, výše penzí a jejich úpravy. Jaké další změny chystá kabinet Petra Fialy (ODS) v rámci důchodové reformy? Kterými nástroji chce vláda motivovat občany k tomu, aby si sami více spořili na stáří? A jaký názor má opozice? To budou v pořadu Partie Terezie Tománkové řešit ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a jeho stínový ministr a poslanec Aleš Juchelka (ANO). Následuje velká politická diskuse. Sledujte Partii v neděli 19. listopadu na CNN Prima NEWS, Primě nebo v tomto článku od 11:00.

Schwarzenberg ve Ferim viděl své staré já, tvrdí Valeš. Podle Kulidakise zrál jako víno

Karel Schwarzenberg dříve viděl v Dominiku Ferim budoucnost strany TOP 09. Pádu poslance nepravomocně odsouzeného za sexuální násilí mu bylo do poslední chvíle líto. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Valeš. Poslední vyjádření exministra zahraničí, v němž vyjádřil lítost nad Feriho rozsudkem, ovšem považuje expert za nevhodné. Komentátor CNN Prima NEWS Thomas Kulidakis v souvislosti s tím připomněl, že Schwarzenbergovy glosy byly důraznější a palčivější během jeho postupného stahování se z pater vrcholné politiky, podle jeho slov „zrál jako víno“.

Lidstvo mohou vyhubit extrémní teploty. Superpočítač hrozí smrtícími sedmdesátkami

Země se podle vědců může změnit v ohnivé peklo. Odborníci zaměření na globální oteplování vypracovali vůbec první superpočítačové klimatické modely, které lidstvu v dlouhodobějším horizontu předpovídají velmi chmurnou budoucnost. Planetu podle nich může čekat zvýšení teplot na 70 °C, což by ze Země udělalo „nehostinné prostředí bez potravy a vody“.