CNN Prima News budoucnost

budoucnost

Výpis příspěvků ke štítku „budoucnost“

Neviditelné a létající tanky se sci-fi štíty. Brzy budou jako z Transformers, říká expert

30. dubna 2023 18:22

Válka na Ukrajině dokazuje, že éra tanků ani náhodou nekončí. Jak budou vypadat v blízké i vzdálenější budoucnosti? Zřejmě jako z těch nejodvážnějších sci-fi filmů. Blíží se navíc chvíle, kdy o zabití člověka v boji rozhodne samotný stroj. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to tvrdí plukovník Vlastimil Neumann z Univerzity obrany, který se některých futuristických vizí docela obává.

Po narození nevážila ani 400 gramů. Lékař nastínil, jaké má Vaneska šance na zdravý život

27. dubna 2023 17:11

Celkovou prognózu je velmi obtížné říci, je ale obrovská šance, že bude mít kvalitní a zdravý život. Takovou vidí pro Vanesku budoucnost lékař novorozeneckého oddělení v olomoucké nemocnici Martin Wita. Holčička po narození vážila pouhých 395 gramů, vešla se do dlaně. Historicky se jedná o nejmenší miminko, o nějž doktoři v Olomouci pečovali.

Důchodů se asi nedožijeme, musíme se postarat sami. Jak vidí mladí svou budoucnost?

3. dubna 2023 05:11

Představy o tom, na jaký důchod se mohou dnešní dvacátníci těšit, se značně liší. Někteří se redakci CNN Prima NEWS svěřili, že věří v penzi okolo 30 tisíc, jiní pochybují, že se důchodu vůbec dožijí. Takřka všichni si však na stáří odkládají peníze bokem. Jsou toho názoru, že se o sebe postarají lépe sami, než když budou spoléhat na stát. Kvůli důchodové reformě, která patrně prodlouží věk odchodu do důchodu, většina z mladých uvažuje o předčasné penzi – na vlastní náklady.

Radostná zpráva u hvězdy Harryho Pottera. Daniel Radcliffe čeká s přítelkyní Erin první dítě

26. března 2023 14:18

Daniel Radcliffe, hvězda filmové série o Harrym Potterovi, čeká první miminko s partnerkou Erin Darkeovou. Informuje o tom britský web The Mirror. Třiatřicetiletý Daniel a osmatřicetiletá Erin jsou spolu přes deset let, rodiči by se měli stát ještě letos. Herec však doufá, že si jeho dítě nezvolí stejnou profesi jako on.

Ztratily rodiče, domov i školu. Co bude s dětmi, které zemětřesení připravilo o všechno?

21. února 2023 08:32

Od ničivého zemětřesení, které zasáhlo Turecko a Sýrii, uplynuly přesně dva týdny a zůstal dosud neurčený počet osiřelých dětí. Ty podle humanitárních organizací čeká nejistá budoucnost. Záchranáři již ukončili pátrání po přeživších ve všech provinciích s výjimkou dvou nejpostiženějších. Živelná katastrofa si vyžádala životy nejméně 47 tisíc lidí.

Jelínková: S kůží na trh jde vláda kvůli mladým. Nabízí jistotu, ne chvilkový luxus jako Babiš

18. února 2023 21:41

Tato vláda mohla udělat to, co ty přechozí – strčit hlavu do písku a tvářit se, že se jí důchodová reforma netýká. Kabinet Petra Fialy (ODS) je ale odvážný, nabízí jistotu, ne luxus. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS těmito slovy bránila vládní koalici místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková. Zdůraznila, že reforma důchodu se chystá zejména pro střední generaci a mladé.

Pentagon chystá revoluční zbraň. Pokud se stane chyba, následky budou děsivé, varuje odborník

12. února 2023 06:32

Roj tisíců útočných dronů. Tak si americký Pentagon představuje jednu ze svých zbraní budoucnosti. Drobné bezpilotní stroje mají podle expertů společnými silami ničit nepřátelskou obranu, zatímco se jejich lidští operátoři nacházejí v bezpečné vzdálenosti. Kolem slibného vojenského projektu ale panují obavy – pakliže by armáda ztratila kontrolu nad rojem inteligentních dronů, mohla by je taková chyba přijít velice draho. Kde vězí rizika?

Pohlreich o změnách v restauracích: Pamatuju doby, kdy byl číšník král. Ceny se zvýší

3. listopadu 2022 13:18

Po covidové pandemii drtí restauratéry masivní zdražování surovin i energií. Pesimistické předpovědi se ale v gastronomii podle Zdeňka Pohlreicha opakují už padesát let. „Vždycky na konci roku se říká, že příští rok bude hůř. Vždycky se to nějak přežilo,“ vzpomíná televizní kuchařská legenda. Restauratéři se podle něj se zvyšováním cen vypořádají hlavně změnou v přístupu k surovinám a jejich zpracování. Dostupnost stravování v lepších restauracích se podle něj zároveň oproti dřívějšku podstatně zlepšila.

Zdaňme krizové zbohatlíky. Vláda by měla změnit systém a převzít ČEZ, má jasno Špidla

2. srpna 2022 15:32

Nejsilnějším lékem na zvládnutí aktuální ekonomické a energetické krize by byla cíleně mířená pomoc a zavedení progresivní sektorové daně z nadměrného zisku. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl bývalý předseda vlády Vladimír Špidla. ODS podle něj v minulosti vytvořila rámec, ve kterém nelze občanům jednoduše pomáhat.