reklama
CNN Prima News budoucnost

budoucnost

Výpis příspěvků ke štítku „budoucnost“

Hádka o sociální služby: Maláčová chce rovnost, hejtman varuje před návratem komunismu

1. října 2021 15:02

Ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová (ČSSD) a hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek (ODS) se pohádali o budoucnosti sociálních služeb v České republice. Zatímco Maláčová chce jednotný standard pro všechny, Schrek upozornil, že dobu se systémem „všichni všem stejně“ si hodně lidí pamatuje, a nepovažuje ho za dobrý.

Po Fabii Combi nejspíš skončí i nová Scala. Škoda plánuje škrty kvůli elektrifikaci

2. září 2021 17:25

Evropská unie skrze přísné emisní normy pomalu, ale jistě zahání výrobce automobilů do kouta. Těm pak nezbývá nic jiného než platit vysoké pokuty, nebo pohřbít spalovací modely a nahradit je elektrickými. Takový osud zřejmě čeká i mladoboleslavský bestseller Fabia ve verzi Combi a nejspíše nemine ani další oblíbený hatchback – Scala.

Volby ovlivní i otázka přijetí eura. Jaký mají postoj jednotlivé politické subjekty?

31. srpna 2021 09:59

Při podzimních volbách do Poslanecké sněmovny by mohl důležitou roli hrát postoj politických stran k otázce přijetí eura. Češi se v názorech dělí na dva tábory, politici se však shodují na jednom – v dalších čtyřech letech euro v Česku nebude. Jaké však mají politické subjekty plány do budoucna? Některé strany euro zavrhují, jiné ho za určitých podmínek nevylučují.

Bachyně osvobodila divočáky z pasti. Je to důkaz inteligence a empatie prasat, říká expert

25. srpna 2021 19:30

Prasata budou lidstvo nadále překvapovat. Takového názoru je Miroslav Rozkot z kosteleckého pracoviště Výzkumného ústavu živočišné výroby Praha. „Prasata domácí i divoká jsou velmi inteligentní živočichové. Možná chytřejší než psi,“ řekl pro CNN Prima NEWS. Podle něj je nedávný případ divoké bachyně, která z pasti osvobodila další divočáky, důkazem vysoké inteligence, empatie a sociálního cítění těchto zvířat.

Turbany se opět otočily. Co čeká Afghánistán pod novou nadvládou Tálibánu?

16. srpna 2021 13:04

Během enormně krátké doby Tálibán obsadil celý Afghánistán. Lidé se snaží prchnout, okupují letiště a jsou zoufalí. Z tálibů mají strach, ženy se obávají návratu ke starým praktikám radikálů. Analytik CNN Sam Kiley po sondě do historie, kdy Tálibán získal a ztratil svou moc nad zemí, představil možný obraz nové vlády. Podle něj se může historie v mnohém opakovat.

Elektromobily mají vytlačit auta na benzin. V Norsku se to daří, problémem je ale cena

16. července 2021 21:27

Evropská komise představila zásadní ekologický program zvaný Green deal (Zelená dohoda). Evropské země by podle něj měly do roku 2050 eliminovat skleníkové plyny. Jednou z cest ke splnění cíle je i konec aut se spalovacími motory a přechod na elektromobily. Ty mají své zastánce i kritiky. V Evropě s nimi mají největší zkušenost severské země.

reklama