reklama
CNN Prima News letecká doprava

letecká doprava

Výpis příspěvků ke štítku „letecká doprava“

Nad Sibiří zmizelo z radarů dopravní letadlo, muselo absolvovat tvrdé přistání

Aktualizováno

Pátrací týmy objevily dopravní letadlo An-28, které v pátek zmizelo z radarů v Tomské oblasti na Sibiři, všichni lidé na palubě přežili, informují agentury TASS a Ria Novosti s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. Stroj podle nich absolvoval tvrdé přistání. Letounem, jenž mířil z města Kedrovyj do regionální metropole Tomsku, cestovaly necelé dvě desítky lidí.

Češi mění letecké dovolené za karavaning. Láká je větší dobrodružství i ekologie

Karavaning, který představuje dobrodružnější a ekologičtější alternativu k tradičním leteckým dovoleným, je v poslední době mezi Čechy stále oblíbenější. Vynalézavější tuzemští cestovatelé si „zobytňují“ například svůj osobní automobil či dodávku, jiní si raději koupí nový karavan, anebo si jej pronajmou v jedné z půjčoven. Většinu českých zákazníků v půjčovnách tvoří úplní nováčci, kteří s těmito vozy rádi objevují krásy vlastní domoviny.

Aviofobie se na letošním Euru nehodí, letadlo bude druhým domovem. Kolik Češi nalétají?

Skoro se zdá, že po odehrání základní skupiny Eura budou moct čeští fotbalisté zasednout za knipl a bez cizí pomoci odpilotovat trasu Praha – Britské ostrovy. Nadcházející mistrovství Evropy bude pro tuzemský „nároďák“ i některé další reprezentace více cestovatelské než kterékoliv jiné předchozí a pro hráče trpící aviofobií půjde o noční můru. Může za to již roky známý plán odehrát šampionát ve městech po celé Evropě. A pak také pandemie koronaviru.

Prázdné nebe nad Běloruskem. Evropská letadla se mu vyhýbají, ukazují radary

Evropská organizace pro bezpečnost řízení letového provozu Eurocontrol dopravcům, kteří se chtějí vyhnout běloruskému nebi, doporučila trasu přes Pobaltí. Po nedělním nuceném přistání civilního letadla v Minsku, po němž místní úřady zadržely opozičního novináře, se už několik evropských leteckých společností rozhodlo vzdušný prostor kontrolovaný Minskem nevyužívat. To dokazuje i snímek předsedy Charlese Michela.

Krize v letectví trvá: Ruzyně odbavila o 90 % méně cestujících. Obnoví se další spoje

Letecká doprava je kvůli pandemii koronaviru nadále v hluboké krizi. Na pražském ruzyňském letišti odbavili během prvního čtvrtletí téměř 251 000 cestujících, což je meziročně o 90 procent méně. Krize změnila i vytížení jednotlivých destinací, nejoblíbenější byla Dubaj. Uvedla to mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V následujících týdnech by se situace měla postupně mírně zlepšovat, někteří dopravci plánují obnovení spojů.

reklama