reklama
CNN Prima News letecká doprava

letecká doprava

Výpis příspěvků ke štítku „letecká doprava“

Máme tady už sedm tisíc migrantů. Třetinu si jich rozeberte, vzkazuje Lukašenko EU

18. listopadu 2021 15:13

V Bělorusku je podle prezidentské mluvčí asi sedm tisíc uprchlíků. Předchozí odhady přitom hovořily o zhruba čtyřech tisících. Minsk navrhuje, aby jich Evropská unie přijala dva tisíce, zbývají chce Bělorusko poslat zpět do zemí původu. Z hlavního města mezitím odletělo do Bagdádu první repatriační letadlo s iráckými běženci.

Evropská unie uvalila na Bělorusko další sankce. Trestá nelegální svážení migrantů

15. listopadu 2021 17:18

Státy Evropské unie se v pondělí v reakci na napjatou migrační situaci u hranic s Běloruskem shodly na dalším rozšíření sankcí vůči běloruskému režimu. Ministři zahraničí odsouhlasili v pořadí už pátý soubor postihů, který se mimo jiné dotkne letecké společnosti Belavia a dalších firem z oblasti cestovního ruchu. Novinářům to po jednání řekl český ministr Jakub Kulhánek.

Zkáza a devastace. Láva na španělském ostrově La Palma pohltila další domy

9. října 2021 14:35

Proud žhavé lávy stále vytékající ze sopky na španělském ostrově La Palma zničil v sobotu časně ráno další nejméně čtyři domy. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na svědky. Na ostrově byla dnes rovněž zaznamenána série 37 otřesů, z nichž ten nejsilnější dosáhl 4,1 stupně, uvedl španělský národní geologický institut.

Nad Sibiří zmizelo z radarů dopravní letadlo, muselo absolvovat tvrdé přistání

16. července 2021 12:56
Aktualizováno

Pátrací týmy objevily dopravní letadlo An-28, které v pátek zmizelo z radarů v Tomské oblasti na Sibiři, všichni lidé na palubě přežili, informují agentury TASS a Ria Novosti s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. Stroj podle nich absolvoval tvrdé přistání. Letounem, jenž mířil z města Kedrovyj do regionální metropole Tomsku, cestovaly necelé dvě desítky lidí.

Češi mění letecké dovolené za karavaning. Láká je větší dobrodružství i ekologie

27. června 2021 12:07

Karavaning, který představuje dobrodružnější a ekologičtější alternativu k tradičním leteckým dovoleným, je v poslední době mezi Čechy stále oblíbenější. Vynalézavější tuzemští cestovatelé si „zobytňují“ například svůj osobní automobil či dodávku, jiní si raději koupí nový karavan, anebo si jej pronajmou v jedné z půjčoven. Většinu českých zákazníků v půjčovnách tvoří úplní nováčci, kteří s těmito vozy rádi objevují krásy vlastní domoviny.

Aviofobie se na letošním Euru nehodí, letadlo bude druhým domovem. Kolik Češi nalétají?

11. června 2021 22:53

Skoro se zdá, že po odehrání základní skupiny Eura budou moct čeští fotbalisté zasednout za knipl a bez cizí pomoci odpilotovat trasu Praha – Britské ostrovy. Nadcházející mistrovství Evropy bude pro tuzemský „nároďák“ i některé další reprezentace více cestovatelské než kterékoliv jiné předchozí a pro hráče trpící aviofobií půjde o noční můru. Může za to již roky známý plán odehrát šampionát ve městech po celé Evropě. A pak také pandemie koronaviru.

reklama