CNN Prima News letecká doprava

letecká doprava

Výpis příspěvků ke štítku „letecká doprava“

United Airlines zastavily všechny odlety. Potýkaly se s nespecifikovaným technickým problémem

Americké aerolinky United Airlines byly nuceny pozastavit veškeré odlety svých spojů kvůli technickému problému „napříč systémem“. Podle amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) se omezení týkalo celých Spojených států i Kanady, bylo však poměrně rychle odvoláno. Letecká společnost necelou hodinu po prvních zprávách uvedla, že našla způsob, jak závadu odstranit.

Pilot v Británii se předvedl v plné parádě. S letadlem přistál na silnici za plného provozu

Řidiče poblíž anglického města Cheltenham ve čtvrtek v odpoledních hodinách překvapil neobvyklý výjev. Na čtyřproudou rychlostní silnici nouzově přistál lehký letoun, jehož pilot si pro těžký manévr zvolil svodidla uprostřed vozovky oddělující oba směry. Vše se obešlo bez zranění či poškození projíždějících vozidel. Přivolaní policisté za pomoci speciálního jeřábu přesunuli okřídlený stroj mimo komunikaci a následně, po dvou hodinách, došlo i k obnovení provozu. O úspěšném dosednutí letadla na netradičním místě informoval web BBC.

Jak získat zpět peníze za zrušený let? Pomůžou banky, musíte ale splnit tři podmínky

Dostat zpátky peníze za odložený či zrušený let je mnohdy nadlidský úkol. Nespokojení cestovatelé nejčastěji narazí na nepřehledné reklamační formuláře, neochotný personál aerolinek či nekomunikující zákaznickou podporu. Situace, kdy selžou všechny pokusy získat peníze od leteckých společností, mohou překvapivě zachránit banky. Pokud zákazníci kupovali letenky platební kartou, pravděpodobně dostanou své finance zpátky, a to do měsíce. Je ale potřeba splnit několik podmínek.

PŘEHLEDNĚ: Pozor na cestovní peklo. Podívejte se, kde se nejvíce zpožďují a ruší lety

Startuje dovolenková sezóna a spolu s ní i tradiční cestovatelské stresy. Letecká doprava stále není na původních kapacitách jako před covidovou pandemií, což je místy znát – zatímco lidé vyráží do zahraničí s plnou vervou, letiště mají co dělat, aby vše v podstavu odbavila. Jak ukázaly statistiky, loni to některým šlo mimořádně mizerně. Kde minulý rok docházelo k největším zpožděním a kde se lety přímo rušily? Podívejte se na přehled redakce CNN Prima NEWS.

Letadlo muselo nouzově přistát na jihu Ruska, opravu teď komplikují i sankce

Piloty letadla, které směřovalo z Nového Dillí do San Francisca, měla 6. června čekat rutinní služba. Kvůli náhlým problémům s motory však byli donuceni nouzově přistát na letišti u města Magadan na jihu Ruska. Protože však v blízkosti scházejí hotely, museli cestující vyčkat na náhradní letadlo v místní škole. Opravu stroje nyní komplikují rozměry náhradní součástky či mezinárodní sankční politika vůči Rusku. O případu informuje web Flightradar24.

Zpožděné i zrušené lety, tisíce lidí v potížích. Lufthansa řešila globální výpadek IT systému

Největší německá letecká společnost Lufthansa ve středu hlásila globální výpadek svého počítačového systému. Aerolinky od rána rušily některé lety, další nabíraly zpoždění. Problémy zasáhly tisíce cestujících, nefungovalo mimo jiné odbavení. Lufthansa kvůli tomu svolala krizový tým, informovala agentura DPA. Později oznámila, že za výpadkem byly stavební práce, při kterých byly poškozeny optické kabely.