reklama
CNN Prima News letecká společnost

letecká společnost

Výpis příspěvků ke štítku „letecká společnost“

Evropská unie uvalila na Bělorusko další sankce. Trestá nelegální svážení migrantů

15. listopadu 2021 17:18

Státy Evropské unie se v pondělí v reakci na napjatou migrační situaci u hranic s Běloruskem shodly na dalším rozšíření sankcí vůči běloruskému režimu. Ministři zahraničí odsouhlasili v pořadí už pátý soubor postihů, který se mimo jiné dotkne letecké společnosti Belavia a dalších firem z oblasti cestovního ruchu. Novinářům to po jednání řekl český ministr Jakub Kulhánek.

Protest proti změnám svlékáním. Bývalé letušky překvapily turisty v centru Říma

23. října 2021 13:41

V posledních dnech se v italském letectví odehrály velké změny. Po 75 letech skončily národní aerolinie Alitalia a část této společnosti přešla pod nově vzniklého dopravce ITA Airways. To způsobilo, že řada letušek přišla o zaměstnání. A právě bývalé stevardky vyrazily do centra Říma protestovat tak, že se začaly vysvlékat z uniforem, ve kterých léta brázdily nebe.

Máte lístek od Kiwi.com? Na naši palubu nesmíte, vzkázaly cestujícím aerolinky Ryanair

19. srpna 2021 14:21

Irský nízkonákladový letecký přepravce Ryanair vydal varování před palubními lístky, které si zákazníci pořizují přes českou platformu Kiwi.com. Od středy takové cestující dokonce nevpustí na palubu svých letadel. Aerolinka to zdůvodňuje nutností dodržovat pravidla Evropské unie. Společnost Kiwi.com ale tvrdí, že veškeré požadavky splňuje a pravý důvod postupu Ryanairu je někde jinde.

Už žádné „dámy a pánové“. Lufthansa začne při letech používat neutrální formulace

13. července 2021 13:17

Německý letecký dopravce Lufthansa už nebude pasažéry vítat oslovením „Vážené dámy a pánové“. Minulostí se stane také anglické oslovení „Ladies and Gentlemen“. Palubní personál bude muset napříště v komunikaci s cestujícími používat pohlavně neutrální formulace. Informaci, kterou jako první přinesl deník Bild, v úterý agentuře DPA potvrdila mluvčí letecké společnosti.

Superfanoušek z Eura zaujal celý svět. Poletí zadarmo na další zápas, firmy se o něj perou

1. července 2021 14:41

Fotografie jeho smutku a radosti obletěly fotbalový svět. A nyní přiletěly nabídky sponzoringu a dary. Superfanoušek Luca Loutenbach, jak ho nazývají švýcarská média v jeho vlasti, který se proslavil svými výjevy při osmifinálovém duelu Švýcarska s Francií v pondělí v Bukurešti, vyrazí na páteční čtvrtfinále fotbalového Eura do Petrohradu zadarmo.

Svatba v oblacích. Mladý pár vyzrál na covidová opatření, obřad sledovalo 160 hostů

27. května 2021 10:37

Indický pár si údajně pronajal letadlo a uspořádal svatbu v oblacích s více než 160 hosty. Novomanželé se tak chtěli vyhnout vládním restrikcím, které v zemi platí. Právě Indie patří mezi země, které jsou nejvíce zasažené koronavirem. Od začátku epidemie s 1,3 miliardy obyvatel zaznamenala 26,95 milionu nakažených koronavirem a více než 300 tisíc mrtvých.

Krize v letectví trvá: Ruzyně odbavila o 90 % méně cestujících. Obnoví se další spoje

21. dubna 2021 10:54

Letecká doprava je kvůli pandemii koronaviru nadále v hluboké krizi. Na pražském ruzyňském letišti odbavili během prvního čtvrtletí téměř 251 000 cestujících, což je meziročně o 90 procent méně. Krize změnila i vytížení jednotlivých destinací, nejoblíbenější byla Dubaj. Uvedla to mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V následujících týdnech by se situace měla postupně mírně zlepšovat, někteří dopravci plánují obnovení spojů.

Holčička v letadle neměla roušku, když jedla jogurt. Posádka vykázala všechny cestující

8. dubna 2021 20:33

Manželé Ari a Avital Eisenbergovi a jejich dvě děti byli vykázáni z paluby letadla, které mělo odstartovat z Orlanda do Atlantic City. V rozhovoru pro Fox News rodina uvedla, že jejich dvouletá dcera Rikki neměla roušku, což se zřejmě personálu nelíbilo. Těhotná Avital také dodala, že jejich sedmiletý syn má speciální potřeby a zakrytí úst u něj může vyvolat záchvaty. Nakonec ale Eisenbergovi odletěli.

ČSA bojují o život: Podaly k soudu návrh reorganizace. Stát nám nepomohl, tvrdí

26. února 2021 13:01

České aerolinie podaly v pátek u Městského soudu v Praze návrh na reorganizaci podle insolvenčního zákona. Učinily tak kvůli ukončení mimořádného moratoria, které vyprší v sobotu 27. února. Letecká společnost prý vyčerpala všechny možnosti řešení složité finanční situace způsobené celosvětovou krizí v letecké dopravě kvůli šíření koronaviru.

reklama