CNN Prima News letecká společnost

letecká společnost

Výpis příspěvků ke štítku „letecká společnost“

Horor na palubě letadla do Německa. Muži tryskal z úst a nosu proud krve, nakonec zemřel

Třiašedesátiletý Němec zemřel ve čtvrtek během letu z Bangkoku do Mnichova, informoval švýcarský deník Blick. Pasažér podle svědků působil nemocně již při nástupu do letadla. Lékař, který se shodou okolností nacházel na palubě, ale kapitánovi potvrdil, že mohou vzlétnout. Muž však ve vzduchu začal plivat velké množství krve, následně zemřel. „Byla to naprostá hrůza, všichni křičeli,“ popsal jeden z cestujících. Letecká společnost Lufthansa incident potvrdila, bližší informace ale odmítla sdělit.

Nová destinace pro cestovatele. Čedok otevře od června přímé lety z Prahy na ostrov La Palma

Kanárské ostrovy mají turisté dlouhodobě v oblibě, ale teprve od letošní letní sezony mohou objevit také menší a méně známý vulkanický ostrov La Palma. Novou destinaci pro český trh se rozhodla otevřít cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s leteckou společností Smartwings. Přímé lety zamíří z Letiště Václava Havla Praha do hlavního města Santa Cruz de La Palma jednou týdně od června do začátku října. Novinka láká na zátoky s černým pískem, přírodu v národních parcích, vodopády, ale i na noční pozorování hvězd nebo autentickou španělskou kuchyni.

Vteřiny od katastrofy: Letadla se skoro srazila nad Oregonem, nebezpečný manévr zachytil radar

Nad oregonským letištěm málem došlo ke srážce dvou letadel. Pravděpodobně vlivem bouřky se k sobě přiblížila na zhruba 76 metrů. Zabránit hrozící tragédii se podařilo pilotům Alaska Airlines, kteří přerušili přistání. Z paralelní dráhy totiž odlétal stroj společnosti SkyWest. Napjatou situaci zachytil záznam sledování letu. Incident vyšetřuje Federální letecká správa (FAA), informoval Daily Mail.

Startují mezinárodní lety z Českých Budějovic. Lidé se z jihu Čech dostanou do Turecka i Řecka

Odletová hala v Českých Budějovicích se zaplnila cestujícími, v Jihočeském kraji totiž ve středu večer 2. srpna 2023 startuje provoz regionálního letiště. Cestovní kancelář Čedok zahajuje první charterové lety do turecké Antalye kompletně vyprodaným letem s leteckou společností Smartwings, která je tak první aerolinkou na tomto letišti. Čedok během inauguračního letu oznámil, že příští léto bude z Českých Budějovic létat do pěti destinací po celou sezónu, nově na tuniskou pevninu do Enfindhy a do bulharského Burgasu, letošní destinace budou v příštím roce pokračovat. Slavnostního aktu při spuštění letiště se zúčastnil ministr dopravy Martin Kupka, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman a další hosté z Řízení letového provozu ČR, letecké společnosti Smartwings či přímo z vedení Jihočeského letiště České Budějovice.

Levné letenky mohou být pastí. Přinášíme sedm věcí, které je nutné si dobře rozmyslet

Cestování s nízkonákladovými leteckými společnostmi se může jevit jako levná varianta, jak se dostat na dovolenou. Letenky se však mohou velmi snadno prodražit, a to klidně o mnoho tisíc korun, například pokud si lidé nedají pozor na přísná pravidla ohledně zavazadel či způsobu odbavení. Cestující by také měli zvážit, zda se jim vyplatí létat na menší a vzdálenější letiště, ze kterých je nutné se draze přepravovat do cílové destinace. Před samotnou cestou je proto nutné si vyhodnotit, zda se let s nízkonákladovou společností skutečně vyplatí.