CNN Prima News letecká společnost

letecká společnost

Výpis příspěvků ke štítku „letecká společnost“

Další problémy na letištích. Lufthansa zrušila uprostřed léta přes tisíc letů, i ty z Prahy

27. července 2022 15:15

Uprostřed sezóny dovolených se dál komplikuje letecké cestování. K nedostatku personálu na řadě evropských letišť se teď přidala stávka pozemního personálu jedné z největších leteckých společností na světě. Ke stávce v německé Lufthanse vyzvala kvůli tlaku na zvýšení mezd odborová organizace 20 tisíc zaměstnanců ve Frankfurtu nad Mohanem, Düsseldorfu, Kolíně nad Rýnem, Hamburku, Mnichově nebo Berlíně. Desítky letů aerolinka zrušila už během úterý. Největší problémy se očekávají ve středu, zrušeny byly i lety z Prahy.

S tímto dopravcem nelétejte. Experti sestavili žebříček nejnebezpečnějších aerolinek

25. července 2022 11:17

Za poslední tři roky přibylo sedm leteckých společností, které experti organizace AirlineRatings označují za nebezpečné. Nepal Airlines „doplnily“ nově aerolinky z Alžírska, Indonésie, Íránu, Kazachstánu, Pákistánu a Surinamu. Experti je hodnotí hvězdičkami od jedné do sedmi. České aerolinie patří mezi 158 leteckých společností s maximálním hodnocením a řadí se k nejbezpečnějším na světě. Smartwings mají šest hvězdiček. Jména těch aerolinek, které v bezpečnosti propadly, zveřejnil odborný cestovatelský magazín Travelbook.

Další komplikace v dopravě. Největší letiště v Evropě chce zastavení prodeje letenek

13. července 2022 00:22

Chaos a přetížené letiště. Realita posledních dní komplikuje cestování stovkám turistů. Londýnské letiště Heathrow proto nyní aerolinky vyzvalo, ať zastaví prodej letenek na léto. Největší evropské letiště informovalo, že plánuje počet odlétajících cestujících omezit na sto tisíc denně. Chce tak dostat pod kontrolu současný chaos, píší zahraniční média.

Papež: Uvíznutí na letišti? Bude se to stávat často. Kompenzace jsou řehole na delší dobu

29. června 2022 00:53

Cestovní kanceláře po dvou „covidových“ létech hlásí enormní zájem lidí o dovolenou v zahraničí. Větší vytížení evropských letišť a nedostatek personálu může mít za následek i několikadenní nedobrovolný odklad návratu domů. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež ve vysílání CNN Prima NEWS varoval, že k podobným komplikacím bude v letecké dopravě docházet i nadále.

Ceny letenek letí vzhůru kvůli válce. Lidé si připlatí i za dovolenou v Chorvatsku

12. května 2022 06:59

Počátkem roku se celá Evropa těšila na turistický boom, který měl nastat po konci pandemie covidu, situaci však zkomplikovala válka na Ukrajině. Ceny letenek kvůli drahým palivům stouply až o 30 procent. Čechům se výrazně prodraží také tradiční dovolená v Chorvatsku. Jenom za cestu autem na Jadran si připlatíme přibližně 1 700 korun. Co všechno nás v létě vyjde dráž?