reklama
CNN Prima News Letňany

Letňany

Výpis příspěvků ke štítku „Letňany“

Za polní nemocnici v Letňanech zaplatí stát 88 milionů korun. Nikdo se tam neléčil

Ministerstvo zdravotnictví poslalo nemocnici Bulovka 88 milionů korun za polní nemocnici v Letňanech, uvedla ČT. Ta sloužila jako záloha pro případ přeplnění nemocnic pacienty s COVID-19. Nakonec se v ní ale žádný pacient neléčil. Zaplatit bylo třeba nejen nájem, ale také energie. Většina sumy poputuje na konto miliardáře Pavla Sehnala, který poskytl pro nemocnici prostory.

Mohutný požár v pražských Letňanech. Škody ve veletržním areálu činí až 200 milionů

Aktualizováno

V pražských Letňanech v pátek ráno hořela vstupní hala, která je součástí veletržního areálu. Nyní se v ní konala výstava stanů a vybavení do přírody. Podle předběžných odhadů je škoda 150 až 200 milionů korun. Provozovatel areálu, společnost ABF, bude halu rekonstruovat. Nikdo nebyl zraněn. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé.

Likvidace polní nemocnice v Letňanech. Z 500 lůžek ani jedno pacienti nevyužili

Správa státních hmotných rezerv začala s odvážením 500 lůžek ze rušené polní nemocnice v pražských Letňanech. V sobotu odjely tři první kamiony, poslední z 15 plánovaných vozů odveze lůžka v úterý. Novinářům to v sobotu před letňanským areálem řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Lůžka nebyla nikdy využita, v nemocnici žádní pacienti nebyli. Správa v současnosti propůjčuje dalších 999 lůžek jiným zdravotnickým zařízením, z toho je 700 standardních, zbytek pro intenzivní péči.

Polní nemocnice v Letňanech se ruší. Stála desítky milionů, nikdy se nevyužila

Aktualizováno

Polní nemocnice v pražských Letňanech, vystavěná kvůli koronavirové pandemii, končí. Informoval o tom ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Jeho náměstek Vladimír Černý navrhl zrušení proto, že v Česku není dostatek zdravotníků, kteří by v ní pracovali. Nemocnice nebyla od konce října, kdy ji armáda postavila, aktivována. Záložní nemocnice v Brně nadále zůstane.

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan

Náčelník Generálního štábu Armády České republiky Aleš Opata pochválil vojáky za práci v Letňanech. „Naši vojáci tady odvádí naprosto perfektní práci, mají můj obdiv,“ uvedl. Zároveň armáda zveřejnila zrychlené záběry ze stavby polní nemocnice. V neděli do 16:00 musí být hotovo, připomínají sami vojáci na sociálních sítích. V článku vám také nabízíme aktuální fotogalerii dokumentující přípravy v Letňanech ve čtvrtek ráno.

Vláda schválila vznik polní nemocnice v pražských Letňanech. Bude mít až 500 lůžek

V areálu výstaviště v pražských Letňanech vznikne polní nemocnice až s 500 lůžky. Plán v pátek schválila vláda, sdělil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet ve svém nařízení povolal nejvýše 260 vojáků v činné službě, aby nemocnici vybudovali, částečně obsluhovali a poskytovali zde zdravotní služby. Vybrat vojáky a použitou techniku dostal od kabinetu za úkol ministr obrany. Vzhledem k velikosti nemocnice mají vojenské lékaře posílit i civilní.

reklama