reklama
CNN Prima News Letňany

Letňany

Výpis příspěvků ke štítku „Letňany“

Za polní nemocnici v Letňanech zaplatí stát 88 milionů korun. Nikdo se tam neléčil

28. července 2021 13:53

Ministerstvo zdravotnictví poslalo nemocnici Bulovka 88 milionů korun za polní nemocnici v Letňanech, uvedla ČT. Ta sloužila jako záloha pro případ přeplnění nemocnic pacienty s COVID-19. Nakonec se v ní ale žádný pacient neléčil. Zaplatit bylo třeba nejen nájem, ale také energie. Většina sumy poputuje na konto miliardáře Pavla Sehnala, který poskytl pro nemocnici prostory.

Mohutný požár v pražských Letňanech. Škody ve veletržním areálu činí až 200 milionů

2. července 2021 05:30
Aktualizováno

V pražských Letňanech v pátek ráno hořela vstupní hala, která je součástí veletržního areálu. Nyní se v ní konala výstava stanů a vybavení do přírody. Podle předběžných odhadů je škoda 150 až 200 milionů korun. Provozovatel areálu, společnost ABF, bude halu rekonstruovat. Nikdo nebyl zraněn. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé.

Likvidace polní nemocnice v Letňanech. Z 500 lůžek ani jedno pacienti nevyužili

6. února 2021 12:26

Správa státních hmotných rezerv začala s odvážením 500 lůžek ze rušené polní nemocnice v pražských Letňanech. V sobotu odjely tři první kamiony, poslední z 15 plánovaných vozů odveze lůžka v úterý. Novinářům to v sobotu před letňanským areálem řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Lůžka nebyla nikdy využita, v nemocnici žádní pacienti nebyli. Správa v současnosti propůjčuje dalších 999 lůžek jiným zdravotnickým zařízením, z toho je 700 standardních, zbytek pro intenzivní péči.

Babiš: Vir je zabiják, naše opatření drastická nejsou. Otevřené restaurace nechápu

31. ledna 2021 18:57

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném pořadu „Čau lidi“ opět apeloval na veřejnost, aby dodržovala vládní protikoronavirová opatření. Koronavirus nazval zabijákem, který je nebezpečný i pro část populace, která netrpí jinými zdravotními problémy. Předseda vlády také zkritizoval restaurace, které mají i přes zákaz otevřeno.

Polní nemocnice v Letňanech se ruší. Stála desítky milionů, nikdy se nevyužila

29. ledna 2021 14:36
Aktualizováno

Polní nemocnice v pražských Letňanech, vystavěná kvůli koronavirové pandemii, končí. Informoval o tom ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Jeho náměstek Vladimír Černý navrhl zrušení proto, že v Česku není dostatek zdravotníků, kteří by v ní pracovali. Nemocnice nebyla od konce října, kdy ji armáda postavila, aktivována. Záložní nemocnice v Brně nadále zůstane.

Kdo může být očkovaný proti covidu? Těhotné jen v rizikových situacích, říká Prymula

29. prosince 2020 12:31

Očkování proti koronaviru v Česku začalo 27. prosince, vakcínu během neděle dostalo 1 260 lidí v Praze a v Brně, většinou zdravotníci. Další dodávka by měla do Česka dorazit poslední den roku, tedy 31. prosince. Od ledna se potom bude dovážet pravidelně každý čtvrtek. Kdo může být očkován? A kdy a pro koho je vakcína nevhodná?

Itálie na jaře o armádní pomoc nežádala. Máme čisté svědomí, říká generál Bubeník

26. října 2020 21:48

Podle ředitele sekce vojenského zdravotnictví Ministerstva obrany ČR a brigádního generála Zoltána Bubeníka neusilovala na jaře Itálie o armádní pomoc zdravotníků. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS také mimo jiné řekl, že do polní nemocnice v Letňanech dala armáda až 80 procent svého odborného či technického vybavení a všechna lůžka.

Tajná zbraň proti koronaviru. Kdy armáda aktivuje vojenskou nemocnici v Těchoníně?

24. října 2020 05:24

V pražské čtvrti Letňany vyrostla polní nemocnice. Armáda přitom disponuje Centrem biologické ochrany nedaleko Těchonína na Orlickoústecku. Není koronavirová krize už natolik vážná, že by moderní vojenskou nemocnici uprostřed východočeských lesů stálo za to povolat do služby? A pomohlo by to současnou situaci vůbec řešit?

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan

22. října 2020 09:59

Náčelník Generálního štábu Armády České republiky Aleš Opata pochválil vojáky za práci v Letňanech. „Naši vojáci tady odvádí naprosto perfektní práci, mají můj obdiv,“ uvedl. Zároveň armáda zveřejnila zrychlené záběry ze stavby polní nemocnice. V neděli do 16:00 musí být hotovo, připomínají sami vojáci na sociálních sítích. V článku vám také nabízíme aktuální fotogalerii dokumentující přípravy v Letňanech ve čtvrtek ráno.

reklama