reklama
CNN Prima News letoun

letoun

Výpis příspěvků ke štítku „letoun“

Kauza CASA končí: Parkanová se Staňkem stíháni nebudou, spor se táhl téměř 10 let

13. ledna 2022 08:19

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž se rozhodl nepodat dovolání v kauze nákupu armádních letounů CASA. Uvedl to ve čtvrtek v tiskové zprávě. Stíhání bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) i jejího podřízeného Jiřího Staňka tak definitivně končí. Soudy loni dvojici pravomocně osvobodily, podat dovolání navrhovalo pražské vrchní státní zastupitelství. Trestní kauza se táhla téměř deset let.

Vánoční nebeská podívaná. Nad Českem se prohnaly gripeny ve speciální formaci stromečku

17. prosince 2021 15:54

Oznámení Armády ČR o výjimečném cvičném letu přišlo za pět minut dvanáct. Stovky lidí si ani přesto nenechaly ujít speciální přelet gripenů nad některými městy České republiky. Pět letounů JAS-39 se po celou dobu trasy drželo ve formaci, která připomínala vánoční stromeček. Sama armáda let nazvala „JAS-39 Gripen X-mas Flight“, v překladu Vánoční let gripenů.

V Rusku se do hustého lesa zřítil menší letoun. Čtyři lidé zemřeli, píší tamní média

12. září 2021 21:05
Aktualizováno

V neděli po 17. hodině havaroval v Irkutské oblasti na jižní Sibiři letoun. Na palubě bylo 16 cestujících včetně dvou pilotů. Podle informací ruského webu RIA Novosti a dalších zdrojů si nehoda vyžádala nejméně čtyři oběti, zbylých 12 osob utrpělo různě závažná poranění. Letoun musel nouzově přistát v hustě zalesněné oblasti.

Letounu v Čáslavi při cvičném letu odpadl kryt kabiny. Armáda po troskách pátrá

26. března 2021 14:25
Aktualizováno

Vojenskému letounu L-159 Alca v pátek při výcvikovém letu odpadl kryt kabiny, posádka se strojem přistála na základně v Čáslavi. Sdělila to Magdalena Dvořáková z tiskového oddělení generálního štábu. Provoz letounů L-159 byl dočasně pozastaven. Armáda nemá informace, že by byl při nehodě někdo zraněn, po troskách krytu nyní pátrá. Příčinu incidentu vyšetřuje komise velitele vzdušných sil a odboru dohledu nad vojenským letectvím ministerstva obrany.

reklama