CNN Prima News letoun

letoun

Výpis příspěvků ke štítku „letoun“

Chaos v ruské armádě. Padáme jako domeček z karet, stěžuje si voják v odposlechu

1. února 2023 07:21

Ruští vojáci jsou zklamáni vlastní armádou. Vyplývá to z jejich údajných odposlechů, které zveřejnil web Ukrinform. Spojené státy chystají nový balík vojenské pomoci Ukrajině. Kromě zbraní a munice by poprvé mohl obsahovat také rakety delšího doletu, píše agentura Reuters. Zpráva přichází poté, co americký prezident Joe Biden oznámil, že USA Kyjevu nedodají letouny F-16. Agentura AP míní, že otázka dodávek těchto stíhaček Kyjevu rozděluje jednotu západních spojenců.

Jsem nejpyšnější, tati. Dcera poslala dojemný vzkaz pilotu Petrovi, nepřežil havárii v Kongu

8. listopadu 2022 10:45

Tragická zpráva přišla do Česka z africké Konžské demokratické republiky, kde zemřel pilot Petr S. Havárii nepřežil ani jeho kopilot, příčinou bylo zřejmě špatné počasí. Rodina nyní truchlí nad smrtí milované osoby. Petrova dcera napsala na sociálních sítích dojemný vzkaz, který připomíná osud pilota a autora slavné knihy Malý princ Antoine de Saint-Exupéryho.

Ukrajinci sestřelili další stíhačku. Rusové nám dodávají mnoho šrotu, glosuje Kyjev

27. října 2022 14:51

Ukrajinci od začátku ruské invaze zneškodnili už 271 nepřátelských letounů a také 248 vrtulníků. Vyplývá to alespoň ze zpráv generálního štábu ukrajinských ozbrojených sil. Tamní resort obrany nyní zveřejnil záběry z následků jednoho z nejnovějších sestřelů. Ukrajinci na videu rozebírali zničený ruský letoun. Kyjev si na adresu ruského agresora neodpustil ironickou poznámku.

Drsné záběry ze stíhačky: Ruský pilot podvedl smrt, katapultoval se těsně před výbuchem

23. října 2022 22:14

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uběhlo osm měsíců. Za tu dobu se na sociálních sítích objevil nespočet záběrů z bezprostředního boje obou armád. Po internetu nyní koluje video, na němž se ruský voják katapultoval ze stíhačky krátce poté, co letoun zasáhla ukrajinská střela. Záběry je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Ohnivé peklo v Rusku. Do domu vlétlo vojenské letadlo. Zemřelo 15 lidí, další se pohřešují

17. října 2022 18:06
Aktualizováno

Počet obětí po pondělním pádu ruského bombardéru Su-34 na obytný dům v Jejsku na jihu evropského Ruska stoupl na 15. Dalších 28 lidí je zraněných, uvedly v úterý podle agentury TASS místní úřady. Předchozí bilance neštěstí činila 14 mrtvých a 19 zraněných. Záchranáři ukončili prohledávání trosek. Podle vyšetřovatelů je nejpravděpodobnější příčinou havárie letadla technická závada, uvedla agentura Interfax.