reklama

Libor Bouček, Iva Kubelková, Petr Vágner nebo Václav Janata! Prima šetří Prahu v plném proudu

Prima šetří Prahu – to je projekt FTV Prima, do kterého se minimálně na následující čtyři týdny zapojily hvězdy, jako je Petr Vágner, Václav Janata, Libor Bouček a Iva Kubelková. Každý ze zmíněných bude po dobu sedmi dnů ke své dopravě po Praze tam, kde je potřeba vlastního automobilu a kam se nedá dostat pěšky či městskou dopravou, používat elektromobil značky Mercedes Benz EQA. Sledujte, jak lze touto cestou pomoci našemu hlavnímu městu.

Prvním, kdo usedne za volant elektromobilu EQA, bude Petr Vágner. Ten miluje nejen elektromobily jako takové, ale především inovace, které tato auta přinášejí na trh. Pokaždé, když si naše tváře po sedmi dnech užívání budou auto předávat, řekneme vám, jak našemu hlavnímu městu svým chováním a využíváním elektromobilu ulevili.

Den Země. Co se vám pod tímto pojmem jako první vybaví?

Projekt na ochranu životního prostředí. Nejen letos, ale každý rok se do této iniciativy 22. dubna zapojuji, takže je to pro mě blízké téma.

Co děláte pro to, abyste pomohl naší planetě?

Když jsem byl mladší, chodil jsem s kamarády a spolužáky na Den Země čistit přírodu. Sbírali jsme odpadky, papíry, nepořádek a vše zase dávali do tříděného odpadu. Jinak doma stále třídíme odpad, mé děti to berou strašně zodpovědně! Náš rodinný známý je na Moravě lesník, takže o letních prázdninách mu čas od času i pomáháme.

Myslíte si, že by se měly velké, ale vlastně i střední a malé firmy zajímat o životní prostředí více, než je tomu teď?

Souhlasím. Stačí, když se jenom podíváte do sousedního Německa, co všechno dělají pro životní prostředí a pro elektromobily. U nás se k tomu firmy ještě postupně propracovávají.

Když se řekne elektromobil, co se vám jako první vybaví?

Auto na baterky 😊

Dalším, kdo převezme pomyslné žezlo, je Václav Janata. Ten se denně jako moderátor Krimi zpráv potkává s nezodpovědným chováním lidí. On naopak podporuje projekty, které se zabývají nejen pomocí potřebným, ale také ty, které myslí na životní prostředí. A jednou z jeho vášní jsou i elektromobily.

Když se řekne elektromobil, co se vám jako první vybaví?

Technologický pokrok. V mnoha ohledech udávají tempo.

Jaký máte obecně názor na elektromobily?

Jako fanoušek technologických novinek je obdivuji.

Víte, jaký má elektrovůz (v průměru) přibližně dojezd?

Mercedes, který máme díky akci Prima šetří Prahu, má dojez přes 400 km, ale samozřejmě záleží, jak na to tzv. šlapete. Průměrně pak většina elektromobilů může mít dojezd kolem 300 km?

Kdybyste se dostal do situace, že se vám vybije elektromobil, co uděláte?

Zavolám asistenční službu.

Když se budeme bavit o autech obecně. Jaká nejbizarnější či nejvtipnější příhoda se vám ve spojitosti s autem stala?

Jednou jsem u čerpací stanice natankoval a omylem odjel bez zaplacení. Naštěstí jen pár metrů, než jsem si chybu uvědomil. Přesto jsem obsluhu vystrašil.

Třetím v řadě, kdo na týden usedne za volant EQA, bude hvězdný moderátor Libor Bouček. Čtyřtýdenní projekt Prima šetří Prahu pak uzavře moderátorka Showtimu Iva Kubelková.

Když se řekne elektromobil, co se vám jako první vybaví?

Že neslyším při jízdě motor!

Jaký máte obecně názor na elektromobily?

Možná je to opravdu hudba budoucnosti, uvidíme. Sama se velmi těším, že se s takovým vozem lépe seznámím a budu mít příležitost ho vyzkoušet. Také jsou skvělé hybridy, které nabízejí jakousi kombinaci obojího, a člověk tak má možnost využít jak elektro, tak naftový pohon.

Kdybyste se dostala do situace, že se vám vybije elektroauto, co uděláte?

Budu volat, nejdřív partnerovi a pak asi někomu, od koho ten vůz mám. Tam vám většinou vždy dobře poradí.

Když se budeme bavit o autech obecně. Jaká nejbizarnější či nejvtipnější příhoda se vám ve spojitosti s autem stala?

No přece klasika, natankujete plnou a zjistíte, že máte kreditní kartu v jiné kabelce a peníze žádné. A do toho všichni bydlí cca 60 km daleko od vás.

Znáte nějaký vtip o životním prostředí?

Baví se dva o životním prostředí. „Je to fakt, příroda pomalu odumírá. Na zeměkouli už máme první mrtvé moře.“

Soutěžte s námi o zapůjčení EQA na víkend

Společně s partnerem Mercedes-Benz jsme si pro vás připravili parádní soutěž. Akce Prima šetří Prahu je v plném proudu. Pokud se i vy chcete zapojit do tohoto projektu, rozhodně zbystřete. Máte možnost vyhrát zapůjčení plně elektrického vozu EQA 250 od Mercedes-Benz, a to na celý týden. Co pro to musíte udělat? Klikněte na odkaz níže, odpovězte správně na soutěžní otázku a pak už stačí počkat a mít trochu toho štěstíčka.