reklama

Prima šetří Prahu

Nejnovější příspěvky k tématu

Libor Bouček, Iva Kubelková, Petr Vágner nebo Václav Janata! Prima šetří Prahu v plném proudu

30. dubna 2021 07:05

Prima šetří Prahu – to je projekt FTV Prima, do kterého se minimálně na následující čtyři týdny zapojily hvězdy, jako je Petr Vágner, Václav Janata, Libor Bouček a Iva Kubelková. Každý ze zmíněných bude po dobu sedmi dnů ke své dopravě po Praze tam, kde je potřeba vlastního automobilu a kam se nedá dostat pěšky či městskou dopravou, používat elektromobil značky Mercedes Benz EQA. Sledujte, jak lze touto cestou pomoci našemu hlavnímu městu.

Soutěžte se Showtimem o víkendové zapůjčení elektromobilu Mercedes-Benz EQA 250

28. dubna 2021 06:15

Showtime společně s partnerem Mercedes-Benz si pro vás připravili parádní soutěž. Akce Prima šetří Prahu je v plném proudu. Pokud i vy se chcete zapojit do tohoto projektu tak rozhodně zbystřete. Máte možnost vyhrát zapůjčení plně elektrického vozu EQA 250 od Mercedes-Benz, a to na celý víkend. Co proto udělat? Odpovězte správně na soutěžní otázku a pak už stačí počkat a mít trochu toho štěstíčka.

Mercedes v boji za lepší životní prostředí. Elektromobily jsou tou správnou cestou

26. dubna 2021 08:41

Doprava patří mezi nejrychleji se rozvíjející a zároveň nejdůležitější sektory národního hospodářství. Přeprava osob, ale i zboží je však v současnosti závislá na spalovaní ropy, při němž dochází k uvolňování emisí a prachových částic do ovzduší. To má samozřejmě negativní dopad na životní prostředí a zdraví obyvatelstva. Skleníkové plyny z dopravy se rovněž podílejí na změně klimatu. I proto se stále více hovoří o záměně spalovacích motorů za elektrický pohon. Otázkou ale zůstává, zda jsou elektromobily opravdu ekologičtější než dieselové či benzinové agregáty.

Svět si připomíná Den Země. Do ochrany životního prostředí je zapojeno 193 států

22. dubna 2021 08:00

Zeměkoule je naším domovem, a proto o ni musíme pečovat. Z toho důvodu se 22. dubna organizuje Den Země – událost, která se zaměřuje na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. V současnosti je do akce zapojeno 193 zemí světa. Důležitost ochrany Země se rozhodla připomenout i TV Prima s projektem „Prima šetří Prahu“.

Mercedes-Benz EQA: Nové elektrické SUV má pohon předních kol a dojezd až 486 km

22. dubna 2021 00:01

Mercedes-Benz plánuje v tomto roce představení hned několika nových elektromobilů. Ofenzivu startuje kompaktním elektrickým SUV EQA. Jde o elektrickou verzi předloni představeného GLA. Místo speciální elektrické platformy tedy novinka používá multienergetickou architekturu, která zvládne konvenční motory i čistě elektrický pohon.

Česko se v počtu nabíječek pro elektromobily blíží tisícovce. Přesto je na chvostu EU

28. února 2021 22:17

V České republice bylo ke konci loňského roku v provozu více než 900 dobíjecích stanic pro elektromobily. To představuje meziroční nárůst asi o 14 procent. Přestože se jejich počet za poslední dva roky téměř zdvojnásobil, česká síť „nabíječek“ pro elektroauta patří mezi řidší v Evropské unii a výrazně zaostává za Německem či Nizozemskem.

Hlavní zprávy

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test
Koronavirus

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

reklama